Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie Imperium Spamu

A myślisz, że takie postawy są tylko w Polsce, że to tylko nasza domena? Wszystkie zachowania, które opisujesz są skrajnie szkodliwe masz rację. I wynikają z durnoty tych ludzi, słabego wykształcenia, ograniczonego myślenia i wąskich horyzontów. I ciężkiej historii jaką mamy za sobą, naprawdę mało jest narodów które tak bardzo dostały po dupie. W zasadzie od zaborów mamy pod górkę. Polskość nie ma z tym nic wspólnego. Takie postawy znajdziesz w każdym kraju. Jak nazwiemy w takim razie Niemców czy Japończyków za ich bestialstwo z okresu II WŚ ?Ja rozumiem Polskość zupełnie inaczej i w pozytywnym kontekście. Można się spierać o pewne cechy narodowe, które są nam przypisywane i w których jest sporo prawdy, jak pieniactwo, kłótliwość czy uwielbienie samowolki i improwizacji, ale to inny temat.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Michael-Ś Zobacz posta
    Nie zgadzam się definicją, że patriotyzm równa się nacjonalizm (który jest szkodliwy, zgadza się).
    Ja też nie, ale zwróć uwagę co się dzieje od dłuższego czasu - to Ci którzy przemocą, wrzaskami próbują przekonać innych do własnych racji uważają się za prawdziwych i jedynych patriotów. Jak nie jesteś z nimi, to jesteś wróg. Większość naszych symboli została zdeprecjonowana, bo jak inaczej oceniać fakt, że Polak z symbolem Polski Walczącej na koszulce (to jakie zło i spłycenie popełnili producenci tych 'gadżetów', to inny temat) bierze kamień i rzuca w drugiego Polaka, bo ten raczy inaczej myśleć? A potem przekaz idzie w świat i ludzie widzą zestawienie Polska Walcząca i troglodyci z kamieniami w rękach wykrzykujący jakieś chore hasła.

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Bo tacy ludzie najczęściej na temat historii gówno wiedzą. Coś im mówi rotmistrz Pilecki i Powstanie Warszawskie, komuniści to byli źli i trzeba ich zmieszać z błotem (akurat komunizm i idące w tym kierunku poglądy są dla mnie do natychmiastowego zdeptania), ale jak zapytasz się o jakieś niuanse i inne rzeczy, to odpowiedzą głośnym YYYYYY.
    Mnie zastanawia zawsze fakt, że większość środowisk narodowych marzy o powrocie Polski przedwojennej, II RP sprzed wybuchu wojny. No ale przecież wtedy Polska była wielkim tyglem międzynarodowym? Polacy, Żydzi, Ukraińcy, Litwini. To jak Oni mogą teraz krzyczeć "Polska dla Polaków"?

A myślisz, że takie postawy są tylko w Polsce, że to tylko nasza domena?
    Nie tylko u Nas, masz rację, ale chyba tylko u Nas władza się od tego tak naprawdę nie odcina. To znaczy (żeby była jasność) potępia oficjalnie wszelkie akty przemocy, ale tak naprawdę stoi po stronie tych pieniaczy, bo w gruncie rzeczy myśli tak samo - w skrócie "nie dla innych". Jednego dnia ONR napieprza ludzi na ulicach, drugiego dnia sztandary ONR wchodzą do kościoła...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Ja nie uważam się za nacjonalistę czy rasistę, wolę określenie Polak, patriota. Nie jestem przeciwnikiem UE, ale należy wypośrodkować gdzieś tożsamość narodową, a zlepek kulturowy, jaki serwuje nam Unia. Dokładnie tego chce PiS, a nie jak wmawia nam to opozycja - polexitu, nawet Kaczyński nigdzie nie mówił, że chce wyjść z UE.
    Dla lewaków Polska to ciemnogród. A ja wolę taki ciemnogród niż setki antyterrorystów i strach przed zamachami podczas każdej masowej imprezy, jak to ma miejsce w nowoczesnej, niezaściankowej i oświeconej Europie
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    Skąd taki njus? jachira tak powiedziała, czy w wybiórczej napisali?

