Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Kącik sprzętu Komputerowego

Awatar sinus
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW

Domyślnie

Rozkminiacie o tym, czy program wykorzystuje wiele wątków/rdzeni, ale trzeba pamiętać, że program działa w jakimś systemie operacyjnym, który wykorzystuje mnóstwo wątków równocześnie (możecie sobie sprawdzić ile w tej chwili macie wątkóW w systemie ;p). Więc to, że program wykorzysta rdzenie czy nie, to nie znaczy, że na wielordzeniowym/wątkowym procesorze nie będzie działał sprawniej - system operacyjny będzie rzadziej wywłaszczał proces danego programu. Więc trochę zbędne te rozważania, więcej rdzeni się zawsze przyda (oczywiście są jakieś granice), bo system operacyjny to wykorzysta. A i programy pewnie będą coraz nowocześniejsze.
    "Z poziomu standardu wybija się Ferrari. Nie ma znaczenia, czy mówimy o 430, 599, czy 612 - po prostu czuje się, że każde z nich jest czymś innym. Czymś lepszym."
    J. Clarkson

Auto
    służbowe

Domyślnie

Notabene sprawdziłem u siebie wykorzystanie rdzeni i wątków ( 4/8 ) i co?
    Komputer równolegle korzysta ze wszystkich wątków równocześnie. Oczywiście są ledwo obciążone. Po włączeniu dosyć dużej grafiki i obciążającej 2D w CAD również korzysta ze wszystkich 8 wątków. Tym razem widać to wyraźniej.
    Można to ładnie zobaczyć w narzędziu Win10 "Monitor zasobów > Procesor CPU"
    ----------------------------
    Aaron Szechter (Adam Michnik) - Polacy to stado tępych baranów (już nieaktualne)

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Wielkie dzięki za pomoc, jutro podejmę decyzję. Skłaniam się ku marce Asus, tylko obawiam się o usterkowość, jak to z tym jest?
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Mam asusa od 4 lat i nic sie z nim nie dzieje.

Auto
    służbowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    Wielkie dzięki za pomoc, jutro podejmę decyzję. Skłaniam się ku marce Asus, tylko obawiam się o usterkowość, jak to z tym jest?

Zobacz np. jak wykonany jest Asus za 4tys i Dell za 4 tys. Przewaga na korzyść tego pierwszego.
    Dobrze wykonany Dell to na pewno nie najtańsza seria Inspiron.
    O usterkowości nic nie mogę powiedzieć, bo mi się nie psują żadne kompy.
    Prywatnie korzystam tylko z Ausuów i nie mam żadnych złych doświadczeń.
    Ostatni zakup to był Dell vs Asus i wygrał Asus (więcej w lepszej cenie i lepsza jakość wykonania - za Della o tych samych parametrach musiałbym zapłacić 1000 zł więcej - kluczem był USB-C na pokładzie)
    Jedynie złe co mogę na Asusa powiedzieć, to że ładują na polski rynek słabe jakościowo matryce FHD EWV. Trgedii nie ma ale są lekko poniżej średniej, jeśli chodzi o jasność.
    Chciałem kupić z matrycą IPS/FHD lub IPS/UHD i choć mój model jest produkowany z tą matrycą to nie w polskiej dystrybucji. Miałem kupić nie w PL (byłoby taniej po odzyskaniu podatku) ale trochę z czasem piliło. Skończy się gwarancja sam sobie matrycę wymienię.
    Dużo dobrego mogę powiedzieć o starych Dellach ale ich już nie produkują.

Agent podeślij jeszcze linka tego na co się zdecydujesz to ocenimy
    Ostatnio edytowane przez Krazy ; 25-02-2018 o 18:21
    Aaron Szechter (Adam Michnik) - Polacy to stado tępych baranów (już nieaktualne)

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Poleasingówka wchodzi w grę?

Auto
    służbowe

Domyślnie

wg mnie kluczowe aspekty wydajnego laptopa do pracy:
    - serię procesorów "U" omijać z daleka, minium to i7-7700HQ a jak starczy to serią K/HK
    - matowa matryca (najlepiej IPS) !
    - dysk SSD na złączu M.2 (złącze SATA III jest dobre dla HDD)

Zwróciłbym jeszcze uwagę na rozmieszczenie złącz.
    Ważne, żeby były umieszczone po bokach w tylnej części obudowy - nie przeszkadzają w pracy.
    Ostatnio edytowane przez Krazy ; 25-02-2018 o 18:37

Awatar sinus
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Krazy Zobacz posta
    Notabene sprawdziłem u siebie wykorzystanie rdzeni i wątków ( 4/8 ) i co?
    Komputer równolegle korzysta ze wszystkich wątków równocześnie. Oczywiście są ledwo obciążone. Po włączeniu dosyć dużej grafiki i obciążającej 2D w CAD również korzysta ze wszystkich 8 wątków. Tym razem widać to wyraźniej.
    Można to ładnie zobaczyć w narzędziu Win10 "Monitor zasobów > Procesor CPU"
    To jest dokladnie to o czym piszę, tak dziala system operacyjny - rozrzuca zadania miedzy watki/rdzenie a to czy dany program jest optymalizowany pod wiele rdzeni to juz inna bajka. Zreszta producenci procesorow juz dawno nie ida w super wysoka czestotliwosc procka tylko w wielowatkowosc.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Poleasingówka wchodzi w grę?

Nie, nowy z gwarancją i fakturą.

Auto
    służbowe

Domyślnie

Polisingowe też są z gwarancją i fakturą

Uprawnienia umieszczania postów