Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Hyundai ix35 2.0 CRDi Style vs 2.0 MPI Style

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Hyundai ix35 2.0 CRDi Style vs 2.0 MPI Style

Czekam na uwagi, komentarze, opinie nt. porównania Hyundai ix35 2.0 CRDi Style vs 2.0 MPI Style pt. Podwójna przygoda.

autor: Aleksander Pławski

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Widziałem go na ulicy wczoraj , był na dużych felgach i w kolorze białym.Muszę przyznać że spodobał mi się od razu.Brawo dla Hyundaia!
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Auto
    Honda

Domyślnie

Zgadzam się że auto wygląda korzystniej na żywo. Naprawdę zgrabny przód. Do linii bocznej mam jeden ale spory zarzut - linia błotników poprowadzona za wysoko przez co jest wrażenie za dużej ilości "mięsa" nad kołami. Daje to efekt przyciężkawości i przysadzistości. Tył poprawny ale bez jakiegoś sexi motywu, czegoś co by się zapamiętało.
    Co do środka to koreańczycy od dawna są wyznawcami prawa trzech elementów: kanaliza, ołtarz i kierownica z jęzorem. Tutaj mamy dwa - kanalizacyjny motyw zegarów wygląda całkiem atrakcyjnie, ołtarz trójnawowy konsoli centralnej może być ale bez zachwytu (osobiście nie przepadam za pionowymi nawiewami), kierownica nie ma nibychromowanego jęzora, w zamian za to mamy solidne wstawki srebrnego plastiku wątpliwej urody. W sumie środek miękkawy, kobiecy, na czwórkę minus. Ten minus za średnio ciekawe boczki drzwiowe i takąż dolną część konsoli centralnej.

Generalnie fajny przód, potem gorzej, całościowo za design 4-

Awatar freshman
    Auto
    -

Domyślnie

Koreańczycy poszaleli troche z tym wnętrzem, jak dla mnie to troche przesadzili, ale to kwestia gustu. Na pierwszy rzut oka można zauważyc, że kokpit (szczególnie zdjecie ukazujące szkrzynię biegów) będzie sie lubiał rysowac. Co by jednak nie było, że wschodniej Azji nie lubie to wielki plus za wyposażenie i optymalne spalanie diesla.
    Jednak największym plusem jest to że Hyundai zaczął robic w końcu ciekawe, 'dizajnerskie' samochody dla europejczyka(o czym świadczy nowa seria) a nie mulaste, nudne wozidła jak chocby poprzednik Tuscon

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

Czemu Tucson byl mulasty? Mial te same silniki

Awatar freshman
    Auto
    -

Domyślnie

przepraszam, mulasty to złe słowo. Smutny, jakby bez wyrazu, bez pazura, a teraz modne są SUV'y z pazurem.

Auto
    opel

Domyślnie

Siedziałem w tym w salonie, ogólne wrażenie pozytywne, ale plastiki trochę średnie. Na żywo wygląda zdecydowanie lepiej.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Testu nie czytałem, sprawdzałem tylko spalanie i coś nie gra wtabelce spalania wersji benzynowej...

Domyślnie

Duże spalanie...
    Nieco gorzej niestety przedstawiają się wyniki "benzyniaka" z automatem. Mimo napędu tylko na przednie koła i prób spokojniejszej jazdy, auto w czasie testu zużyło średnio 11 litrów paliwa na 100 kilometrów. Silnik benzynowy, mimo nowoczesnej konstrukcji nie jest tak elastyczny jak jednostka wysokoprężna, a w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów wymaga jednak ostrzejszego traktowania

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

No mówię

A tak na serio spalanie moim zdaniem i tak złe nie wyszło. Przy automacie i masie auta jest w sumie akceptowalne. Poza tym różnica w cenie między benzyną a dieslem moim zdaniem troche duża.

Generalnie udał się ten Hyundai...

Uprawnienia umieszczania postów