Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Awatar Rules

Domyślnie

Jakie opinie ma silnik 1,5b montowany w nowszych Fordach? np: Kuga.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bartek923 Zobacz posta
    Znajomy teraz kupił taką Avensis, wcześniej miał przed liftem. Fajne, mega przestronne auto, ale mój obecny Golf jest bardziej dynamiczny 😀 może 2.0 jest trochę żywsze?

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Przestronne, gazolubne, bezawaryjne z automatem do 50 000zł,to tylko Hibda Civic 1.8 140KM.
    Tylko pierwsze UFO, czy drugie też się w to łapie? Civic w kombi tez mi się widzi 😀

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Pytanie czy przestronny oznacza dla ciebie spory kompakt czy van.
    Kompakt jest absolutnie wystarczający

Cytat Zamieszczone przez Kamils Zobacz posta
    Na temat M32, to powiem że znam przypadek właśnie Delty, w nowości w jednych rękach, ponad 400kkm i dopiero teraz problemy.
    Wiem, że to przytaczany tu, czy w którymś innym wątku dowód anegdotyczny, ale może jeśli samochód się podoba to może warto zaryzykować?
    Jakby tak patrzeć, to każdy model ma jakieś tam swoje wady, i by człowiek nic nie kupił.

Ale ogólnie chyba też bym poparł wybór Civica. Może jakaś Laguna 3 2.0T? tam chyba da się gaz sensownie.
    Nie no, jasne, zawsze można trafić na świetny egzemplarz beznadziejnego auta i odwrotnie.

Laguna 3 2.0T to świetny pomysł, tylko jest ich mega mało, a pewnych i dobrych egzemplarzy jeszcze mniej. To samo dotyczy Megane 3 2.0T, zwłaszcza kombi.

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    Nie da. Motoryzacja już kilka ładnych lat temu się skończyła, teraz nowszych aut już nie zagazujesz, ale mam pomysł. Kup elektryka, wg niektórych driverów na forum to jedyne słuszne auta najlepsze pod każdym względem. No i do parkingu podziemnego wjedziesz.
    A wiesz, akurat elektryk sprawdziłby się w moim przypadku, ale nie mam garażu żeby go ładować

Jeszcze myślę o Octavii/Golfie/Leonie kombi z 1.8/2.0 TSI. Mój gazownik powiedział, że są radę to zagazować żeby fajnie jeździło, a facet akurat ma pojęcie co robi.
    Polecał mi też CRV 2.0, ale ja nie chciałbym jeździć SUVem...

Domyślnie

2.0 TSI w gazie.. . To ma być bezawaryjne, czy nie? Zagazować można wszystko, pytanie czy można tym później jeździć. Jeśli szukasz dobrego samochodu pod LPG i masz 50 000zl, to bierz Civica, a nie szukaj sobie problemów typu 2.0 TSI czy Laguna III. Laguna mimo że lepsza od dwójki, a silnik 2.0T jest całkiem znośny, to nijak ma się do Hondy 1.8 140KM - szkoda nawet tracic czas na porównywanie. Na tą chwilę jeśli chodzi o bezawaryjność to można szybko podzielić samochody na:

1. Dziwne awaryjne wynalazki, typu 3.0 CDTi/DCI, 2.0 TDI PD, jakieś różne nieudane TSI, TCe i inne francuzy z benzynami i samochody których powszechnie wiadomo żeby nie dotykać.

2. Cała reszta motoryzacji, mniej lub bardziej udana, z wieloma zaletami i wadami.

3. Hybrydy Toyota/Lexus, Honda Civic 1.8 140KM i CR-V 2.0 benzyna - nie mylić z innymi modelami Hondy, typu Accord itd.

Kwestia ile jeździsz, bo jeśli 10 000km to po co zakładać LPG, a jeśli 30 000km rocznie to potrzebujesz bezawaryjnego samochodu z silnikiem który LPG przyjmuje.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

L3 2.0t ma stary F4R i ten gazuje sie pieknie i jezdzi jeszcze lepiej, nie na darmo ceny sa wrecz chore. Z kolei 2.0 140 w L3 jest nissanowskie i sie sypie a gazu wrecz nie znosi ale ludzie i tak gazuja. L3 ma jedna podstawowa wade - srodek trzeszczy i trzeba to ogarnac. Poza tym to swietny samochod.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Wiesz Vector, ja bym chciał samochód idealny - bezawaryjny, tani w utrzymaniu i eksploatacji, szybki, przestronny, wygodny, świetnie wyposażony etc. 😂

Te nowsze TSI nadal są problematyczne, takie jak są w Octavii 3 czy Golfie 7?
    Żeby nie było, że się upieram przy LPG, może są jakieś fajne i pewne benzyny, która są dość dynamiczne i mało palące (poza 1.0mpi &#128514 albo może nawet diesle? Nie zamykam się, ale nie ufam dieslom, a do gazu się po prostu przyzwyczaiłem.
    Rocznie robię ok. 20 tys. km, głównie po mieście.
    Civic IX chyba szukany. No i może Auris Kombi w hybrydzie...

Dzięki za kompendium wiedzy 😀

Domyślnie

TSI nowe nie są złe, ale przerabianie ich na LPG to proszenie się o problemy, a oszczędności są średnie - będziesz śmigał z dotryskiem benzyny itd. Może się okazać, że zużyjesz na 100km 2l paliwa i 6l gazu - gdzie tu sens, przy niskim spalaniu benzyny tych silników.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Ok, czyli jeśli myśleć o nich to bez gazowania. To już coś. A co z DSG? Są w miarę bezpieczne przy 1.8/2.0 TSI czy lepiej iść w manual?

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Przy 2.0 tsi są dosyć bezpieczne, przy 1.8 tsi nie. Do 1.8 tsi montowali dsg z suchymi sprzęgłami i wytrzymałością 250 Nm, stąd wymuszona kastracja 1.8 w pewnych wersjach (np. Superb III 1.8 tsi z ręczną skrzynią miał 320Nm, a z dsg 250 Nm).

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Dzięki za info

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Dzięki wsparciu Adama udało się wynegocjować moim zdaniem niezłą opcję (między 106 a 107% - jeszcze trwają ostatnie docierki). Samochód zamówiony ale nie z Poznania, tylko z Nowego Sącza, bo w Poznaniu to łaskę robią, że pracują. To, co w salonie w Poznaniu załatwialiśmy przez tydzień, w NS załatwiliśmy w ciągu dwóch godzin, zupełnie inne podejście do klienta, dynamika kontaktu, chęć do negocjacji, etc. Fakt, że NS miał tak samo kiepskie finansowanie Citroena, ale to pewnie każdy dealer ma podobne oferty, natomiast jeśli dojdzie to finalizacji z PKO (a wszystko na to wskazuje, że tak), to pewnie w przyszły weekend mamy wycieczkę:-).
    Sprawa jest już w zasadzie sfinalizowana. Umowa leasingowa przygotowana, z samochodem dało się jeszcze trochę grosza urwać i z leasingodawca dogadać na ubezpieczenie. Względem oferty salonowej, bez rabatów i negocjacji (wliczając samochód oraz finansowanie i ubezpieczenia) udało się urwać łącznie 19% co w przypadku oferty rocznika bieżącego jest chyba nie najgorszym wynikiem. Oszczędność wynikająca z poszukiwania w innych salonach jak również finansowania zewnętrznego wyniosła 12%. Dzięki wszystkim za pomoc.

Uprawnienia umieszczania postów