Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 25 z 25 PierwszyPierwszy ... 910111213141516171819202122232425
Pokaż wyniki od 241 do 248 z 248

Wątek: Gdzie na wakacje?

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Do jazdy we Włoszech trzeba się przyzwyczaić. Byłem tam w mniej więcej tym samym czasie co Ty, a przez najbliższe 4 lata będzie to mój drugi dom - jedną nogą w Warszawie, drugą we Florencji. Muszę przyznać, że na południu jazda jest relaksem, o ile przechodzisz w tryb włoski, tj. przestajesz używać kierunków i po prostu wpychasz się jak leci. Oni to rozumieją i wiedzą co się dzieje. Jeśli jednak nie daj bożenko wrzucisz kierunek, np. na rondzie, to po Tobie. Jakość dróg miejscami faktycznie jest tragiczna, a na niektórych fotoradary są tak często poustawiane, że można zwariować. Ciekawostka (nie wiem czy zwróciłeś na to uwagę) - na bocznych drogach bardzo często jest absolutny zakaz wyprzedzania, nawet na odcinkach, gdzie jest on wręcz wskazany. Za to jak już puszczają przerywaną linię, to zwykle gdzieś przed zakrętem i na krótkim fragmencie jezdni.
    #drivetastefully

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

w pełni się zgadzam z poprzednikami

drogi potrafią być fatalne

Neapol - mi to bardziej przypominało Juarez... - nie daj boże zjedziesz z autostrady... hihi - ale w sumie jak przywykniesz do ich jazdy to zaczynasz zauważać w tym jakiś system, w sumie cłakiem bezpieczny i przewidywalny (ja po tygodniu śmiagałem aż miło)

Toskania to już jednak inna bajka niż Neapol (mówię o jeździe, ale również o czystości - to jakby już inny kraj)

Trochę ekstremalne przyjeliście zwiadzanie - kawał kraju w szybkim tempie - ja w samej Toskanii byłem 3krotnie i nie powiem, żebym wszystko zoabczył.
    We wrześniu jedziemy do Umbrii (okolice Perugii) - zaplanowałem trasę nieco inaczej niż zwykle - spory kawałek przez góry omijając autostrady (które są nietety koszmarnie drogie - doliczajac paliwo to wyjazd do Włoch to głównie koszty jeżdzenia).
    Za to standard kwater/miejsc noclegowych jest moim zdaniem sporo wyższy niż np. w Chorwacji przy naprawdę dosć atrakcyjnych cenach.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    . Ciekawostka (nie wiem czy zwróciłeś na to uwagę) - na bocznych drogach bardzo często jest absolutny zakaz wyprzedzania, nawet na odcinkach, gdzie jest on wręcz wskazany. Za to jak już puszczają przerywaną linię, to zwykle gdzieś przed zakrętem i na krótkim fragmencie jezdni.
    Ja na te linie nie patrzyłem, jak było pusto to wyprzedzałem. Swoją drogą zwykle była jedna ciągła linia, ale np. w okolicach Wenecji na drogach zdarzały się tak jak u nas podwójne linie ciągłe, lub jedna ciągła i jedna przerywana. Najbardziej obawiam się tych pomarańczowych śmietników (zwykle stoją dwa, jeden po jednej stronie drogi, za kilkaset metrów drugi po drugiej stronie drogi). Niby nie jechałem szybko, bo po tych koszmarnych drogach się nie da, ale kto wie czy nie wjechałem w jakąś wioskę np. 65 km/h? Domyślam się, że one nie błyskają jak nasze.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Nie błyskają. Ja z Włoch dostałem 60€za 59/50

Tapatalk @ Galaxy S9

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    Ja na te linie nie patrzyłem, jak było pusto to wyprzedzałem. Swoją drogą zwykle była jedna ciągła linia, ale np. w okolicach Wenecji na drogach zdarzały się tak jak u nas podwójne linie ciągłe, lub jedna ciągła i jedna przerywana. Najbardziej obawiam się tych pomarańczowych śmietników (zwykle stoją dwa, jeden po jednej stronie drogi, za kilkaset metrów drugi po drugiej stronie drogi). Niby nie jechałem szybko, bo po tych koszmarnych drogach się nie da, ale kto wie czy nie wjechałem w jakąś wioskę np. 65 km/h? Domyślam się, że one nie błyskają jak nasze.
    W okolicach Wenecji jest ich najwięcej i są najbardziej irytujące. I niestety nie błyskają.

Cytat Zamieszczone przez AdamS Zobacz posta
    w pełni się zgadzam z poprzednikami

Trochę ekstremalne przyjeliście zwiadzanie - kawał kraju w szybkim tempie - ja w samej Toskanii byłem 3krotnie i nie powiem, żebym wszystko zoabczył.
    Ja byłem tam równy miesiąc, tak więc tempo nie było aż tak ekstremalne. Po prostu dużo kilometrów wpadło
    #drivetastefully

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

A po jakim czasie przychodzą te mandaty do Polski?
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

teraz to już naprawdę szybko - pracuję w firmie leasingowej więc schodzi do nas masa mandatów
    opóźnienie mniej więcej 1-2 miesiące

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Ja dostałem 2 tygodnie przed upływem maksymalnego terminu, czyli roku.

Tapatalk @ Galaxy S9

Uprawnienia umieszczania postów