Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Awatar zychu
    Auto
    Renault Scenic III ph.III

Domyślnie

Placze ze smutkiem za autami typu scenic czy Picasso :/

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Auto
    Kia Proceed GT

Domyślnie

No ja tam do Berlingo absolutnie nic nie mam oprócz mieszanych uczuć do elektroniki, precyzji skrzyni biegów i przełączników kierunków ale to II generacja chyba wyłącznie. Tego typu auta są w gamie od długiego czasu, ale nowości w gamie są mało zachęcające.
    Bardzo lubiłem C4 I generacji.

Auto
    BMW F31 340i Touring '17

Domyślnie

Czy macie może doświadczenia z programami typu "Driving Experience" na torach w Polsce? Widzę, że Mercedes (AMG), BMW (M) i Porsche mają w ofercie jednodniowe programy w okolicach 5 tys. zł. i zastanawiam się, czy się na coś takiego nie wybrać. Ma to sens z punktu widzenia edukacyjno-zabawowo-przejażdżkowego? Jeśli tak, to u której marki najlepiej to wygląda?

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

Byłem zarówno na wielu programach AMG, jak i BMW (Porsche niestety nie miałem okazji sprawdzić). W każdym przypadku poziom jest bardzo wyrównany. Zajęcia prowadzone są w trzech grupach, każda odpowiednio wymienia się modułami. Z reguły wchodzi w to cały proces poznawania i "czucia" auta, czyli slalomy, próby hamowania i odpowiedniego reagowania, wykonywanie "szykany" na komendę z radia (w ostatniej chwili słyszymy, czy mamy ją brać z lewej, czy z prawej). Do tego sporo jazdy w konwencji lead&follow oraz na koniec taxi drives z instruktorami.

Obecnie stawiałbym na BMW. Takie szkolenia odbywają się na Silesia Ringu, który w mojej opinii jest najlepszym obiektem w Polsce. Maciek Kopa Kopański i Jagna Stankiewicz robią robotę. Akademię AMG przejęła teraz szkoła Roberta Hundli, a szkolenia odbywają się póki co na torze Jastrząb pod Radomiem. Porsche też działa na Silesia Ringu i ma świetny zespół - chyba najlepszy (Michał Kościuszko, Janusz Dudek, Maciek Bocheński, Jan Niesiołowski i Daniel Jamróz).

Napisałem kilka tekstów o moich doświadczeniach:

https://autogaleria.pl/szkolenie-na-...-na-torze-brno
    https://autogaleria.pl/bmw-m3-silesia-ring
    https://autogaleria.pl/jezdzilem-naj...odzi-do-polski
    https://autogaleria.pl/mini-john-cooper-works-test

Zaznaczę tylko, że poza podstawowym programem, w przypadku BMW i Mercedesa robiłem też wyższe poziomy, które wymagają zaliczenia wcześniejszych etapów szkolenia.
    #drivetastefully

Auto
    BMW F31 340i Touring '17

Domyślnie

Dzięki za obszerny komentarz, właśnie na odpowiedź od Ciebie liczyłem . Szkoda, że nie masz doświadczeń z Porsche, bo w sumie to skłaniałem się najchętniej w jego stronę. I w sumie z tego co piszesz, to skoro polecasz Silesia Ring (byłem tam na Open Tracku jedynką + wypożyczyłem sobie Lotusa i obiekt mi odpowiada, do tego lokalizacja jak dla mnie jest super), dobrze oceniasz zespół i jak dla mnie mają najciekawszą flotę, to dalej są faworytem. O AMG myślałem, bo coś mnie ciągnie do wypróbowania tego 4.0 V8, po którym patrząc na tempo "porządków" z silnikami u Mercedesa, za parę lat mogą już zostać tylko wspomnienia, ale po Twoim komentarzu chyba spadnie na ostatnie miejsce. Wybadam terminy i zobaczę. BMW mnie nieco mniej interesuje, bo flota jest w sumie najbliżej tego, czym już jeździłem, no i gdyby mi odbiło i za kilka lat przesiadłbym się na M3 Touring (super, że będzie) albo X3M, co w sumie powoli kiełkuje mi w głowie, to i tak szkolenie w BMW mnie nie ominie, bo o ile pamiętam jest w pakiecie wraz z przesunięciem limitera prędkości. Gdyby mi się spodobało, to lepiej iść w górę drabinki na wyższy poziom, czy do konkurencji znowu na podstawkę? W sensie, czy za drugim razem te podstawowe programy jeszcze coś wnoszą, no i czy wszędzie jest generalnie to samo, czy jednak każdy inaczej rozkłada akcenty i gdzieś to się razem może uzupełnić?

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

Moim zdaniem warto iść po drabince. BMW ma też chyba najlepsze ceny wyższych modułów - afair w Porsche stają się one abstrakcyjnie drogie. Z rzeczy wartych uwagi - na Silesia Ringu można zaklepać zajęcia 1na1 z Januszem Dudkiem lub Michałem Kościuszko. Cen nie znam, ale program wygląda wybitnie.
    #drivetastefully

Awatar Rules

Domyślnie

Odkąd trafiłem na kanał Pana Janusza na YouTube cały czas chodzi mi po głowie takie szkolenia pod jego okiem, polecam z włączonym na max głosem: https://m.youtube.com/watch?v=FY6vYo2Wazo

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

To dzisiaj ostatni dzien?

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Może jeszcze nie? :

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Działamy, działamy. Może nawet 1 jeszcze się nie zamkniemy - przynajmniej do czasu stworzenia alternatywy dla wszystkich.

Awatar Rules

Domyślnie

Mam nadzieję że nie ostatni, ale jeśli tak, to serdecznie dziękuję wszystkim za miło spędzony tu czas.

Uprawnienia umieszczania postów