Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Awatar NovemberYankee
    Auto
    Passat 1.8 TSI / Soul 1.6 GDI

Domyślnie

Człowiek zostawi auto pod domem z zamysłem, że wjedzie do garażu później, ucina sobie drzemkę a jak się budzi to śniegu po kostki i całe auto do odkopywania... lenistwo nie popłaca :P

Awatar VectorOPC
    Auto
    Opel Astra G

Domyślnie

Driv3r, jakich różnic w cenie można się spodziewać (rozumiem ze odczuwalnych dla przedsiębiorcy) ?

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Auto
    Peugeot 308 SW 1.6 blueHDI 120 KM Allure+ '16 & Yamaha X-Max 300 '17

Domyślnie

Odliczam caly vat od auta oraz od paliwa / napraw.
    Zaluje, ze LC nie poszedl na czeska firme.
    Ale ja tam zakladam spolke z innego powodu - jak ktos ciekaw to priv.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar manager
    Auto
    W124/Multipla

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    a kto LC będzie jeździł?
    Wstaw do garażu, za 10 lat ożenisz ją za 2x obecną wartość na giełdzie klasyków

Awatar Kecaj
    Auto
    BMW E32 730i V8 '94, Alfa Romeo 166 2.4JTD '03, Daewoo Espero 16V '98, Mercedes-Benz W124 230CE '90

Domyślnie

Z tego co wiem, to z podatkami jest dużo lepiej tam, niż u nas.
    WRC is for Boys. Group B was for men.
    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.

Give me back the eighties!

BMW E32 730i V8 Calypsorot Metallic
    /
    Alfa Romeo 166 Grigio Patrizia /Mercedes-Benz W124 230CE Almandinrot Metallic
    ex Opel Frontera A Sport, BMW E36 Coupe

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Nic tylko zostac pepiczkiem ;p
    Mind Full of Colors.

Auto

Domyślnie

UWAGA! Uzewnętrzniam się !!!

Otóż dzisiaj odbyłem rodzinną wycieczkę po salonach samochodowych celem wstępnej selekcji pojazdów typu SUV / podniesione kombi mającej na celu zakup.
    Kryterium wyboru były 3.
    1) ma wejść wózek do bagażnika, o taki: http://www.navington.com/shop/caravel/#
    Ok, wózek z tych większych, ale składa się i tak dalej. Żadna rewelacja.
    2) ma mieć xenon / ledy z przodu, BT, klime w automacie, być wygodne w trasę i mało palić bo będę to do południowych sąsiadów ganiał
    3) ma się podobać Żonie, mieć 4x4

Pozornie nic trudnego, prawda?
    Moje typy: to VW Tiguan / Golf Alltrack, Hyundai Tucson

Na pierwszy ogień salon VW.
    Wbijamy we 4-rkę z wózkiem, atakujemy Tiguana. Żona się przymierza do środka, ja się przymierzam, starsza córka szaleje po salonie. Jak w środku okazuje się, że jest ok, młoda się obudziła więc rozczłonkowuję wózek i wbijam go w bagażnik i....... taki ch.j jak z koziej dupy trąba. NIE MIEŚĆI SIĘ !!! Gondola nie wchodzi na długość, obok na szerokość nie ma szans stelaża wsadzić, na wysokość jedno na drugim też nie da rady bo się nie domyka.
    Atakujemy Golfa. Tym razem szybka przymiarka najpierw bagażnika. Na długość wchodzi, kwestia zdjęcia dwóch kółek ze stelarza. Golf w salonie zwykły - R'ka. Ok, idziemy szukać handlowców. Tak. Bo przez jakieś 20 minut obecności w salonie, przymierzania wózka i siebie do dwóch aut rodzinnych nikt się nami nie zainteresował. W końcu zauważyłem jakiegoś typa, pytam grzecznie, czy on tu sprzedaje auta. A on na to: tak, ale wychodzę na jazdę próbną i sobie poszedł. Przyszła jakaś inna Pani, z wielkim fochem pyta czego potrzebuję. Ja na to, że chciałem samochód żonie kupić, w Internetach napisaliście że macie golfa alltrack więc przyjechałem do Was (faktycznie sprawdziłem ogłoszenia, w tym salonie miał być alltrack). Pani na to, że to trzeba dzwonić i się umawiać, faktycznie mają takiego golfa ale nie tu tylko na jakimś placu, zastawiony i niedostępny. Zero zainteresowania, poproszenia o kontakt czy przekazania wizytówki. Totalne dno. Salon Krotoski - Cichy na pradze północ.
    I decyzją wspólną z Żoną: nie kupimy VW. Notabene oboje sobie przypomnieliśmy sytuacje z 2009 roku jak szukaliśmy auta wtedy. Salon tej samej firmy w Nadarzynie, chcieliśmy Passata i... podobne zlanie nas przez obsługę (wtedy padło na Accorda).

Jedziemy dalej, celownik Hyundai. Po drodze mało elegancko z lewego pasa skręt w prawo (na szczęście nic nie jechało, a przynajmniej nie jechało nic większego od LC ) - bo salon Opla a tam Astra a widziałem gdzieś zajawkę wersji 4x4 lekko podniesionej.
    Jako, że młoda zachciała jeść, ja ze starszą córką (i wózkiem) ruszamy do środka pierwsi.
    Stoi Astra (zwykłe kombi), wózek wszedł bez problemu (roletkę trzeba było tylko zdjąć, albo pokombinować z ustawieniem rączki stelaża, ale nie chciało mi się - ważne, że na długość weszło).
    W środku Astra zrobiła bardzo pozytywne wrażenie. Wlazłem za kierownicę i robię test Zachara -10 cm (sorry MCL, nie mogłem się powstrzymać ). Zaskakująco dużo miejsca. I z przodu i z tyłu bardzo przestronnie. Materiały wykończeniowe też lepszego sortu (wersja w salonie chyba najwyższa). Żonie też się podoba, problem tylko, że bez 4x4 i nisko. Bo o wersji Country Tourer oczywiście nikt nic nie wie. Natomiast handlowcy jacyś bardziej rozgarnięci, ale też bez szału. Ewidentnie nie walczą o klienta bo ruch w obu salonach był na prawdę spory.

