Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 16 z 198 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 1973

Wątek: Kącik sprzętu Komputerowego

Awatar Shyrl
    Auto
    126p 600ccm, Astra II komb LPG, Golf 4 1,6 automat

Domyślnie

Ja tam sobie zamontowałem wiatrak ArcticCooling czy jakoś tak. Duuuuuuuuuużo ciszej

Awatar Nuba
    Auto
    służbowe

Domyślnie

zgadza się
    jeśli komuś zależy na wyciszeniu kompa to nie polecam BOXowego coolingu
    sprawują się zazwyczaj świetnie tylko są strasznie głośne

VIP Awatar BKX
    Auto
    Vw Polo 98' 1.4 [6N]

Domyślnie

Nuba, ile czekaleś na swoją "maszynę"? Cholera no ja jestem chwilowo podłamany, byłem w piątek odebrać, to nie było monitora, jak to Pan mnie obsługujący stwierdził - "proszę się nie denerwować, w poniedziałek na 99% będzię, a już na wtorek to w ostateczności, i zadzwonimy do Pana"... i tak sobie czekam i czekam, mamy już godz. prawie 17, nikt do mnie nie dzwonił, nikt nie dał znać, a co w tym wszystkim najlepsze, to że ja od 14:30 wisze na telefonie i na 3 dostępne numery w tym sklepie jakimś dziwnym trafem nikt nie odbiera :/ Nie będe robił anty-reklamy tej firmie, ale jak jutro się nie dodzwonię, to... W każdym razie obiecałem się pochawlić, ale narazie nie mam czym... :/:/:/

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

cierpliwosci ;d im pozniej dostaniesz to tym wieksza radocha bedzie
    Mind Full of Colors.

Awatar Kecaj
    Auto
    BMW 730i V8 '94, MB 230CE '90, BMW 328i Coupe '95, AR 164 2.0 V6 Turbo '93, BMW 520i Touring '96

Domyślnie

Oto mój skromny zestaw:

Płyta główna: ASRock P4Dual-880Pro
    Procesor: Intel Celeron D 2.13GHz
    Karta graficzna: SAPPHIRE Radeon X300SE 256MB 128 bit <--( dziadostwo, a nie karta )
    Pamieć operacyjna: 512 MB DDR2 200 MHz
    Karta dźwiękowa: C-Media CMI8738 7.1
    Dysk Twardy: Western Digital 80GB 2MB
    Napęd: LITE-ON DVDRW SHW-1635S
    Karta SIeciowa: Atheros AR5005G Wireless Network Adapter PCI
    Głośniki: TRACER 5.1
    Dodatkowy sprzęt: Mysz Optyczna E5 M042; Klawiatura Media-Tech MT135K; Kierownica Media-Tech MT166; Joypad Media-Tech MT160; Urządzenie Wielofunkcyjne HP Photosmart C3180

Niestety, Ramu trzeba dokupić i karta grafiki jest do wymiany bo już nie spełniają moich oczekiwań...
    '94 BMW E32 730i V8, '90 Mercedes-Benz W124 230CE, '95 BMW E36 328i Coupe, '89 Honda NTV600 Revere
    '93 Alfa Romeo 164 Super 2.0 V6 Turbo, '96 BMW E34 520i Touring / ex '93 Opel Frontera A Sport, '94 BMW E36 320i Coupe, '98 Daewoo Espero 1.5 16V, '03 Alfa Romeo 166 2.4JTD, '93 Volkswagen Golf mk3 1.9TD, '98 Opel Astra Caravan 1.6 16V Elegance

Awatar Nuba
    Auto
    służbowe

Domyślnie

BKX ja nie czekałem na sprzęcik około 20 minut żeby z magazynu czy z półek ściągnęli
    pisałem że do sklepu wszedłem z gotową konfiguracją a kupiłem w niektórych wypadkach zupełnie co innego ... choćby grafa która miała być oparta na "czipie" x2600xt a wyszedłem GF 8600 od gainwarda
    brałem też resztki magazynowe czy nowości po promocyjnych cenach ( procek i RAM ) ... jedyne co się zgadzało to dysk ... a właściwie to firma bo większy zabrałem do domu

po prostu wiedziałem że sklep w którym kupuje mimo że posiada atrakcyjne ceny, dodatkowo mogłem tam liczyć na "milsze" traktowanie ma czasami kłopoty z dostawami ... w sensie na popularne podzespoły mają sporo zamówień a jak dostaną dostawę to jest loteria kto dostanie hehe

BTW to do tej pory nie miałem czasu tego złożyć do kupy i uruchomić tydzień czasu minął i zapomniałbym o nim gdyby nie fakt że na stole leży roznegliżowany i straszy

