Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 23 z 26 PierwszyPierwszy ... 7891011121314151617181920212223242526 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 252

Wątek: Gdzie na wakacje?

Domyślnie

Trójmiasto ! Szczególnie Gdańsk i Sopot. Piękne lasy i morze..

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez donuta Zobacz posta
    ja chyba na Santorini
    Tam jest cudnie i magicznie.

Domyślnie

ooooo moje wymarzone miejsce

Awatar Rules

Domyślnie

Jakiś pomysł na trzy dni weekendu majowego? W grę wchodzi południe kraju, do 300km od Śląska, bo cytując żonę "nie chcemy przecież spędzić urlopu w samochodzie"...

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Musi być w Polsce? Kilometrów wyjdzie pewnie trochę więcej (zależy jeszcze skąd startujesz), ale polecam Szwajcarię Saksońską w Niemczech. Zwłaszcza jak szukacie pięknych widoków i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. No i zawsze jest jeszcze opcja wypadu do Drezna.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Domyślnie

W tym roku polskie góry bankowo! Karkonosze albo Bieszczady! Jakieś sprawdzone adresy?

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Seth Zobacz posta
    Cały Amsterdam jest fajny ... To kompaktowe miasto do zwiedzenia "z buta"
    Amsterdam (centrum) faktycznie jest bardzo kompaktowy i w najciekawsze miejsca można dotrzeć spacerem, który już sam w sobie jest sporą atrakcją - również polecam.

Cytat Zamieszczone przez Kedirak Zobacz posta
    Arnold, Mógłbyś napisać przy okazji ile kosztuje tam ..o ile jest. a zakładam, że jest ..wypożyczenie roweru per dzień ?
    Wypożyczenie roweru (w zależności od sieci wypożyczalni) kosztuje 10-15 euro za dobę a jednorazowa kaucja przy wypożyczeniu wynosi 50 euro.
    Nie trzeba zwracać go w miejscu wypożyczenia. Można to zrobić w dowolnym punkcie tej samej sieci.
    Tak dla porównania - Całodobowy bilet komunikacji miejskiej (tramwaj, autobus, metro) kosztuje 8 euro.

Oczywiście rower w Amsterdamie nie jest traktowany jako rodzaj sportu/rekreacji a jako zwyczajny środek transportu i rowerzyści nie przebierają się (co u nas mnie zawsze bawi) w jakieś „obcisłe”. Stąd przyszło i do głowy wyzwanie dla mojej „wycieczki” (byłem z rodzinką) .
    Wśród niezliczonej rzeszy rowerzystów wyszukiwaliśmy jadących w kaskach (poza policjantami).
    Spróbujecie zgadnąć ilu naliczyliśmy (niechcący, wskazówka że dało się ich policzyć) ?

Jako że to nie jest portal podróżniczy dołączę kilka obserwacji motoryzacyjnych:

Pierwsza to bezwzględne pierwszeństwo pieszych przed autem i to nie tylko na przejściach. Czasami trzeba było uważać by nie stanąć zbyt blisko jezdni bo można było niechcący wstrzymać ruch. Niestety tylko aut bo rowerzyści gotowi byli cię co najmniej „odzwonić” o ile nie wręcz rozjechać bo zapierniczają na tych dróżkach jak motorki (tyle że bezgłośnie).

Druga to pedantyczna dbałość o prawidłowość i dokładność parkowania tzn o dokładne zajmowanie miejsca parkingowego i tylko jednego miejsca.
    Widzieliśmy sytuację gdy kierowca (w tym przypadku „kierownica”) poprawiał się kilka razy by stanąć dokładnie w miejscu wyznaczonym a pozostali kierowcy (kilka aut) cierpliwie czekali aż skończy manewr. Nikt nie trąbił, nikt jej nie poganiał, nikt się na nią nie denerwował.
    Przyszło mi wtedy do głowy drugie wyzwanie (te wyzwania zostały mi z czasów gdy chłopcy byli mali i musiałem im wymyślać jakieś zabawy)
    Mieliśmy znaleźć (i udokumentować fotograficznie) najbardziej niedbale zaparkowane auto tzn: zaparkowane krzywo, zajmujące półtora czy dwa miejsca, wystające poza obrys tego miejsca itp.
    Nie było łatwo. Już myślałem że wygrałem bo znalazłem auto zajmujące połowę (nie półtora) miejsca parkingowego (połową auta stało na trawniku)
    Niestety później znalazłem parę takich aut.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parkowanie w Amsterdamie.JPG
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	39.6 KB
ID:	6493

Okazało się że Oni tak parkują po to by z jednego miejsca mogło skorzystać jeszcze jedno auto. Zostało to wybaczone (a ja nawet byłem pełen podziwu dla Ich altruizmu).
    Dodam tylko że nikt nie wygrał – Nikt przez te kilka dni nie znalazł źle / niedbale zaparkowanego auta.
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Planuję w sierpniu wziąć urlop. W tym roku bezwzględnie padła decyzja na wyjazd za granicę kraju. Chcę jechać autem i być niezależnym. Myślałem o Włoszech. Napiszcie, gdzie warto zajechać, co zwiedzić i ogólnie może macie jakieś przydatne wskazówki?

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Najprościej Adriatyk, zwłaszcza północny. Ale tam morze średnio urokliwe, no i rodaków prawie tyle co w Chorwacji. Piękna jest Toskania, szczególnie jeśli nie musisz codziennie smażyć dupy na plaży i nie zależy Ci na miejscówce nad samym morzem.
    Raz byłem też w okolicach Pesaro- też fajne miejsce, poniżej Rimini juz względny spokój. Ale za ładnymi plażami to się trzeba trochę najeździć.
    Sierpień to ogólnie taki średni pomysł na Włochy, bo makaroniarze mają wtedy shutdowny w fabrykach i wszyscy jada na urlopy. W lipcu zdecydowanie luźniej...

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

A no fakt, czasem zamawiam jakieś napędy z Włoch i jak jest sierpień to nie ma że boli i 3 tygodnie przestoju w fabrykach.

Uprawnienia umieszczania postów