Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Michael-Ś Zobacz posta
    https://www.purepc.pl/apple-iphone-1...snapdragon-x55
    Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Przecież to żenada jest.
    No jeżeli to co piszą w komentarzach jest prawdą, to żenada ale artykuł
    Nie obrona Apple tylko krytyka głupiego artykułu. Jabłka dostały najnowszy i najwyższy dostępny obecnie w ofercie modem Qualcomma. Pisanie, że przestarzały bo na przyszły rok zapowiedziana jest nowa bardziej energooszczędna wersja jest lekko naciągane Apple nie Apple.
    Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Dla mnie wydawanie 5k na telefon jest snobizmem w dzisiejszych czasach. Lepiej kupic mocnego sredniaka di 2k, wrzucic 512GB karte i doprawdy nie wiem co wiecej moze oferowac telefon 2 lub 3 razy drozszy.
    No właśnie. "Kup coś za 2k, dokup kartę, dokup to, skonfiguruj tamto" i nam wychodzi obraz Androida. Jeden z przykładów to AA i CarPlay. Ajfona podpinasz i działa, na Androida nie da się ściągnąć Android Auto w naszym kraju. Trzeba gdzieś szukać linków i ściągać "na lewo", do tego wieczne problemy użytkowników z kabelkami i rozłączaniem AA. Przynajmniej jakiś czas temu tak jeszcze było, może coś się zmieniło i AA da się normalnie ściągnąć. Chcę tylko pokazać przykład jaka jest zasadnicza różnica. Japko kupujesz i działa, w zasadzie niewiele cię interesuje.
    Ostatnio edytowane przez misiek.gosu ; 23-10-2020 o 08:38

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Teściowa kupiła jako drugi telefon jakąś motorolę i tam dopiero bateria robi robotę - cholery jednej nie da się wyładować w jeden dzień (nie mówię o graniu, ale o dzwonieniu bo ten telefon codziennie pracuje między 5 a 8h - faktycznych rozmów i jeszcze jest z 50% baterii). Nie wiem tylko co to za motka, ale zrobiła na mnie wrażenie, też niebrandowany, taki muł roboczy i sprawdza się świetnie.
    Mam w domu dwie motorole. Żona ma jakąś starszą, 3 rok jej używa, bateria ciągle śmiga jak nowa. Ja mam Moto OneVision - jak używam bardzo intensywnie to w jeden dzień ją wyładuję, ale np. od miesiąca jak pracuję zdalnie i mało używam telefonu, to ładuje ją co 2, czasem nawet co 3 dzień.

A wszystkie dane przeniosłem jakśś googlową apką i w jakiś magiczny sposób nie było problemu - przeniosło się wszystko. Przez rok zmuliła mi tylko jedna aplikacja - menedżer plików. Bo podczas remontu robiłem dużo zdjęć mieszkania i wyszło ich kilkanaście tysięcy... Plusem Motoroli jest czysty Android. To naprawdę robi różnicę, a że Moto są tanie, to cieszy to podwójnie

Szefowa mojej Żony używa sprzętów Appla i bardzo często wychodzi konflikt "formatów" plików. Co ciekawe, Szefowa często wyszukuje nowości i chce pracować z jakimiś konkretnymi apkami i się okazuje, że teoretycznie te same aplikacje mają odmienne interfesy i funkcje na androidzie i na Iphonie. Bywa to irytujące.

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez misiek.gosu Zobacz posta
    No właśnie. "Kup coś za 2k, dokup kartę, dokup to, skonfiguruj tamto" i nam wychodzi obraz Androida.
    Ty tak poważnie? Póki co to do Apple trzeba dokupić ładowarkę, a nie do Androida. Przy 128GB pamięci wbudowanej mało kto potrzebuje już jakichkolwiek kart.
    Poza tym chyba lepiej mieć możliwość dokupienia karty (wczoraj było 400GB microSD na Amazonie za 180zl...) niż jej nie mieć?

