Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5325 z 5325 PierwszyPierwszy ... 53095310531153125313531453155316531753185319532053215322532353245325
Pokaż wyniki od 53,241 do 53,247 z 53247

Wątek: Imperium Spamu

Auto
    Kia Rio IV 1.4, Honda Accord VII 2.0

Domyślnie

Nie da się już edytować. Fakt, ten Oppo lepszy. Pomyliło mi się z innym średniakiem

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Dzisiaj do cytryny wpadły całoroczne Goodyeary G3. Zdarzyło się to akurat jak dzisiaj trochę śnieg padał w Poznaniu więc mogłem porównać trakcję między nimi a Michelinami Primacy 4 i powiem, że jest mega różnica. Co ciekawe Goodyeary są przy Michelinach praktycznie niesłyszalne, różnica (do 80kmh bo szybciej nie miałem okazji jechać) jest kolosalna - "michałki" huczą, Goodyearów nie słychać. Dodatkowo letnia w temperaturze w okolicach zera była twarda jak kamień i nawet niewielkie pogorszenie nawierzchni strasznie przenosiło się na hałas i wibracje nadwozia.
    Bieżnik Goodyearów nie jest typowo zimowy ani typowo letni, mam jednak wrażenie, że gumy jest więcej (na wysokość) niż w przypadku Michelina, chociaż rozmiar opony ten sam - widocznie bieżnik jest szerszy i tam gdzie letnie się zwężają, całoroczne trzymają szerokość. Czekam na jakiś poważniejszy śnieg to więcej powiem.
    A - jazda po wodzie - znów plus dla Goodyearów - zdecydowanie mniejszy hałas przy takiej samej stabilności, choć musiał bym potestować nieco dłużej żeby mieć wyrobione poważnie zdanie.
    Przy okazji sprawdziłem jak działa ESP w cytrynce (jeszcze na letnich jak śnieg spadł) - jest podobnie jak w mojej (już nie mojej) L3 - gaz do dechy - miga na żółto że poślizg, ale obrotami nie miota jak szatan - silnik jest ładnie przyduszony i płynnie się rozpędza i powiem, że działa to rewelacyjnie. Powoli dochodzę do wniosku, że w Mondeo chyba nie mam ESP (rocznik 2014, więc to chyba niemożliwe) bo jak depnę podłogę to wyje jak szalony i nie jedzie, koła się ślizgają i samochodem na boki miota (oczywiście na blacie mruga trakcja, ale nie ma żadnej reakcji ze strony samochodu, obrotomierz pójdzie do odcinki jak depnę podłogę).

Awatar zychu
    Auto
    Renault Scenic III ph.III

Domyślnie

Jak długo zajmie Ci zrobić 1 kkm na tych goodyearach? Bo myślę o nich do S3

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Biorąc pod uwagę obecne warunki to przez ostatnie dwa miechy zrobiliśmy tym samochodem niecałe 800km więc będzie pewnie podobnie. Może z racji świąt trochę szybciej, zobaczymy czy nas zamkną czy nie. Jak będzie śnieg to rozważam jakąś "bezsensowną" trasę żeby zobaczyć co te opony potrafią i wtedy zdam relację.

Awatar Rules

Domyślnie

https://autogaleria.pl/audi-dakar no i to jest wiadomość super, mega się cieszę, w pewnym momencie przyszłość motosport wyglądała coraz gorzej, a tu taki news.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Orientuje się ktoś czy silnik 1.2 130km w Peżocie 308 jest w miarę bezproblemowy? Pure tech czy jak tam on się nazywa...Coś tam czytałem o jakimś łuszczącym się pasku rozrządu który się zrywa i robi kuku po 100k km. To reguła czy tylko jakieś pojedyncze przypadki?

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Ktory rocznik? W cytrynie go mamy, ma 1500 przejechane wiec nie powiem.

- - - Aktualizacja - - - -

Podobno w 2017 zrobili podobno jakas kolejna modyfikacje i problemu niby nie ma w ogole.

Uprawnienia umieszczania postów