Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Zobacz wyniki ankiety: mały czy duży?

Głosujących
22. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • mały (1.5)

7 31.82%
  • duży (1.9)

15 68.18%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Wielkość silnika

Awatar aston
    Auto
    xxxxxxxx xxxxxx

Domyślnie Wielkość silnika

pytanie czysto teoretyczne, więc nie bierzcie pod uwagę skąd pochodzą porównywane jednostki.

Silnik A:
    pojemność: 1,9
    moc: 105KM/4000
    moment obrotowy: 250Nm/1900
    porusza smaohcód o masie 1320kg
    przyśpieszenie 0-100km/h: 11,8s
    prędkość max: 192km/h
    60-100km/h na 4-biegu: 8,2s
    80-120km/h na 5-biegu: 12,1s
    Średnie spalanie: 5l

Silnik B:
    pojemność: 1,5
    moc: 105KM/4000
    moment obrotowy: 240Nm/2000
    porusza smaohcód o masie 1205kg
    przyśpieszenie 0-100km/h: 11,1s
    prędkość max: 185km/h
    60-100km/h na 4-biegu: 8,7s
    80-120km/h na 6-biegu: 13,6s
    Średnie spalanie: 4,5l

Jak widać silniki radzą sobie podobnie, silnik napędzajacy mniejszą masę ma lepszy prześpieszenie, czyli nic dziwnego, pozatym bardzo podbnie.

Teraz pytanie:
    każdy sie domyśli jakie to sa silniki, ale zapomnijmy z jakich koncernów pochodzą, jaki wybralibyście mniejszy czy większy

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

jesli nie widac roznicy, to po co przeplacac
    Moto Oeconomicus na wyborcza.biz - o pieniądzach, trendach i marketingu w przemyśle motoryzacyjnym

RossoCorsa.pl

Domyślnie

Ja brałbym 1.9 poniewaz wydaje mi sie ze to diesel(1.9 JTD z Alfy chyba) wiec koszty paliwa byłyby niższe
    BRERA. PURE SPIRIT OF ALFA
    www.AlfaRomeo.fora.pl

VIP Awatar Dominik999
    Auto
    Ford Focus mk2

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AR 156
    Ja brałbym 1.9 poniewaz wydaje mi sie ze to diesel(1.9 JTD z Alfy chyba) wiec koszty paliwa byłyby niższe
    A mi się wydaje, że oba to diesle (1.9 TDi VW i 1.5 DCi renault)
    wybrałbym mniejszy

Awatar aston
    Auto
    xxxxxxxx xxxxxx

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dominik999
    Cytat Zamieszczone przez AR 156
    A mi się wydaje, że oba to diesle (1.9 TDi VW i 1.5 DCi renault)
    wybrałbym mniejszy
    Masz racje, ale jak mówiłem, nie patrzmy na markę

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Ja wybieram 1.9 bo ma lepszą elastyczność (lepiej się wyprzedza) i większy moment obrotowy spalania są i tak małe więc nie biorę ich pod uwagę

Awatar Wck

Domyślnie

Jak to się mawia "no replacement for displacement" - silniki mają podobne osiągi, ale przy wyższych prędkościach 1,5 będzie trochę bardziej "mułowaty". W spalaniu różnica będzie znikoma, poza tym 1,9 będzie się odznaczał większą trwałością, więc mój wybór - 1,9

VIP Awatar BKX
    Auto
    Vw Polo 98' 1.4 [6N]

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Wck
    Jak to się mawia "no replacement for displacement" - silniki mają podobne osiągi, ale przy wyższych prędkościach 1,5 będzie trochę bardziej "mułowaty". W spalaniu różnica będzie znikoma, poza tym 1,9 będzie się odznaczał większą trwałością, więc mój wybór - 1,9
    Dokladnie, nic dodac, nic ujac. Nie wiem co ma na celu taki chwyt, robienia diesla w takiej pojemnosci, skoro wiekszosc silnikow tego typu startuje z poj. 1.9 ??:

Awatar aston
    Auto
    xxxxxxxx xxxxxx

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Wck
    Masz rację, ale cofnijmy sie trochę w czasie i tam silnik 1,9l uchodził za mały, bo inne przeważnie miałby po 2,3l.

Z roku na rok silniki sa coraz mocniejsze, slniki typu 1,3 czy 1,4 90KM są już na rynku i wypierają większe jednostki o tej samej mocy (Opel, Fiat, Toyota, wktórce VW) w PSA silnik 1,6 zastąpił słabszą jednostkę 2,0, w Renault jest 1,5 zamiast starego 1,9; w Fordzie silnik 1,6 jest zamiast 1,8.
    Np w Passacie niedawno oferowny silnik 2,5TDI 150KM będzie zastąpiny jednostką 2,0/170KM z lepszymi osiagami, oraz mniejszym spalaniem.
    Taka jest ogólna tendencja na rynku.

Np kolega ma 16 letni silnik 1,6 benzynowy który ma osiagi gorsze niż dzisiejsze 1,2 mimo iż jego smaochód ma dużo mniejszą masę i pali zdecydowanie wiecej.

Nie wiem czy to dobra jest ta tendencja do zmniejszania , czy zła, tak czy inaczej to nie zależy od nas.

Dlatego wystawiłem ta ankietę

VIP Awatar Dominik999
    Auto
    Ford Focus mk2

Domyślnie

ja uważam, ze to raczej dobre, tak było od zawsze i wczesniej ludzie się aż tak nad tym nie zastanawiali. Kiedyś tak jak napisał Aston 1.9 też uchodził za mały. dla wielu ludzi to, ze silnik z mniejszej pojemności osiąga taką samą moc jak większy, oznacza to, ze jest nowocześniejszy (chociaż wydaje mi się, że nie jest to równoznaczne). A nowoczęsniejszy = lepszy. I prawdę mówiąc też wychodzę z tego założenia. nowe, mniejsze silniki palą mniej, sa bardziej ekologiczne, a ich osiągi sa prawie takie same jak większych. w powyższym wypadku elstyczność 1.5 jest gorsza, bo ma on 6-biegową skrzynie, i elsatycznośc 80-120 była podana na szóstym biegu, a w 1.9 na 5

Uprawnienia umieszczania postów