Kolejny przystanek to Hyundai w zagłębiu salonów w W-wie (przy Trasie Toruńskiej).
    Zgodnie z planem na pierwszy ogień Tucson. Poległ. Gondola na długość nie wchodzi. Siłą rozpędu celujemy w Santa Fe. Tu jest dopiero ok. Względnie luźno i na długość i na szerokość. Samo auto też w miarę przyjemne, wyposażenie to co potrzeba to jest, cenowo 150 kafli. Z minusów: niebieskie, koszmarne podświetlenie, automat (Żona nie chce), nie wiem jak to przy wyższych prędkościach się zachowuje. No i cena - nastawiony byłem na poziom Tucsona. Sprawdziliśmy w salonie obok Sorento - cenowo jeszcze wyżej ale mają inaczej cenniki skalkulowane plus tam razi czerwone podświetlenie.

Wracając zajechaliśmy do Skody. Plan na Octavie Scout. Po odczekaniu w kolejce do handlowca oczywiście zostało mi przypomniane, że mamy lifting i ani nic na stoku z 4x4 ani w szybkiej perspektywie - Scouty mają być dopiero w maju produkowane. Natomiast - tu plus dla obsługi - zaproponował nam handlowiec od razu superba, a mój komentarz prowokujący (znam na pamięć techniki sprzedaży i czasami jestem lekko złośliwy i podpuszczam handlowców) że za drogo będzie facet zbył bardzo elegancko. Jest do wzięcia Superb w kombi, 4x4, 2.0 TDI manual Style z lekkim doposażeniem za 134 tys.

W skrócie: z wyborem jesteśmy w dupie. To co chcieliśmy (nastawiałem się na Tiguana po przeczytaniu / obejrzeniu wszystkich testów w Internetach) jest za małe albo niedostępne.
    Na razie zostaje Santa Fe, Superb i... Astra, ale nie dla Żony tylko dla mnie do pracy.
    Teoretycznie można by było do tego dodać Passata Alltrack ale podziekowaliśmy za VW 3 akapity temu.

Wnioski:
    - poziom obsługi w wielu salonach jest tragiczny, nie jest wytłumaczeniem, że wybrałem się w bluzie z kapturem i 3-dniowym zarostem a nie w smokingu na gładko ogolony
    - określając sobie budżet na 100-120 tysięcy wcale nie ma ogromnego wyboru, wg mnie żeby móc przebierać to trzeba by było budżet podnieść do 170-200k
    - nie ma samochodów na stokach, np. Santa Fe są bodajże 4, Sorento 2 (DWIE). Dane nie z danego salonu a z KRAJU. Przynajmniej wg handlowców. Coś w tym może być, bo np. w VW nie było na salonie Passata.
    - nie dziwi ilość Skód na drogach - pod kątem pakowności rodziny będą te auta kupowały. My pojechaliśmy TYLKO z wózkiem. A jak bym chciał pojechać nad morze z rodziną? Poza wózkiem musze upakować ze trzy walizki co najmniej i ogrom dupereli.

PS dla tych, którzy zaraz wymyślą zmianę wózka - na wsi potrzebny jest wózek z dużymi kołami, to co mamy pomijając to, że jest ładne i ma duże koła to składa się raczej w miarę ładnie i wg wymiarówek w Internetach nie ma nic znacząco mniejszego (a gondoli nie możemy mieć mniejszej bo młoda rośnie jak na drożdżach). A spacerówka jest jeszcze mniej ustawna niż gondola bo nie jest płaska a w literę C. I korzystać z niej będziemy jeszcze lekko 2 lata.

Auto
    Superb 1.8tsi

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Wnioski:
    - poziom obsługi w wielu salonach jest tragiczny, nie jest wytłumaczeniem, że wybrałem się w bluzie z kapturem i 3-dniowym zarostem a nie w smokingu na gładko ogolony
    Moim zdaniem nigdy nie było z tym najlepiej, a dodatkowo 2016 był najlepszym rokiem w tym stuleciu jeżeli chodzi o sprzedaż nowych aut i trend ma się utrzymać. Może wychodzą z założenia "e tam, będzie chciał kupić, to i tak przyjdzie"...
    Ja mimo fatalnego wrażenia z VW spróbowałbym się chociaż przymierzyć do Paska Alltracka, chociaż dla własnego spokojnego sumienia, że się spróbowało.

Będąc w Skodzie pytałeś o Kodiaq'a? Bagażnik 720l i przesuwane fotele z tyłu, więc zawsze można tam coś pozmieniać na długość.

Auto

Domyślnie

Kodiaq najwcześniej w salonach za 1,5 m-ca.
    Może mi przejdzie niechęć do VW ale na razie nie chce Passata... poźniej z serwisem znowu mogą być jazdy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Auto
    Superb 1.8tsi

Domyślnie

Gdybyś brał pod uwagę diesla (bo rozumiem, że 4x4 to konieczność?), to rozważałeś takie auta jak Sharan albo Galaxy? Krawędź bagażnika nisko, siedzi się wysoko, bagażniki wielkie i oba mogą mieć 4x4. Problemem może być ewentualnie prześwit, ale to by trzeba sprawdzić.

Uprawnienia umieszczania postów