BKX telefony w sklepach komputerowych rzadko się odbiera ... ja jak dorabiałem w serwisie to po 6 godzinach pracy setkach odebranych telefonów przy podnoszeniu kolejny raz słuchawki na chama mówiłem " sklep mięsny, w czym mogę pomóc? " zazwyczaj się rozłączali a po 3-4 razie rezygnowali
    najlepsza rada to iść osobiście i zapytać co ze sprzętem ... jak nie ma to poprosić o zwrot gotówki, jak będą marudzić odeślij ich do google niech poczytają o prawach konsumenta i o nie dotrzymywaniu terminów ( nawet tych podawanych słownie ) albo zmiękną ( na 99% ) albo oddadzą kasę
    poza tym masz 10 dni tzw rękojmi i możesz w tym czasie oddać sprzęt/zrezygnować z zamówienia bez podawania przyczyny
    jak oddadzą to na bank znajdziesz inny sklep ale zazwyczaj skutkuje bardzo dobrze i sami będą do ciebie dzwonić i przyśpieszą twoje zamówienie

VIP Awatar BKX
    Auto
    Vw Polo 98' 1.4 [6N]

Domyślnie

Heh no ja ich rozumiem, ale sam zobacz, co innego jak masz sklep na miejscu, a co innego jak musisz do niego jechać 30 km... Przecież nie będę sobie robił wycieczki 60 km, żeby tylko się zapytać, czy jest już wszystko gotowe W moim miasteczku w sklepach komputerowych jest na tyle drogo, że opłacało mi się jechać do troche większego miasta, bo jakby nie patrzeć to zaoszczędze 450 zł A po drugie mam już taki zaufany sklep w którym zawsze kupuje wszystkie części. Mam nadzieję, że jutro już ten monito będzie... A problem z jego dostawą rzeczywiście może być z tego powodu, że jest dość popularny.

A co do tego, że ty miałeś jakiąś tam swoją konfigurację, a wyszedłeś z zupełnie czym innym, to ja Cie podziwiam Jestem na tyle uparty, że jak coś chce,to ma być tak jak to sobie ubzdurałem. A tą konfigurację to chyba z póltora miesiąca dopieszczałem Nawet facet jak zobaczył w sklepie, to się zapytał czy ktoś mi to robił czy sam, bo rzeczywiście niby wszystko dobrałem dość proporcjonalnie i racjonalnie. Ech, jak się jutro nie dodzwonie i oni nie dadzą znać, to trudno i darmo, przejadę sie do nich...

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Jak z ojcem kupowalem kompa dla siostry to tez mielismy konfiguracje
    Mielismy objechac kilka sklepow w Wawie , ale jak weszlismy do pierwszego i kolesie zobaczyli co chcemy to powiedzieli , ze maja taniej i niektore rzeczy lepsze , a moj stary podlapal i jeszcze sie potargowal i tak komp wyszedl 300 zl taniej ;p
    Mind Full of Colors.

Awatar Nuba
    Auto
    służbowe

Domyślnie

BKX wiesz to co kupiłem też nie było kwestią przypadku
    swoją konfigurację dobierałem dobre półtora miecha, tylko że jak się kiedyś siedziało w tym "burdelu" i składało dziesiątki jeśli nie setki zestawów to wiesz jak dobrać i co jest ci potrzebne
    po złożeniu zamówienia czekałem dokładnie 23 minuty ( różnica czasu między fakturą a wydaniem z magazynu ostatniej części ) ale wybierałem dobrą godzinę .. w przypadku grafiki nawet do zaufanego informatyka dzwoniłem )
    Uparty? w moim wypadku bardziej pasuje upierdliwy bo lubię stawiać na swoim szczególnie jeśli chodzi o wydawanie kasy
    w moim konfigu raził na początku RAM ( 4 Gb Quad ale w porównaniu z 2 Gb dualu dopłaciłem 69 złociszy) i stosunkowo "stary" procek bo nie jest to najnowsze dziecko Intela...jednak już dzisiaj po złożeniu, "apdejcie" BIOSu i i prostych zabiegach "estetycznych" ( wymiana wiatraczków obudowy i montaż czujników temperatury w kilku miejscach jak i panelu kontrolnego zamiast FDD) przyszła pora na zabawę w OC i po kilka chwilach procek wykazywał magiczne 3.0 GHz ... pociągnęło to za sobą wzrost temperatury w okolicach procka do 59 stopni niestety ale musiałem dokupić jeszcze chłodziwo ( ZALMAN CNPS9500 LED) niestety typu "blink-blink" ze świecącym wentylatorem hehe bo innych akurat nie mieli na składzie a i ten był pokazowy

PS
    zmienił mi się również monitor
    HP w2207h ... 22" wide , różnicy nie ma dużej ale w portfelu zostało kilka setek , ASUS był bliższy sercu mojej lepszej połówki bo się spytała czemu zmieniłem

Awatar Kertoip
    Auto
    Skoda Felicja GLXi

Domyślnie

Ja trochę nie zgodnie z tematem. Nie powiem co mam, ale co zamierzam mieć. Powiedzcie mi czy takie "cudo" się opłaca kupić:

http://www.allegro.pl/item262367801_...r_gratisy.html

Uprawnienia umieszczania postów