BTW bardzo dobrze, że platforma nie jest przy korycie, a partia z tradycjami, jedyna która chroni jeszcze wyższe wartości i polskość, a nie unijne gwiazdki. Naprawdę dla was teraz jest nowoczesna zachodnia Europa, gdzie po ulicach szlaja się pełno czarnuchów i ciapatych? Teraz szczerze mówiąc to bardziej bym się bał jechać do Paryża, Madrytu itp. nowoczesnych Zachodnich metropolii, niż do Rosji. Ot czasy nastały.
    Czy możemy w tej - o dziwo - całkiem kulturalnej dyskusji o polityce jednak trzymać pewien poziom?
    AGENT jesteś JEDYNY w tym gronie, który używa delikatnie mówiąc wulgarnego języka. Kulturalnie możesz to samo napisać.

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    Ja nie uważam się za nacjonalistę czy rasistę, wolę określenie Polak, patriota. Nie jestem przeciwnikiem UE, ale należy wypośrodkować gdzieś tożsamość narodową, a zlepek kulturowy, jaki serwuje nam Unia. Dokładnie tego chce PiS, a nie jak wmawia nam to opozycja - polexitu, nawet Kaczyński nigdzie nie mówił, że chce wyjść z UE.
    Dla lewaków Polska to ciemnogród. A ja wolę taki ciemnogród niż setki antyterrorystów i strach przed zamachami podczas każdej masowej imprezy, jak to ma miejsce w nowoczesnej, niezaściankowej i oświeconej Europie
    Wszczęta procedura samorządności oraz próba wpływu na trójpodział nie wygląda na chęć bycia poważnym graczem na arenie międzynarodowej i już dzisiaj widać marginalizację naszego państwa, mimo, że prawicowe ugrupowania w parlamencie UE rosną w siłę (aczkolwiek większości jeszcze nie mają).

Jeszcze o pensji minimalnej w wysokości 4000 PLN brutto. Ogólnie to nie jest zły pomysł chociaż też powinien być przemyślany. Bo te okolice 3k netto to jest absolutne MINIMUM aby w W-wie wyżyć samodzielnie wynajmując pokój. Ale z kolei na wsi 3k na rękę to już dużo.
    Nawet pomijając powyższe byłem zwolennikiem tego rozwiązania. Strażacy, policja, pielęgniarki, nauczyciele - zarabialiby rozsądniejsze pieniądze niż teraz - wg mnie są to mocno niedowartościowane zawody. Dlaczego byłem? Ponieważ PiS oznajmił kilka dni (tygodni? - nieważne), że minimalna pensja w wysokości 4k brutto będzie obowiązywała tylko sektor prywatny.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Polskość to nie tradycja. Polskość to choroba, która toczy ten kraj. Fanatyczny patriotyzm i absolutne odcinanie się od czegokolwiek w imię jakiegoś bliżej niezrozumiałego wyznawania tego kraju jako miejsca ponad innymi. Średniowiecze to właśnie w ten sposób powstaje. Gdyby 1000 lat temu nie pojawiały się zmiany, które przekształcały tradycję, to wciąż mieszkalibyśmy w lepiankach i zajmowali się wyłącznie uprawą roli. Kluczem jest to, aby szanować to co najważniejsze, ale nie przysłaniać sobie tym zmieniającego świata. Chyba, że marzeniem tych osób jest życie za murem z dala od Europy i świata. Co kto lubi.
    Czapeczka cisnie? Pojechales czlowieku. Mialem Cie za osobe asertywna i zrownowazona...

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Agent do tego co napisałem o prezesie nie dowiesz się z internetu. Trzeba być trochę obytym w życiu plus do tego mieć pew w źródła wiedzy. Niestety sprawa jest bardzo pilnowana, żeby nie wypłynęła na powierzchnie.

