Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Ja też to miałem na myśli. Nie krytykuje wyboru reno tylko takiego auta czyli nowego i gównianego( jak za takie pieniądze). W leasingu czy kredycie to rozumiem ale posiadając 80 tys. gotówki można kupić np mercedesa c który będzie w stanie świetnym. Piękny samochód, który da radość z jazdy a kibel na kołach.
    https://www.otomoto.pl/oferta/merced...tml#aa28ac461b

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Tak tylko spójrzmy z drugiej strony taki mercedes ma kilka lat naładowany jest elektroniką również mocno, koszty eksploatacji w razie awarii mogą nieźle zaskoczyć Jak się nie obrócisz zawsze z tyłu dupa

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

W przypadku takich dyskusji zawsze mnie zastanawia, skąd Wy byście brali te wszystkie 'używki', gdyby nikt nie kupował nowych aut, bo wnioskuję, że przecież tylko głupi(?) kupuje nowe za gotówkę Czy nowe można kupować tylko za 150+ tys. zł, bo wtedy to nie 'kibel'?

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Robak Tobie z tym kiblem chodzi o każdego hatchbacka może? Bo jak pomyślałem jak otwieram i zamykam sobie długą klapę bagażnika to rzeczywiście jest w tym jakaś analogia..

no i też latwiej by się zmieścił. taki kibel w kiblu.

Czy też prestiżu w samym silniku brak i tu kibel ?
    Ostatnio edytowane przez Kedirak ; 04-03-2019 o 01:07

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

Nie rozumiem tak skrajnych wypowiedzi, że fajny samochód z niezłym silnikiem uznawany jest za "kibel na kołach". Za 5 lat ten Mercedes to będzie tym kiblem, bo będzie miał 10 lat. Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Niech każdy kupuje co mu się podoba. Nie warto tak patrzeć na opinie innych.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

o fajnie bo przy kategorii > 10 lat to kibel też szczęśliwie okazuje się mam jeżdżący kibel fajnom jest gdzie robić ))
    Ostatnio edytowane przez Kedirak ; 04-03-2019 o 01:23

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Ja też to miałem na myśli. Nie krytykuje wyboru reno tylko takiego auta czyli nowego i gównianego( jak za takie pieniądze). W leasingu czy kredycie to rozumiem ale posiadając 80 tys. gotówki można kupić np mercedesa c który będzie w stanie świetnym. Piękny samochód, który da radość z jazdy a kibel na kołach.
    https://www.otomoto.pl/oferta/merced...tml#aa28ac461b
    To ja jestem po drugiej stronie. Uważam, że wydawać 80k PLN na używanego, 5-letniego Mercedesa to dopiero głupota i 100 razy bardziej wolałbym już nowe Megane czy innego kompakta. Tym bardziej, że w przypadku używki koszt zakupu to jedno, a później dojdą potencjalne naprawy. Przy nowym wydatki są jednak bardziej przewidywalne. Poza tym jaka jest różnica przy kredycie, a gotówce? Czy tak czy tak, dalej te pieniądze trzeba wydać, przy kredycie nawet więcej - tylko rozłożone w czasie.
    Co do utraty 50% wartości w 4 lata - tak, jak samochód jest sprowadzany z zagranicy. Krajowe, serwisowane samochody trzymają cenę, chyba że ktoś kręci wysokie przebiegi. Zresztą nawet jeśli - jestem ciekaw ile będzie warty ten przytoczony Mercedes jak już będzie miał 9-10 lat.
    Ostatnio edytowane przez misiek.gosu ; 04-03-2019 o 08:28

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    W przypadku takich dyskusji zawsze mnie zastanawia, skąd Wy byście brali te wszystkie 'używki', gdyby nikt nie kupował nowych aut, bo wnioskuję, że przecież tylko głupi(?) kupuje nowe za gotówkę Czy nowe można kupować tylko za 150+ tys. zł, bo wtedy to nie 'kibel'?
    Za 150 tys. można już kupić fajny nowy samochód z wyprzedaży rocznika a za 80 tys. niestety już nie. Ja nie krytykuje zakupu renault. Vw, renault, ford, opel wszytsko to teraz syf i kiła. Tylko mocniejsze egzemplarze jakoś wybijają się ponad przeciętność ale to już koszty rzędu 120 tys. zł co za kompakt to jakaś abstrakcja. 80 tys to też dużo pieniędzy i dla mnie płacenie tyle kasy za mizerne auto segmentu c to utopia. Takie auta nie powinni przekraczać 60 tys. zł bo nie jest to więcej warte. Takie jest moje zdanie i tyle. Rozumiem że można mieć odmienne.
    Przypominam jak kupiłem passata cc nowego za ponad 100 tys. Patrząc z perspektywy czasu to były najgorzej wydane pieniądze w moim życiu. Dziś za podobnej klasy auto trzeba zapłacić 150 tys. Tylko pętla na szyje...
    Ostatnio edytowane przez Robak ; 04-03-2019 o 09:19

Domyślnie

Też nie rozumiem hejtu na kompakta w tej cenie(zwłaszcza Megane, które w tym budżecie jest dobrym pomysłem mimo, że bliższe mojemu sercu są niemieckie auta). Kupowanie 5 letniego auta premium bez gwarancji to jest dopiero nieporozumienie.
    Natomiast faktem jest, że warto polować na wyprzedaże czy auta demonstracyjne bo przy takim budżecie za kompakt nie ma co wybrzydzać bo co do zasady jako tako wyposażone auta klasy C zaczynają się niestety od kwoty 80 tysięcy.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Za 150 tys. można już kupić fajny nowy samochód z wyprzedaży rocznika a za 80 tys. niestety już nie. Ja nie krytykuje zakupu renault. Vw, renault, ford, opel wszytsko to teraz syf i kiła. Tylko mocniejsze egzemplarze jakoś wybijają się ponad przeciętność ale to już koszty rzędu 120 tys. zł co za kompakt to jakaś abstrakcja. 80 tys to też dużo pieniędzy i dla mnie płacenie tyle kasy za mizerne auto segmentu c to utopia. Takie auta nie powinni przekraczać 60 tys. zł bo nie jest to więcej warte. Takie jest moje zdanie i tyle. Rozumiem że można mieć odmienne.
    Przypominam jak kupiłem passata cc nowego za ponad 100 tys. Patrząc z perspektywy czasu to były najgorzej wydane pieniądze w moim życiu. Dziś za podobnej klasy auto trzeba zapłacić 150 tys. Tylko pętla na szyje...

Tylko wiesz, że tak można bez końca? Bez problemu znajdziesz osobę, która stwierdzi, że 150 tys. zł za segment D (dobrze wyposażony), albo E (tylko to trochę lipa kupować bieda wersję) to kibel... Itd. itd. Auta niezależnie od segmentu są niewarte swoich cen. Owszem, te droższe są wyraźnie fajniejsze od tych tańszych, ale nadal dopłata do ich 'lepszości' jest abstrakcyjna. No i nadal się nie zgodzę, że za 80 tys. nie dostaniesz nic ciekawego na wyprzedaży. Biorąc pod uwagę całą sytuację rynkową i panujące ceny, takie megane, czy leon fr oferują całkiem niezłe 'value for money'.

Uprawnienia umieszczania postów