Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Pirelli w F1, zmiana regulaminu

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Pirelli w F1, zmiana regulaminu

Proszę o komentarze do newsa Tomka pt. Zmiany w regulaminie F1, Pirelli nowym dostawcą opon.

Ostatnio edytowane przez Dj Brabus ; 24-06-2010 o 18:59

Awatar jeleN
    Auto
    Coś tam stoi w garażu...

Domyślnie

błąd powinno być dostawcą.

Domyślnie

Dziękujemy, poprawione.

Awatar Selespeed
    Auto
    Mazda RX8 & Peugeot 106 Rallye

Domyślnie

Myślę, że zmiana dostawcy opon zmieni niewiele w rywalizacji zespołowej ale to dopiero zostanie zweryfikowane kiedy pierwsze bolidy na gumach Pirelli wyjadą na tor. Osobiście cieszy mnie, że marka Pirelli wraca do F1 chociaż nie sprawi to, że ich produkty będą tańsze:susp:
    Zmiana masy bolidu na 640kg czyli dodatkowe 20 kilogramów zniweluje korzyści wynikające z niskiej wagi kierowcy, ale utrudni życie (nowym) oponom.
    Zmiany w aerodynamice moim zdaniem nietrafione. FIA za wszelką cenę chce coś zmieniać i wprowadza udziwnienia. Jednym sposobem na zwiększenie częstości wyprzedzania jest ograniczanie przyczepności aerodynamicznej kosztem mechanicznej. Liczyłem na zwiększenie średnicy felg o kilka cali ale wygląda na to, że ta zmiana będzie musiała poczekać.
    "Przyspieszenie to najlepsza forma spędzania czasu między zakrętami"

Awatar Jacobser

Domyślnie

Pirelli jest związane nieodłącznie z historią Formuły 1 więc dobrze się stało, że wracają jako dostawca opon. Pozostałe zaś zmiany nie są moim zdaniem rewolucyjne, Formuła 1 raczej próbuje się wycofać z nowinek wprowadzonych w tym roku, przede wszystkim rezygnując z kanału F. Pytanie więc po co je wprowadzali.

Uprawnienia umieszczania postów