Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bartek923 Zobacz posta
    Jeżeli myślisz o kupnie mieszkania w kredycie w niedalekiej przyszłości to nie nazwałbym tego fartem. Jak ta cała epidemia się skończy (oby tak było) banki tą swoją do dobroduszność będą odbijać na marżach dla nowych umów, które dziś stosunkowo są atrakcyjne (i marże, i wibor)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Teraz ciężko wyrokować, bo nikt nie wie jak to długo potrwa. OK, banki zgodzą się poczekać na kasę 3-6 miesięcy, ALE wg wielu prognoz na wirusa może zachorować jednak większość (choć nie wiadomo w co wierzyć, a w co nie, bo fake newsów pełno), a świat walczy, by nie było to w jednym momencie, tylko rozciągnięte w czasie, by móc pomóc możliwie wielu osobom i nie zatkać szpitali. Tylko taka większa/mniejsza izolacja może potrwać nawet do przyszłego roku. W pewnym momencie sentymenty się skończą (nawet nie z chęci samego zysku, a zachowania płynności finansowej) i banki będą po prostu przejmować mieszkania i tym też będą sobie odbijać. Inna sprawa, że w przypadku kiedy wszystkich "przyszpili" i sporo ludzi odczuje wirusa w portfelu, to popyt na nowe mieszkania może zmaleć, co powinno spowodować spadek cen. Za samo mieszkanie zapłacisz mniej, za kredyt pewnie więcej i wyjdzie na to samo.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Ja dzisiaj bylem w miesnym to sie mocno zdziwilem. Filet z piersi kurczaka po 25/kg (razem 50zl) do tego 30dkg szynki, 20dkg sledzia z octu i 2 sloiki sosu slodko - kwasnego 110zl.

Awatar bartek923
    Auto
    Toyota Avensis III Kombi 1.8 Valvematic Premium CVT 13” / Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi

Domyślnie

Pod tym względem to w 100% racja. Warto wstrzymać nawet inwestycje za gotówkę, bo niewiadomo jak to się rozwinie.

Sam już byłem w trakcie zakupu nowego auta, ale patrząc na rozwój wydarzeń się wstrzymałem i póki co w miejsce Alfy zamiast nowego 508 jest Avensis z LPG co kiedyś nabyłem od wujka „na handel” auto nie zając, a zawsze cash na koncie na czarne godziny będzie

Renault Megane I Classic 1.6e RN '99 > Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.0 JTS '03 > Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 110 KM Dynamique '12 > Renault Fluence 1.5 dCi 95KM '16 & Opel Corsa D 1.2 16V '13 > Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170KM TCT '14 & Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110 KM '17

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

No dokładnie o tym mówię, dobrze że miałem (mało profesjonalnie) ale zamrożone 15 kg karczku bez kości bo bym nie miał obecnie z czego przygotować Dania dnia na Środę i by trzeba było kombinować bo hurtownia na stanie karczku brak...

Awatar bartek923
    Auto
    Toyota Avensis III Kombi 1.8 Valvematic Premium CVT 13” / Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Ja dzisiaj bylem w miesnym to sie mocno zdziwilem. Filet z piersi kurczaka po 25/kg (razem 50zl) do tego 30dkg szynki, 20dkg sledzia z octu i 2 sloiki sosu slodko - kwasnego 110zl.
    I chyba to mnie bardziej przeraża na myśl o wizycie w sklepie niż możliwość złapania wirusa....

Renault Megane I Classic 1.6e RN '99 > Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.0 JTS '03 > Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 110 KM Dynamique '12 > Renault Fluence 1.5 dCi 95KM '16 & Opel Corsa D 1.2 16V '13 > Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170KM TCT '14 & Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110 KM '17

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Teraz ciężko wyrokować, bo nikt nie wie jak to długo potrwa. OK, banki zgodzą się poczekać na kasę 3-6 miesięcy, ALE wg wielu prognoz na wirusa może zachorować jednak większość (choć nie wiadomo w co wierzyć, a w co nie, bo fake newsów pełno), a świat walczy, by nie było to w jednym momencie, tylko rozciągnięte w czasie, by móc pomóc możliwie wielu osobom i nie zatkać szpitali. Tylko taka większa/mniejsza izolacja może potrwać nawet do przyszłego roku. W pewnym momencie sentymenty się skończą (nawet nie z chęci samego zysku, a zachowania płynności finansowej) i banki będą po prostu przejmować mieszkania i tym też będą sobie odbijać. Inna sprawa, że w przypadku kiedy wszystkich "przyszpili" i sporo ludzi odczuje wirusa w portfelu, to popyt na nowe mieszkania może zmaleć, co powinno spowodować spadek cen. Za samo mieszkanie zapłacisz mniej, za kredyt pewnie więcej i wyjdzie na to samo.

Przesadzasz, zobacz na Chiny, w 3 m-ce temat jest ogarnięty i wracają do normalności a jednak to oni byli pierwszą linią frontu.
    Wg mnie jeszcze 4-6 tygodni będzie gorzej, a potem wszystko będzie powoli wracać do normalności.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez bartek923 Zobacz posta
    Pod tym względem to w 100% racja. Warto wstrzymać nawet inwestycje za gotówkę, bo niewiadomo jak to się rozwinie.

Sam już byłem w trakcie zakupu nowego auta, ale patrząc na rozwój wydarzeń się wstrzymałem i póki co w miejsce Alfy zamiast nowego 508 jest Avensis z LPG co kiedyś nabyłem od wujka „na handel” auto nie zając, a zawsze cash na koncie na czarne godziny będzie

jak masz wolną gotówkę to poczekaj jeszcze chwilę i wal na giełdę.
    w perspektywie roku obstawiam, że podwoisz kapitał.

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Driver masz rację ale jednak no trzeba patrzeć że nie każdy ma oszczędności, wiele osób żyje od 10 do 10 ledwo wiążąc koniec z końcem i później będą problemy. Chociaż z drugiej strony patrząc na kolejki i szał w sklepach mam wrażenie że ludzie całe oszczędności wpie******i w ryż, makaron, srajtaśmę i spirytus... U mnie na osiedlu w niedziele było mnóstwo chleba i pieczywa wywalonego na śmietnik, przecież to jest paranoja...

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Przesadzasz, zobacz na Chiny, w 3 m-ce temat jest ogarnięty i wracają do normalności a jednak to oni byli pierwszą linią frontu.
    Zobacz jak Chiny rygorystycznie podeszły do tematu, a teraz spójrz na Włochy, czy Wielką Brytanię, która otwarcie wybrała kurs kolizyjny z wirusem. Przy takim podejściu, to my (jako Europa) będziemy się z tym bujać i bujać.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Brytoli jeszcze rozniesie jak obornik na wiosne bo okres inkubacji to 5 do 14 dni. Stawiam ze za tydzien 100tys zakazonych pyknie i sie sytuacja wymknie spod kontroli.

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Ogólnie Holandia/Belgia/UK robią sobie z tego jaja patrząc po tym co się tam dzieje i jak się do sytuacji podchodzi. Zaś Włosi troszkę się ogarneli ale podobno dalej tam jest za dużo ludzi na ulicach mimo wszystko itd... No ale cóż.

Uprawnienia umieszczania postów