Niestety, ale w moich oczach historia toczy koło. Znowu dochodzi do tego co było w okolicach pierwszej i drugiej wojny światowej. Nacjonaliści rosną w siłę, bo ludzie się boją obcych (to tak w wielkim skrócie myślowym). Mam nadzieje, że ten trend się odwróci.

Odebigajac lekko od tematu. Czemu krajowym ekspertem ds. genetyki został "ekspert" z ordo iuris, który jest przeciwnikiem im vitro - ponoć w jego opinii "on vitro powoduje autyzm" ....
    Ciemnogród jak się patrzy.

Jej Polska ma być potęga to trzeba myśleć jak się wybić na arenie międzynarodowej. Bo jak się odbudujemy murem to przyjdą ruscy, wrzuca bombę przez płot i znowu zniknie y z mapy świata...

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    Mind Full of Colors.

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie Imperium Spamu

Co jest genialnym rozwiązaniem, bo podnoszenie pensji minimalnej zwiększa znacząco wpływy do budżetu bez ponoszenia żadnych kosztów.

Lecz zgadza się, pensje muszą rosnąć. Po cichu liczę , że wymusi to pewne inwestycje w rozwój i unowocześnienie usług i produktów, nie damy rady ciagle jechać na niskich kosztach pracy. Nie możemy ciągle być montownią.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Polski patriotyzm to coś godnego pochwały. Zdrowy, szanujący, prawdziwy. A polskość? Jest to właśnie to, o czym napisał rowerek - skrajny nacjonalizm i wręcz chorobliwe wychwalanie tego kraju, gdzie niezgadzający się z czyjąś opinią są od razu "zdrajcami", a najlepiej jak jeszcze przy okazji dostaną w nos.

To jest właśnie ten problem. Dla wielu osób patriotyzm przechodzi od razu w skrajność. Niech sobie ludzie noszą ciuchy jakie chcą, ale jak widzę te wszystkie koszulki, bluzy i dresy (swoją drogą - jesteśmy chyba jedynym krajem, w którym wyrósł taki trend) to lekko mnie wzdryga. Bo tacy ludzie najczęściej na temat historii gówno wiedzą. Coś im mówi rotmistrz Pilecki i Powstanie Warszawskie, komuniści to byli źli i trzeba ich zmieszać z błotem (akurat komunizm i idące w tym kierunku poglądy są dla mnie do natychmiastowego zdeptania), ale jak zapytasz się o jakieś niuanse i inne rzeczy, to odpowiedzą głośnym YYYYYY. No sorry, ale to nie o to chodzi. Patriotyzm to też poszanowanie drugiego Polaka, niezależnie od jego poglądów. A tego w tej polskości nie ma. Jest tylko agresja i dokopywanie innym.
    Nie wiem gdzie zyjesz i kogo spotykasz ale masz okropnie wypaczony obraz polskiego spoleczenstwa idealnie licujacy z narracja totalsow i tefalenow.

Auto
    -

Domyślnie

Akurat tak gwałtowne podnoszenie płacy minimalnej to nie jest dobry pomysł. Skończy się zwiększeniem bezrobocia, albo ceny wystrzelą jeszcze bardziej w górę. Albo jednym i drugim. I wrócimy do punktu wyjścia.

Lecz zgadza się, pensje muszą rosnąć. Po cichu liczę , że wymusi to pewne inwestycje w rozwój i unowocześnienie usług i produktów, nie damy rady ciagle jechać na niskich kosztach pracy. Nie możemy ciągle być montownią.
    W jaki sposób podniesienie płacy minimalnej ma wymusić inwestycję w rozwój? Chyba że mowa o automatyzacji. ;-)

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Buzzer chyba mało w życiu widziales

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    Mind Full of Colors.

Uprawnienia umieszczania postów