Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Ja przechodziłem a czemu pytasz ??

Domyślnie

Warto ? Cenie sobie dobrą pracę siódemki. W zasadzie od zakupu laptopa minęło prawie 4,5 roku, a komputer nie wymagał formatowania. Teraz mam troszkę wolnego czasu, a promocja z przejściem na 10 jest ograniczona czasowo. Zastanawiam się, czy odczucia po przejściu są pozytywne, czy raczej w drugą stronę. Sprzęt nie jest najlepszy, ale do słabych też nie należy. Jest i5 2430M, 12GB ram i grafika GT540m.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Ja miałem dosyć słabego ASUSA X53Z z AMD A4 czyli procek i karta na jednym tzw APU i tylko 3 gb ramu. I było bardzo dobrze, tylko też sprawdź sobie czy producent ma sterowniki do danego laptopa pod Windowsa 10. Jak są to zmieniaj śmiało, poprawa jest genialna, chociażby sama szybkość uruchamiania się systemu. Ja mam teraz Lenovo Z50-70 z win 10 od nowości jest jeszcze szybciej ale to już zaleta SSD.

Dla mnie odczucia były bardzo pozytywne

Dodatkowo nie jest żadnym problemem wrócić do 7 i nie zajmuje to strasznie dużo czasu Tak samo możesz wykonać uaktualnienie lub format z uaktualnieniem do win 10. Wszystko jest logiczne i bardzo dobrze opisane podczas zmiany systemu, masz do tego oryginalny launcher od windowsa

Problemem jest to że czasami coś lubi nie współpracować z Win 10, np CLIP Renault ma problemy z win 10 szczególnie z 64 bity

Domyślnie

Niestety liczę się z brakiem obsługi programów diagnostycznych. W zasadzie już teraz na 7 64bit nie działała Lexia-Proxia, były problemy z Clipem. Tylko VCDS i OP-COM działają bez problemów. Ciekaw jestem jak to będzie na 10. W takim razie jeśli nie ma większych minusów, pewnie w przyszłym tygodniu zacznę się przenosić. Ponad 4 lata nie było formata, więc zdecydowanie jest co

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Pozwolę sobie na IMG
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13260160_1714131742193054_8487970654632602890_n.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	49.3 KB
ID:	6247

Awatar Basti
    Auto
    Alfa R

Domyślnie

Orientuje się ktoś jak sie spisują nowe Astry 1.4 z fabrycznym gazem?
    Kiedyś obiło mi sie o uszy, że takie instalacje powyżej pewnych obrotów i tak przechodzą na benzyne, ale czy to prawda?

Domyślnie

Nowe ? W Astrze K gazu nie ma. Chodzi Ci zapewne o Astrę J z silnikiem A14NET 140KM. Silnik jest świetny i równie dobrze znosi eksploatację na LPG. Wtrysk wielopunktowy, więc żadnych dotrysków nie trzeba, to bzdury. Dodatkowo masz hydrauliczną kompensację luzu zaworowego. Sama instalacja fabryczna jest droga w serwisowaniu, dodatkowo nikt w ASO nie wymienia niestety filtra w reduktorze, przez co potrafią się wyłożyć przed 100 000km. Nie mają tego w TISie, a niektórzy mechanicy nawet nie wiedzą o jego istnieniu. Ja bym polecał kupić sobie Astrę z tym silnikiem bez LPG i zamontować dobrą instalację we własnym zakresie. Będzie taniej i lepiej. Pamiętaj również, że w tym modelu masz wadliwą skrzynie biegów M32 i koło dwumasowe.

Awatar Basti
    Auto
    Alfa R

Domyślnie

Dziękuję za odpowiedź!
    Oczywiście chodzi o Astre J, która jest nadal oferowana z fabrycznym gazem. Wiadomo, że najlepiej założyć samemu, ale to miałoby być auto do firmy, a na ten konkretny model jest najlepsza oferta, a poza tym biorąc bez gazu i zakładając poza ASO raczej gwarancja leci.
    Te skrzynie czym się objawiają i jak szybko występuje awaria? Dwumasa...to już troche kiepsko.

Domyślnie

Nie cisnąć na małych obrotach, nie ruszać gwałtownie, nie dopuszczać do szarpania silnika i szybko nie padnie

Domyślnie

Skrzynie padają różnie. Po 2012r produkcji jest poprawa w historiach serwisowych. Zależnie od użytkowania siadają mniej więcej od 50 000km (w egzemplarzach sprzed modernizacji) do nawet 300 000km. W skrzyniach siadają łożyska. Generalnie to jest bubel i tyle, montują go od 2004 i Astry H. Unikaj Astry J z końcowej serii produkcji, która produkowana była nie w Gliwicach, a w W.Brytanii. Niedoróbki są zatrważające, dodatkowo zdarzają się problemy z lakierem. Odbieraj ewentualnie z salonu w towarzystwie rzeczoznawcy lub dobrego inspektora. Sprawdź czy wszystko zgadza się z specyfikacją itd.

Uprawnienia umieszczania postów