Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Kącik sprzętu Komputerowego

Domyślnie

SSD dobra sprawa, mam w komputerze 250GB i jest duża różnica w stosunku do zwykłego HDD

Domyślnie

Panowie, wozi się już ktoś na nowym Windows 10? Zainstalowałem jakąś godzinę temu (2 godziny instalacji) i jestem optymistycznie nastawiony do nowego systemu. Podoba mi się świeżość, staram się przyzwyczajać do nowego Edge'a (może do Chrome'a już nie wrócę), ale mnóstwo rzeczy zostało do ogarnięcia i nauczenia się. Poza tym odnoszę wrażenie, że wszystko jakoś lepiej śmiga niż na starej "siódemce".

Awatar Robert_PL
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta i MiTo

Domyślnie

Ja póki co używam go na jednym komputerze, 'RTM' zainstalowałem w połowie lipca (jestem w programie Insider) i powiem tak - do gustu przypadł mi bardziej niż 8.1, ale niestety wciąż można trafić na mniej lub bardziej irytujące błędy, przykład: na jednym koncie po tygodniu ot tak po prostu przestały otwierać się aplikacje modern ze Sklepem Windows na czele. Z kolei na moim koncie po 2 tyg przestało działać wyszukiwanie w menu start i na pasku adresu (ikona lupy), do dnia dzisiejszego nie zostało to rozwiązane. Jeśli chodzi o niedziałające apki modern to po kilku dniach próby naprawienia ich poddałem się i utworzyłem nowe konto użytkownika.
    Brakowało mi też braku możliwości zmiany koloru górnej belki okien, ten biały to trochę kiepski pomysł. Na to na szczęście pojawił się odpowiedni sposób lub program jeśli komuś się nie chce bawić w ręczne kopiowanie plików.

Domyślnie

Zainstalowałem na laptopie jako aktualizację z Win 8.1.

Wygląda fajnie, menu start funkcjonalne i w ogóle. Niestety niektóre programy nie chciały działać i pewnie musiałbym poświęcić trochę czasu na przeinstalowywanie - nie zawsze by się pewnie udawało, bo np. Kaspersky ma szczątkowe wsparcie dla W10. Dałem sobie zatem spokój i wróciłem do 8.1 - cała procedura jest bezproblemowa. Jednak za parę miesięcy pewnie zrobię format, zainstaluję czyste 8.1 a na niego od razu dziesiątkę. Wtedy będzie już pewnie chodził jak złoto, bo to naprawdę ładny i fajny system
    http://autoblog24.pl - mój blog moto

Domyślnie

Mówcie co chcecie, ale Win10 to dla mnie totalne nieporozumienie. Pełno błędów, problemy z uruchamianiem aplikacji i wiele innych niedociągnięć.

Awatar Paweł Wnuk
    Auto
    F48 s20i, Captur 1.2 EDC, C1,

Domyślnie

Ja przesiadłem się z win pro (aktualizacja bezpłatna) na win10 pro i ogólnie jestem zadowolony. Czasem komputer podczas uruchamiania się wywala błąd i uruchamia się jeszcze raz - zauważyłem że jest tak wtedy gdy aktualizują win10. Ale poza tym wszystko śmiga. No i dx12 w perspektywie

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Ja mam od początku jak wyszedł win 10 i nie mam żadnych problemów u siebie, wszystko chodzi jak trzeba o tym że chodzi szybciej niż win7 i szybciej się uruchamia nie wspominam, sam interfejs mi odpowiada dużo bardziej niż w Win 7.

Zauwaśyłem że jak się wcześniej miało za***ny komputer to dzieją się takie kwiatki jak kolega wspomina o aplikacjach itd przynajmniej na przykładzie komputera od kumpla to widać.

Domyślnie

Hondacbr ale w niektórych konfiguracjach sprzętowych aplikacje się wysypują nawet na świeżo postawionych systemach, gdzie testowaliśmy winde pod kątem działania konkretnych progsów.

Domyślnie

Ja też jestem od początku z Win10 i jestem zachwycony tym systemem, zwłaszcza pod kątem szybkości działania, o czym wyżej wspomina hondacbr11.

Domyślnie

Według mnie windows 10 działa koszmarnie Lepiej jest pozostać na 7 (w moim przypadku ) Bądź na linuksie jeżeli ktoś nie gra

Uprawnienia umieszczania postów