Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Awatar zychu
    Auto
    Renault Scenic III ph.III

Domyślnie

Dla speców od odzyskiwania to jest najmniejszy problem. Poszukaj firmy, która tym się zajmuje i niech Ci wycenia.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Nie podlaczaj go wiecej bo najprawdopodobniej padl sterownik/interfejs. Moim zdaniem naprawa dla specow bedzie latwa i co najwazniejsze nie droga jak na tego typu usluge. W jakich okolicznosciach padl?

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Raz na jakiś czas (co kilka tygodni?) robił się bluskrin podczas korzystania z laptopa. Zwykle uruchamiał się ponownie, ale do pewnego momentu. Gdybym wiedział że to są symptomy kończącego się dysku to bym zrobił kopię.
    Co do odzyskiwania danych, to jeden informatyk powiedział mi że w takich przypadkach to jest laboratorium i lot w kosmos, za który można zabulić kilka tysięcy złotych.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Awatar zychu
    Auto

Domyślnie

Poszukaj firmy, skontaktuj się i będziesz wiedział

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Przelutuja scalak i pojdzie.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Doskonale wiem. Zwykly ssd do storage to nadal nienajlepszy pomysl. Poki co tbw ssd przynajmniej tych w normalnych cenach szalu nie robi. Lepiej zrobic macierz talerzakow i za taka sama cene masz duzo pewniejszy storage. Poza tym jak padnie talerz t cos z nim jeszcze zrobisz. Jak padnie ssd to w zasadzie lezysz pan. Przez 8 lat jak pracuje w komputerach na ktorych pracuje bylo lacznie okolo 500hdd ile padlo? Jeden, bo kolega polozyl na lapku magnes neodymowy wielkosci pudelka zapalek. Przez ostatnie 2 lata padly nam 4 dyski ssd z okolo 100 ktore mamy. W kazdym przypadku zadna firma nie podjela sie odzyskania danych.
    To samo powie Ci praktycznie kazdy kto ma stycznosc ze storage.
    ssd do storage to właśnie najlepszy pomysł :-)
    a Ty myślisz że usługi storage na czym działają? - na talerzach??
    oczywiście masz różne tiery, i jak ktoś stawia mało ważną usługę, to można puścić na talerze, ale biznesowo istotne usługi opierają się tylko o ssd.
    Argument o 4/100 vs 1/100 popsutych dyskach jest w ogóle nieistotny, tak samo jak zabawa w odzyskiwanie danych - nikt tego nie robi! - bo po to masz NAS, żeby był tam RAID. Dysk się psuje, wyciągasz i wkładasz nowy. NASy mają do tego specjalne szufladki (np. mój quap ma).
    Zaletą ssd jest przede wszystkim wielokrotna poprawa szybkości działania i responsywności wszelkich operacji, szczególnie gdy jest tych operacji wiele.
    Drugą zaletą, jeżeli ktoś ma zamiar trzymać NAS w domu, jest cisza - dyski talerzowe non stop huczą i można oszaleć.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar zychu
    Auto

Domyślnie

Tylko dyski SSD mają określoną żywotność w porównaniu do HDD.

Poza tym cena

Awatar Rules

Domyślnie

Jaki wybrać smartfon Samsunga do ok 1500zl?

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Ja bym A51 wzial.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    ssd do storage to właśnie najlepszy pomysł :-)
    a Ty myślisz że usługi storage na czym działają? - na talerzach??
    oczywiście masz różne tiery, i jak ktoś stawia mało ważną usługę, to można puścić na talerze, ale biznesowo istotne usługi opierają się tylko o ssd.
    Argument o 4/100 vs 1/100 popsutych dyskach jest w ogóle nieistotny, tak samo jak zabawa w odzyskiwanie danych - nikt tego nie robi! - bo po to masz NAS, żeby był tam RAID. Dysk się psuje, wyciągasz i wkładasz nowy. NASy mają do tego specjalne szufladki (np. mój quap ma).
    Zaletą ssd jest przede wszystkim wielokrotna poprawa szybkości działania i responsywności wszelkich operacji, szczególnie gdy jest tych operacji wiele.
    Drugą zaletą, jeżeli ktoś ma zamiar trzymać NAS w domu, jest cisza - dyski talerzowe non stop huczą i można oszaleć.
    Nie ma co porownywac domowego stoeage do komercyjnego. Komercyjny korzysta z technologii niedostepnych dla zwyklego zjadacza chleba.
    Ja proponuje tanie i sprawdzone rozwiazanie do domu.

Auto
    Volvo V50

Domyślnie

Czy ktoś się orientuje czy twory w postaci Hondy Insight/Hondy Jazz III z IMA to awaryjne twory? Na coś zwrócić uwagę przy zakupie (poza baterią i regularnym serwisem)?

Uprawnienia umieszczania postów