Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Kącik sprzętu Komputerowego

Domyślnie

Właśnie, trochę czasu już minęło więc może jakieś błędy wieku dziecięcego już usunęli. Warto przechodzić z 8.1 na 10 ?

Awatar manager
    Auto
    Multipla/Rifter/W124

Domyślnie

Panowie, jest sprawa. Szukam laptopa do ~2,5k, główne wymaganie to sprawne obsługiwania AutoCADa w 3D, czyli duuużo ramu, procesor o wysokim taktowaniu i mile widziana matryca FullHD.
    Znalazłem coś takiego, ale mam mieszane uczucia. Pavilion, w dodatku z programu HP Renew.
    http://allegro.pl/max-hp-pavilion-15...092187239.html

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

O HP Renew nic Ci nie powiem, ale same bebechy IMHO wystarczające. Ja korzystam z HP-owskiego ZBook15. Mam ciut mniejsze taktowanie ale za to większy cache. AutoCAD czy Bentley bardzo sprawie działa nawet jak mam w tle odpalonego Profisa i biblioteki CADowskie... zawsze też działam z dodatkowym monitorem FHD. Gdyby jeszcze aCAD był lepiej zoptymalizowany i korzystał z kilku rdzeni to była by bajka;-)
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Domyślnie

Warto przechodzić z 8.1 na 10 ?
    pclab zrobił fajny test wydajności w zeszłym roku: http://pclab.pl/art63999.html

Awatar manager
    Auto
    Multipla/Rifter/W124

Domyślnie

Dzięki Adam za pomoc ostatecznie padło na Acera E5, znalazłem miesięcznego z gwarancją i ubezpieczeniem na 3 lata, po dołożeniu 8gb ramu (łącznie 12gb) wciąż mieszczę się w 2k pln.

Domyślnie

Dziękuję

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ekspert100 Zobacz posta
    KruQ, Dziesiątka nie jest jeszcze do końca stabilna. Polecam pozostać jeszcze jakiś czas na 8.1
    Za to Ty jesteś Stabilny w 100%...

Nie wiem co jest niestabilnego w 10tce która użytkuję od roku prawie

Awatar Robert_PL
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta i MiTo

Domyślnie

Na swoim pececie póki co nadal korzystam z Win7, może w lipcu zrobię próbny update do Win10 (po aktualizacji jest miesiąc na powrót do poprzedniego systemu). Natomiast w lutym zrobiłem update z obrazu ISO na laptopie Toshiby z 2010 roku, cała operacja ku mojemu zdziwieniu przebiegła bez najmniejszego problemu, wszystkie programy i ustawienia zostały na swoim miejscu i śmigają... nawet te od Toshiby, które już ze 4 lata nie są zupełnie aktualizowane ani wspierane. Zaskoczyło mnie to po problemach jakie mieli znajomi i jakich sam doświadczyłem testując Win10 jeszcze przed 'November Update'. Także ze swojej strony mogę polecić, oczywiście jeśli komuś nie przeszkadza że system wysyła do Microsoftu bardzo dużo informacji... Główne problemy zostały wraz z listopadową aktualizacją wyeliminowane, a w przyszłym miesiącu szykuje się kolejna duża aktualizacja 'Anniversary Update'.

"Myśl techniczna nie może być doskonała, jeśli nie będzie doskonała pod względem estetyki."

Awatar Kecaj
    Auto
    BMW 730i V8 '94, MB 230CE '90, BMW 328i Coupe '95, AR 164 2.0 V6 Turbo '93, BMW 520i Touring '96

Domyślnie

Panowie, dawno już wypadłem z obiegu elektronicznych nowinek. Od ponad 4ech lat mam laptopa Dell Vostro 3550. Kilka dni temu nie udało mi się go już uruchomić ( dochodziło do okna "uruchamianie systemu windows" i trwa to w nieskończoność).
    Reinstalacja systemu nie powiodła się, formatowania partycji systemowej wykonać się nie da, naprawa nie przynosi efektów, koniec.
    Diagnostyka pokazała kod błędu, kod błędu rozszyfrowany, diagnoza: dysk twardy do wymiany.
    Teraz pytanie: co ja mam kupić? Jakie dyski są stosowane w laptopach, co tam siedzi? 3,5" - najpopularniejszy na alledrogo, SSD- droższe, mniejsze, pewnie szybsze, 2,5"- jak wynikałoby z danych technicznych, lecz brak ofert sprzedaży? Pomóżcie

Aha, no i czy jest jakaś możliwość odzyskania danych z tego uszkodzonego dysku? Głównie chodzi o zdjęcia z partycji pozasystemowych.
    '94 BMW E32 730i V8, '90 Mercedes-Benz W124 230CE, '95 BMW E36 328i Coupe, '89 Honda NTV600 Revere
    '93 Alfa Romeo 164 Super 2.0 V6 Turbo, '96 BMW E34 520i Touring / ex '93 Opel Frontera A Sport, '94 BMW E36 320i Coupe, '98 Daewoo Espero 1.5 16V, '03 Alfa Romeo 166 2.4JTD, '93 Volkswagen Golf mk3 1.9TD, '98 Opel Astra Caravan 1.6 16V Elegance

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Jak brak ofert na dyski 2.5... A ja bym bral ssd

Wytaptane z ElDżi GieCzy

Uprawnienia umieszczania postów