Jeden z przykładów to AA i CarPlay. Ajfona podpinasz i działa, na Androida nie da się ściągnąć Android Auto w naszym kraju. Trzeba gdzieś szukać linków i ściągać "na lewo", do tego wieczne problemy użytkowników z kabelkami i rozłączaniem AA.
    A testowałeś AA czy piszesz o opiniach z internetu? Bo ja piszę z własnych doświadczeń. Jeździłem tydzień na wypożyczonym Audi A4 i wszystko działało od strzału. Na S10e nie musiałem nic instalować- po podpięciu do samochodu z AA sam zaproponował uruchomienie Android Auto i wszystko skonfigurował. Nie było też żadnych problemów z kabelkami i rozłączaniem. Ale jak ktoś kupuje kabelki od majfrienda za 1$, to na jabłku też będą działać mizernie.
    Stereotypy to straszna rzecz...

Ja bym se bardzo chętnie sprawił jabłko, bo jako jedyni myślą o użytkownikach, którzy nie chcą nosić patelni w kieszeni (SE, 12 Mini). Ale do mnie ten system nie przemawia za bardzo. Poza tym brakuje mu jednej funkcji, która dla mnie jest niezbędna w pracy- nagrywania rozmów. Kiedyś dało się to obejść Jailbreakiem, teraz już nawet po JB nie działa.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Driv3r, wybacz, ale jak słyszę, że iPhone to idealny telefon do pracy, to chce mi się śmiać (z pewnymi wyjątkami). Jeżeli obracasz się w zamkniętym ekosystemie Apple, to fakt, mają to opracowane super (ale konkurencja nie śpi i są już systemy kontynuacji pracy android-android, android-windows, zaimplementowane standardowo np. w galaxy serii S). W każdym innym przypadku iOS, to wrzód na tyłku.
    Pracujesz z plikami cadowskimi, spora część jest pewnie 'ciężka'. Jak się nimi np. podzielisz z innymi? Mailowo to wysyłać, gdzie taki Gmail ma ograniczenie załączników do 25MB? Bez iTunes (no i kabla oczywiście) nie zrobisz nic, bo z niczym innym iOS gadać nie chce. Nawet jako dysk przenośny tego nie podłączysz (przynajmniej mojego iPada w takim trybie podłączyć nie mogę). To ja dziękuję.
    W androidzie mam WiFi direct, android beam, screen mirroring, czy nawet głupi BT jest zdatny do czegoś więcej niż tylko transmisja dźwięku. A w razie czego kable USB znajdziesz wszędzie, podłączysz jako dysk zewnętrzny i po robocie.
    W samsungach galaxy s masz jeszcze coś tak genialnego jak Dex (poczytaj) i sobie z dowolnego komputera, czy telewizora robisz swój osobisty komputer bazujący na telefonie, z pełnoprawnym pulpitem itd. Nawet myszkę sobie pod telefon możesz podłączyć.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Auto

Domyślnie

Jeszcze dla porządku - Dex jest teraz bezprzewodowy, albo na kabel USB. Kiedyś trzeba było przystawki, teraz nie trzeba nic, także pełna swoboda.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

"Kup coś za 2k, dokup kartę, dokup to, skonfiguruj tamto".
    Czytaj ze zrozumieniem. W szajsungach czy w zasadzie większości telefonów klasy średniej masz 128GB pamięci wbudowanej co jest rzadkością w przypadku apple. Co więcej - w apple nie rozszerzysz pamięci kartą jak to można zrobić w telefonach z androidem. Wrzucisz kartę 512 i masz 640GB pamięci masowej - nie wyobrażam sobie zastosowania dla telefonu, gdzie tej pamięci było by w tej sytuacji za mało.

Auto
    Kia Proceed GT

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez vonski Zobacz posta
    Ty tak poważnie? Póki co to do Apple trzeba dokupić ładowarkę, a nie do Androida. Przy 128GB pamięci wbudowanej mało kto potrzebuje już jakichkolwiek kart.
    Poza tym chyba lepiej mieć możliwość dokupienia karty (wczoraj było 400GB microSD na Amazonie za 180zl...) niż jej nie mieć?

A testowałeś AA czy piszesz o opiniach z internetu? Bo ja piszę z własnych doświadczeń. Jeździłem tydzień na wypożyczonym Audi A4 i wszystko działało od strzału. Na S10e nie musiałem nic instalować- po podpięciu do samochodu z AA sam zaproponował uruchomienie Android Auto i wszystko skonfigurował. Nie było też żadnych problemów z kabelkami i rozłączaniem. Ale jak ktoś kupuje kabelki od majfrienda za 1$, to na jabłku też będą działać mizernie.
    Stereotypy to straszna rzecz...

Ja bym se bardzo chętnie sprawił jabłko, bo jako jedyni myślą o użytkownikach, którzy nie chcą nosić patelni w kieszeni (SE, 12 Mini). Ale do mnie ten system nie przemawia za bardzo. Poza tym brakuje mu jednej funkcji, która dla mnie jest niezbędna w pracy- nagrywania rozmów. Kiedyś dało się to obejść Jailbreakiem, teraz już nawet po JB nie działa.
    Potwierdzam, u mnie przy pierwszym podłączeniu do samochodu telefonu na kablu (S10e) AA się sam zainstalował bez potrzeby ściągania z google store. Użyty kabel - oryginalny samsung od ładowarki (taki jak dają w zestawie).

Swoją drogą Xiaomi dało ciekawą reklamę: https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/co...6fClLGiC5w.jpg

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Michael-Ś Zobacz posta
    Ogólnie Driver z tymi aktualizacjami Appla to taki trochę naciągany argument. Bateria po 3 latach jest do wyrzucenia i nie zawsze można wymienić ja na nową. Co z Ci z nowego iosa jak telefon Ci pada koło 12 ? Przerabiałem to na 6S Plusie i na 7. Ogólnie sam IOS jest naprawdę spoko, ale ja już nie jestem w stanie wyłożyć takiej kasie firmie , która ewidentnie rżnie klienta. Brak kostki do ładowarki ? Miniaturowe baterie ? W 11 chociaż normalna bateria była to w 12 musieli oczywiście przyciąć na czymś.

https://www.purepc.pl/apple-iphone-1...snapdragon-x55
    Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Przecież to żenada jest.
    Mam 6s, pięcioletni, nadal wytrzymuje prawie cały dzień, a wymieniana nie była.

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Driv3r, wybacz, ale jak słyszę, że iPhone to idealny telefon do pracy, to chce mi się śmiać (z pewnymi wyjątkami). Jeżeli obracasz się w zamkniętym ekosystemie Apple, to fakt, mają to opracowane super (ale konkurencja nie śpi i są już systemy kontynuacji pracy android-android, android-windows, zaimplementowane standardowo np. w galaxy serii S). W każdym innym przypadku iOS, to wrzód na tyłku.
    Pracujesz z plikami cadowskimi, spora część jest pewnie 'ciężka'. Jak się nimi np. podzielisz z innymi? Mailowo to wysyłać, gdzie taki Gmail ma ograniczenie załączników do 25MB? Bez iTunes (no i kabla oczywiście) nie zrobisz nic, bo z niczym innym iOS gadać nie chce. Nawet jako dysk przenośny tego nie podłączysz (przynajmniej mojego iPada w takim trybie podłączyć nie mogę). To ja dziękuję.
    W androidzie mam WiFi direct, android beam, screen mirroring, czy nawet głupi BT jest zdatny do czegoś więcej niż tylko transmisja dźwięku. A w razie czego kable USB znajdziesz wszędzie, podłączysz jako dysk zewnętrzny i po robocie.
    W samsungach galaxy s masz jeszcze coś tak genialnego jak Dex (poczytaj) i sobie z dowolnego komputera, czy telewizora robisz swój osobisty komputer bazujący na telefonie, z pełnoprawnym pulpitem itd. Nawet myszkę sobie pod telefon możesz podłączyć.

AutoCAD:
    Zasadniczo puszczam to mailem, bo tak jest najwygodniej - mam firmowy serwer i wiadomości nolimit, zreszta chyba jak 99% moich kontrahentów. Do tego awaryjnie wetransfer (tak, wiem, kosztuje parę USD miesięcznie ale... patrz poniżej )

Do strumieniowania Apple ma od wieków AirPlay.
    Do tego do przesyłania plików pomiędzy urządzeniami w okolicy jest AirDrop.

@AGENT: Tak, jestem snobem, burakiem z warszafffki i tak dalej. I to tylko dlatego, że mam MacBook, iPhone (nawet dwa!) , Mac Mini i AppleTV?

Czytaj ze zrozumieniem. W szajsungach czy w zasadzie większości telefonów klasy średniej masz 128GB pamięci wbudowanej co jest rzadkością w przypadku apple. Co więcej - w apple nie rozszerzysz pamięci kartą jak to można zrobić w telefonach z androidem. Wrzucisz kartę 512 i masz 640GB pamięci masowej - nie wyobrażam sobie zastosowania dla telefonu, gdzie tej pamięci było by w tej sytuacji za mało.
    Ja zadam pytanie: PO CO?
    Teraz mam XS, 256 GB, kupiłem bo dużo zdjęć, dużo danych, maili, pościągane spotify etc.
    Telefon operuje w chmurze, nie wszystko jest offline ale szczerze... nawet nie wiem co jest.
    Internet już chyba wszędzie jest no limit i na tyle sprawnie działa LTE, że nawet te 100 MB pliku sobie moment pobierze.
    Mam zajęte całe 30 GB. Teraz zamówiłem już wersję 128 GB.
    No tak, i burżujsko płacę co miesiąc jakiś-tam abonament za 2 TB chmury Appla na której mam jeszcze połowę miejsca wolnego.

A Android Auto to chyba stosunkowo niedawno zaczął rozsądnie działać dopiero.

Ach i tak na marginesie: znajomy wymienił iPhone na takiego śmiesznego android składanego co ekran się składa. Zacytowałbym jego opinie o tym pomyśle ale jak się pominie niecenzuralne słowa to pozostaje tylko: "Co za................................................ .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .............. !!!!!!

Ilość kropek nieprzypadkowa

Kończąc ten elaborat żeby nie było - nie namawiam nikogo na Apple, pokazuje tylko inne spojrzenie i argumenty. Bo jakby nie tylko dla znaczka się to kupuje.

Auto

Domyślnie

Fajnie, tylko znowu wracamy po części do tematu środowiska, w którym pracujesz. Super, że część kontrahentów ma airdrop, ale poza nimi nic nie zrobisz. Tu masz płatne wetransfer, tu płacisz za chmurę, i tylko płać, jak za ładowarkę... Kupujesz zewnętrzne usługi, a nie korzystasz z funkcjonalności urządzenia, bo tych nie ma, albo są niewystarczające.
    Takie WiFi direct działa ze wszystkim. Z androidem, z komputerem, z telewizorem. Wszystkim oprócz Apple, bo oni muszą po swojemu. I przesyłasz to z dużymi prędkościami. (Przy WiFi direct nie trzeba być podłączonym do sieci, to po prostu wykorzystuje moduły WiFi - czyli pewnie taki airdrop, ale lepszy, bo działa ze wszystkim). Powtórzę też jeszcze raz ogromną zaletę flagowych samsungów - Dex, to jest mega przydatne narzędzie w pracy. Z każdego komputera, czy Smart tv robisz sobie stację roboczą. Nie masz ze sobą lapka? No problem, "komputer" masz ze sobą.
    Dlatego jak słyszę, że jak do pracy, to tylko japko (mowa o telefonie), to ta praca, w moim odczuciu, jest w bardzo ograniczonym funkcyjnie (telefonicznie oczywiście) zakresie i wlasciciwie to każdy telefon by się nadał.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Łopanie, co tu się dzieje! Jaka wojna, jakie argumenty.

Prawda jest prosta - każdemu według potrzeb. Jednym pracuje się doskonale na iOS, inni wolą Androida. Ja z Androida przesiadłem się w 2014 roku i cieszy mnie ta decyzja. Od 2011 pracuję na Macu - nieco ponad rok temu po raz pierwszy zmieniłem laptopa, bo stary nie wyrabiał już z Lightroomem, Photoshopem i paroma innymi programami, na których pracuję (DaVinci itp). Od ponad 3 lat mam iPhone'a 7-kę, który hula całkiem nieźle. Baterię faktycznie wymieniłem, ale zajechałem ją moim sposobem eksploatacji telefonu (zdjęcia, filmy, maile - non-stop praca na wysokich obrotach). Mimo to wciąż dzielnie hula i robi bardzo solidne zdjęcia.

W Androidzie drażni mnie też sposób obsługi i mnogość grafik w zależności od marki. Samsung ma swoje nakładki, Xiaomi inne, LG także. Jedyny telefon z Androidem, który poważnie mnie interesuje, to nowy Pixel od Google, który ma fajną specyfikację, ale totalnie leży pod kątem wykonania (niestety). Znając życie skuszę się na nowego iP 12 Pro (dla aparatu), ale jestem sknerą i szkoda mi wykładać kasę na stół. Znając życie wezmę go jak już kolejna generacja będzie na horyzoncie.
    #drivetastefully

Uprawnienia umieszczania postów