Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Domyślnie

Jeśli poleciał tłok lub cylinder - a w tych silnikach notorycznie wtryskiwacze wypalają tłoki, to żadna naprawa nie jest uzasadniona - a przynajmniej ja bym się na nią nie zgodził. Tulejowanie bloku + nadmiarowe tłoki to nie jest dobry pomysł do silnika turbo. Naprawdę jeśli w fabryce nie potrafili zrobić tego dobrze, to prawdopodobieństwo że ktoś to poprawi nie mając gotowych części jest małe. Zbyt dużo czynności podczas których można popełnić błąd i będzie się z tym bujal w nieskończoność. Jedyne rozwiązanie w takim przypadku jeśli mamy uszkodzenie tłoka i gładzi cylindra to wymiana bloku i tyle.

Aha - jeśli wypaliło Ci dziurę w tłoku, to niech nie zapomną o wymianie wtryskiwaczy, bo się skończy tym samym jak zostawią stare.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar manager
    Auto
    Multipla/Rifter/W124

Domyślnie

Współczuję Zyszku. Nie dziwię się planom, Reno już chyba skreślone na stałe?

Cytat Zamieszczone przez Seth Zobacz posta
    Jak się ma starego gruza, to się zagląda częściej.
    Prawda, w Saabie zaglądałem czasem co pół godziny Mercedesem też boję się jeździć dalej niż zasięg Assistance. W poniedziałek nagle obraziła się skrzynia, do rozgrzania nie chciała zmienić biegu, a teraz jest spoko. Dlatego i ja się zbuntowałem, i kupiłem... francuza. Rifter Long z dieslem i automatem, póki co zrobiłem 700 km i jest spoko

a w temacie gruzów - przyjaciel napalił się na to coś, co może być źle?
    https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a...-ID6CpAHZ.html

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

A powiedzcie mi czy jest jakas benzyna w superb ii kombi warta uwagi? ;b

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez manager Zobacz posta
    , co może być źle?
    Wszystko.

1.8 TSi z rocznika 2008... No proszę cię...

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez zychu Zobacz posta
    A powiedzcie mi czy jest jakas benzyna w superb ii kombi warta uwagi? ;b
    Nie. Po historii z Renault chcesz przejść do vaga? Widać lubisz ryzyko.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Wszystko.

1.8 TSi z rocznika 2008... No proszę cię...
    To właśnie ostatnie w miarę bezpieczne tsi, bo jeszcze z normą emisji spalin Euro 4, o oznaczeniu BZB. Tych silników jest mało na rynku, bo dosyć szybko zastąpili je wersją CDAA z powodu wejścia normy Euro 5. Przeprojektowali układ dolotowy i niestety olejowy (mniejsze ciśnienie w układzie, co spowodowało problemy z napinaczami rozrządu) i to rzeczywiście zepsuło te silniki. Ja BZB sprzedałem z przebiegiem ~180 tys. km na fabrycznym rozrzadzie i bez dolewek oleju między wymianami. Z tego co wiem teraz auto ma 200+ tys. km nakulane, nadal zupełnie bezproblemowo.
    Także paradoksalnie tu starsze egzemplarze mają szansę być lepszą opcją niż nowsze. Jak ma być coś nowszego, to po 2013 już powinno być spoko.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Domyślnie

Ciężko znaleźć silnik w VAGu, który jest gorszy od 1.2TCE. Ale kiedyś na forum Megane III widziałem gości którzy w temacie silnika 1.2TCE w którym wypaliło tłok stwierdził, że to normalne w takich silnikach i każdy ma wady, nawet w VAGu padają rozrządy. IMO 1.2 Tce jest tak samo lub bardziej popsute jak 2.0TSI z najgorszych lat. Przewaga 2.0TSI jest taka, że daje jakieś osiągi.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    Nie. Po historii z Renault chcesz przejść do vaga? Widać lubisz ryzyko.
    Ja pytam, a nie sie zdecydowalem. To delikatna roznica.

Jesli bede zmienial auto to bede potrzebowal duzego w benzynie, zeby z fotelikiem bylo wygodnie.

Teraz jezdze kangoo II i jak mam fotel za soba to nie mam jak prowadzic komfortowo. Jak jest za zona to ja kregoslup boli. Wiec ma byc duzy, w benie i spalanie 8,5 w miescie. Da sie?

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Domyślnie

Zafira C 1.4 T i przejeździsz 10 renówek

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Duży, w benie i 8.5l? Nie da się.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów