Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Może źle to sformułowałem. Wyraziłem prawdopodobnie pobożne życzenia, że wzrost płacy minimalnej zmotywuje rynek do pewnych działań mających na celu usprawnienie gospodarki. Sam czuje , że to mało realne. Niestety bez jakiś konkretnych i dużych ruchów nigdy nie dogonimy bardziej rozwiniętych państw. Inflacja nie skoczy jakoś drastycznie, większości ekonomistów jest raczej zgodna. Bardziej rozrośnie się szara strefa, a proste stanowiska prawdopobnie będzie opłacać się zautomatyzować. To jasne , że brakuje nam kapitału, mamy za dużo małych firm, mamy słabą technologie i wydajność naszej pracy w skali rocznej jest 3 krotnie niższa niż wydajność Niemca. Dlatego też zarabiamy mniej.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Czy możemy w tej - o dziwo - całkiem kulturalnej dyskusji o polityce jednak trzymać pewien poziom?
    AGENT jesteś JEDYNY w tym gronie, który używa delikatnie mówiąc wulgarnego języka. Kulturalnie możesz to samo napisać.
    Mogę teraz polecieć modnym w ostatnich czasach korwinem - on wyróżnia gejów i homosiów. Analogicznie mogę powiedzieć, że są normalni murzyni, którzy żyją jak zwykli ludzie, a są i pasożyty, których mogę nazwać czarnuchami. To samo z imigrantami, którzy niszczą Europę.

Zychu jakiś Ty tajemniczy, jesteś kołdrą prezesa, a może materacem?

Cytat Zamieszczone przez zychu Zobacz posta
    Zamiast podnosić minimalna, to niech coś zrobią z pensjami nauczycieli i lekarzy. Bo skończy się tak, że nie będzie miał kto uczyć i leczyć w tym kraju.
    Chyba na prawdę za dużo propagandy łykasz.Dajmy na to, że by wygrało peło, myślisz, że broniarz załatwił by podwyżki dla nauczycieli? Pfff była by gadka, że pis rozdał pieniądze na socjal i nie ma już kasy na podwyżki. przypomnij sobie jak górników miniona władza traktowała.
    Co do pensji nauczycieli i lekarzy - kto jak kto, ale te grupy zawodowe mają naprawdę dobrze. Nawet pielęgniarki nie mają źle, przykładowo w takim Olsztynie ponad 4 tys zł na rękę to mało?
    Podniesienie płacy minimalnej nie jest wcale głupie - więcej kasy będzie wpadać do budżetu. Teraz w dalszym ciągu dużo ludzi pracuje za najniższą krajową, a resztę pracodawca daje pod stołem (m.in. po to by załapać się na socjala, nie tylko 500 +). Polak jest takim stworzeniem, że kombinuje jak może. Tylko później jak ktoś taki dożyje emerytury to może się zdziwić jej wysokością.
    Ja bym się martwił bardziej, że peło wygrywa rzekomo wśród ludzi z wykształceniem wyższym. Chociaż nie bardzo ufam takim rankingom.

Jeszcze jedno, odnośnie polskości - dlaczego ludzie na emigracji biorą udział w wyborach? Wyjechałeś z kraju za chlebem, zdradziłeś ojczyznę, to nie masz prawa decydowania o jej losach. Proste.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Zamiast podnosić minimalna, to niech coś zrobią z pensjami nauczycieli i lekarzy. Bo skończy się tak, że nie będzie miał kto uczyć i leczyć w tym kraju.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    Zaznaczam, że jestem "lewakiem", wyborcą lewicy i stąd daleko mi do spojrzenia liberalnego na gospodarkę.
    A co jest nie tak z pensjami nauczycieli? mój ojciec jest nauczycielem dyplomowanym i IMO nie zarabia źle plus masę przywilejów wynikających z karty nauczyciela, ma też prywatne przedszkola i wiem ile płaci przedszkolanką, też nie jest to minimalna,a wyraźnie powyżej, mimo, że dziewczyny często niewiele po studiach, tyle, że nie obejmuje ich karta nauczyciela.
    Podobnie jest z lekarzami z rodziny i otoczenia, choć tu próg wejścia jest znacznie wyższy bo nie wystarczą gównostudia, stąd pensje na rezydenturze są rzeczywiście żenujące.
    Na start rzeczywiście jest słabo,szczególnie, że byle korposzczur zarobi w pierwszych latach więcej, ale na Warszawie i paru innych większych miastach Polska się nie kończy i w większości Polski zawód lekarza czy nauczyciela wcale nie należy do niskopłatnych.
    Cechą wspólną jest słaby początek i to, że na podwyżki trzeba czekać, ale tak było zawsze.
    Ja podobnie jak dziadek, który też skończył budownictwo tyle, że w latach 60-tych początkowo zarabiałem podobnie do pomocnika, za 10 h, a czasem więcej pracy, babcia, która też była inżynierem tyle, że w górnictwie miała podobną korelację do pracownika fizycznego, drugi dziadek, który wykładał na UJ - to samo, rodzice po studiach, w pierwszych latach pracy, ba nawet pradziadek po zakończeniu studiów prawniczych i to jeszcze przed II wojną, dorabiał się dłuższy czas.
    Życie w Polsce nie przypomina kariery z Amerykańskich czy tvn'owskich seriali i nie ma co się łudzić, stąd trochę nie rozumiem oburzenia, że ktoś skończył studia, zaczyna pracę w zawodzie i "hurr durr, jak to? świat mnie nie docenia, jestem już elitą".
    Podobnie z 500+(ja akurat nie mam dzieci, więc nie pobieram), to, że jest zarówno dla patologii, jak i dobrze radzących sobie w życiu, równej wysokości jest IMO ok, dlaczego ten, który więcej dokłada się do budżetu Państwa ma nie mieć żadnego zwrotu?
    Zresztą podobnie z rezygnacją z pracy, mieszkam w Krakowie, rodzina od strony matki jest z niego od paru pokoleń, ale wychowałem się w Zawichoście, małym miasteczku w Świętokrzyskim, po prostu dziadek miał skierowanie do pracy w tej okolicy i stąd wiem jak wygląda "żerowanie" przedsiębiorców, których ciągle "tłamsi nieprzyjazne przedsiębiorczości Państwo" na tym, że ludzie w takich rejonach nie mają wyjścia i muszą pracować w Januszexach, jeśli przez 500+ pracownice poczuły się stabilniej i zrezygnują z gównopracy-co się dzieje, to nawet się cieszę, albo Januszex zacznie cenić pracownika, albo nie będzie miał kto na niego pracować i leasing na nowe Volvo czy Lexusa się nie spłaci.
    Zresztą odnośnie powyższego punktu, nawiązując do motoryzacji-polecam przeczytać reportaż "Urobieni: reportaże o pracy" o tym jak wygląda praca w Toyocie w montowni Jelcz-Laskowice, to obóz pracy i jeśli tego typu miejsca znikną, bądź będą musiały zmienić podejście do człowieka, bo ludzie nie będą musieli się na to godzić, to naprawdę będzie tylko lepiej, podobnie zresztą wygląda kwestia wykorzystania przez VW GW rozbudowywującego halę, któremu nie zapłacił, przez co wielu ludzi straciło pracę i pieniędzy za swoją pracę nie zobaczyli od dłuższego czasu i nie wiadomo kiedy/czy zobaczą, tylko tego typu tematów lepiej nie ruszać, bo może nie zaproszą na prezentację do egzotycznych krajów.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 29-10-2019 o 21:40

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Dobra skończmy te pitolenie o polityce, ważne że każdy tu na forum jest zadowolony ze swojego życia i nie narzeka. Takie odniosłem wrażenie.

Wracając do aut - ktoś się zna na BMW może? Model E90 - który silnik jest najlepszy do gazu? 2.0 150 KM, czy 2.0 129 KM, a może jakiś inny? I jak ma się to auto do Imprezy GH 2.0 150 KM? Myślę nad zakupem czegoś z tej dwójki, przed nadchodzącą zimą. Nie chciałbym się władować na minę.

Awatar manager
    Auto
    W124/Multipla

Domyślnie

I tak nas nie posłuchasz i kupisz to, na co będziesz miał ochotę

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Czapeczka cisnie? Pojechales czlowieku. Mialem Cie za osobe asertywna i zrownowazona...
    Kolejny kulturalny. Jakie to obrazowe, że jedyne chamy na forum są też jedynymi twardymi zwolennikami PiSu na forum. A skoro obaj mnie zlinczujecie to nadmienię, że jestem i centrolewakiem, i patriotą

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

@manager: skoro Agent odpuszca to i Ty odpuść. Już wylaliśmy się politycznie

Pisze o tej porze, bo córką już się obudziła :F

Mind Full of Colors.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Czapeczka cisnie? Pojechales czlowieku. Mialem Cie za osobe asertywna i zrownowazona...
    I po co ta agresja? Przedstawiam tylko swoje spojrzenie na patriotyzm, które powinno być zdrowe, a nie fanatyczne i spaczone w jednym "słusznym" kierunku. Widzisz, przedstawiłem coś innego niż Twoje poglądy i od razu musisz zaatakować. Ja też nie zgadzam się z Twoim spojrzeniem na politykę i świat, ale toleruję innych ludzi, więc absolutnie mi to powiewa na kogo głosujesz i co robisz w swoim własnym łóżku przykładowo. Szkoda, że nie działa to w drugą stronę

Nie wiem gdzie zyjesz i kogo spotykasz ale masz okropnie wypaczony obraz polskiego spoleczenstwa idealnie licujacy z narracja totalsow i tefalenow.
    Buzzer, jeszcze raz - kogo? Kim są totalsi? Bo to chyba najgłupsze słowo, które przewija się przez niektóre media, jego wartość znaczeniowa jest równa zeru. Jeśli Cię to pocieszy, to z prasy czytam głównie Rzepę, a telewizji w domu nie mam

Jak jest w Polsce - każdy widzi i chyba na tym faktycznie warto zakończyć tę dyskusję, tak jak zasugerował Agent.

- co do BMW. Afair 2.0 150 miało swego czasu problemy z łańcuchem rozrządu. 2.0 129 KM to chyba inna jednostka, ale ręki nie dam sobie uciąć. Za to Subaru z 2.0 zdaje się być pewniakiem. Tam z kolei niektóre auta jeżdżące na gazie potrafią się sypnąć, głównie ze względu na problemy z zaworami. Oczywiście w Subaru żeby wyciągnąć słynny dźwięk boksera musiałbyś wsadzić kolektor różnoodległościowy - seryjnie 2.0 bardziej wyje niż bulgocze.
    #drivetastefully

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

@manager: skoro Agent odpuszca to i Ty odpuść. Już wylaliśmy się politycznie

Pisze o tej porze, bo córką już się obudziła :F

Kto rano wstaje ten się gó...o wyśpi

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    I po co ta agresja? Przedstawiam tylko swoje spojrzenie na patriotyzm, które powinno być zdrowe, a nie fanatyczne i spaczone w jednym "słusznym" kierunku. Widzisz, przedstawiłem coś innego niż Twoje poglądy i od razu musisz zaatakować. Ja też nie zgadzam się z Twoim spojrzeniem na politykę i świat, ale toleruję innych ludzi, więc absolutnie mi to powiewa na kogo głosujesz i co robisz w swoim własnym łóżku przykładowo. Szkoda, że nie działa to w drugą stronę

Buzzer, jeszcze raz - kogo? Kim są totalsi? Bo to chyba najgłupsze słowo, które przewija się przez niektóre media, jego wartość znaczeniowa jest równa zeru. Jeśli Cię to pocieszy, to z prasy czytam głównie Rzepę, a telewizji w domu nie mam

Jak jest w Polsce - każdy widzi i chyba na tym faktycznie warto zakończyć tę dyskusję, tak jak zasugerował Agent.

- co do BMW. Afair 2.0 150 miało swego czasu problemy z łańcuchem rozrządu. 2.0 129 KM to chyba inna jednostka, ale ręki nie dam sobie uciąć. Za to Subaru z 2.0 zdaje się być pewniakiem. Tam z kolei niektóre auta jeżdżące na gazie potrafią się sypnąć, głównie ze względu na problemy z zaworami. Oczywiście w Subaru żeby wyciągnąć słynny dźwięk boksera musiałbyś wsadzić kolektor różnoodległościowy - seryjnie 2.0 bardziej wyje niż bulgocze.
    MCL gdzie Ty widzisz agresje? Nie doszukuj sie tzw. mowy nienawisci tam gdzie jej nie ma. Obrazasz patriotow i sie dziwisz ze dostaniesz odpowiedz (i to bardzl kulturalna) na te bzdety.
    Totalsi? Wszyscy Ci ktorzy krytykuja bez cienia racjonalnych przeslanek. Tak wlasnie robi poko czy jak oni sie teraz nazywaja. Krytykowac dla krytykowania zeby sie dotacje zgadzaly.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Z naszej dwójki to Ty używasz tajemniczych określeń stosowanych w mediach, no ale... Z mojej perspektywy określenie "czapeczka ciśnie" nie jest zbyt kulturalną ani wyważoną odpowiedzią. A po drugie: nie obrażam patriotów, tylko krytykuję "polskość", która moim zdaniem nabrała pejoratywnego znaczenia i nie ma nic wspólnego z prawdziwym patriotyzmem
    #drivetastefully

Uprawnienia umieszczania postów