Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Postaw obok siebie te samochody i przejedź się jednym i drugim. Ja tak zrobiłem i opisuję bezpośrednie porównanie.
    Dobre sobie. Nic nie opisujesz, plujesz jadem na VW jak zwykle. Tobie jakby dać do porównania jakikolwiek rower i Passata to byś stwierdził, że rower jest bardziej przestrzenny, ma większy bagażnik, lepiej się zbiera i w ogóle jest lepszy do przewożenia rodziny z punktu A do punktu B.

Ale przechodząc do konkretów:
    Cytat Zamieszczone przez Buzzer
    Silnik 2.0/150 w hondzie jest wystarczająco dynamiczny i cichy, 2.0tdi w pastuchu to dezel - tym się jechać nie da po 10 latach - hałas silnika jest nie do zniesienia, nie wiem czy to poduszki silnika czy co, ale przesiadając się z accorda do pastucha jest przepaść jeśli idzie o komfort - jazda vw to istna męk
    Świetne porównanie, naprawdę! Obiektywnie porównałeś dynamikę, kulturę pracy i spalanie obu tych silników. Gratuluję, masz talent chłopie.

Naprawdę accord zrobił na mnie duże wrażenie. To bardzo dopracowany samochód, gdzie konkurencyjny pastuch w zasadzie nie ma żadnych argumentów
    Przekonałeś mnie tymi konkretnymi przykładami, miażdży Passata aż miło.

Przestronność wnętrza - pastuch wąski i siedzi się jak na sraczu, w accorcie bardziej wzdłużna pozycja i wyraźnie więcej miejsca na szerokość
    Trzeba schudnąć.

Bagażnik kombi - tutaj można przepakować całego pastucha do hondy i jeszcze zostanie miejsca na 4 skrzynki piwa, sporą torbę podróżną i zestaw do gry w golfa.
    No nie dziwne, szkoda że Accord VII kombi wygląda... nieważne. Masz rację.

Układ jezdny: vw jeździ się jak w grze komputerowej, skręca, buja się i tyle, accord to zupełnie inna liga nieosiągalna dla vw.
    A to dobre. Jakby ktoś tak napisał o Lagunie czy innym francuzie to byś stwierdził, że to samochód stworzony do komfortowej podróży. Także znasz odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez misiek.gosu ; 11-09-2020 o 20:50

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Laguna ostatniej generacji ma sztywny zawias i się bardzo dobrze prowadzi. Poprzednia była miękka i bujała i układ kierowniczy był przeciętny.
    Tutaj ogromną rolę odgrywa właśnie bezpośrednie porównanie samochodów, jeśli jeździ się czymś dłużej to siłą rzeczy się przyzwyczaja i pewne cechy nikną.
    Dynamika 2.0 benzynowego jest przyzwoita, diesel 2.0tdi jest zrywniejszy ale też szybko kończy mu się para no i ten hałas towarzyszący jeździe w całym zakresie prędkości - do dostawczaka ok, ale nie do współczesnego samochodu osobowego.
    Nie wiem, w którym miejscu pluję jadem.
    Zobacz ceny używanych pastuchów i accordów.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Ceny accordów, czy ogólnie Hond wynikają z ich bezawaryjności, a nie z wybitnych właściwości użytkowych czy jakościowych (w sensie materiałowym).Szczytem jest crv (bezawaryjność + modny suv). Mówię oczywiście o benzynie. W rodzinie jest od nowości CRV z 2009 roku 2.0 benzyna i ma najechane ponad 0.5mln (pół miliona!) km i jeździ dalej. Oprócz padniętego kompresora klimatyzacji chyba tylko sama eksploatacja. Stąd te ceny. Nie znajdziesz drugiego takiego auta i za to są skłonni dopłacić ludzie kupujący używki.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar Rules

Domyślnie

Szybkie pytania, Mazda 6 od 2012 w górę, benzyna w automacie. 2,0 czy 2,5? Jak z korozją? Jak sprawuje się automat?

Domyślnie

2.0, automat dość spoko, gnije dość mocno, szczególnie podwozie - nadwozie często wygląda ok (sporo rdzy pod uszczelkami, czego nie widać bez odchylenia!) co uspokaja czujność. Pod spodem zawsze rdza, pytanie czy jeszcze da się konserwować, czy już nie ma sensu.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar Rules

Domyślnie

Dzięki za odpowiedź. Zastanawiałem się nad tą Mazdą bo kilkuletnie egzemplarze z małymi przebiegami są w dobrej cenie, ale przy zakupie "na kilka lat" za bardzo nie ma sensu. Myślę, że zostanę przy Audi.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

C4 GP 1.2 130KM do jazdy wokół komina i raz w miesiącu 150km poza miasto. Ma to sens? Jazda spokojna.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

C4 GP? Co to za szyfr? 🤦*♂️🤦*♂️🤦*♂️🙈🙈🙈
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Awatar zychu
    Auto
    Renault Scenic III ph.III

Domyślnie

Citroen C4 grand Picasso. Jeśli mowa o aktualnym to marzy mi się ten pojazd.

1.2 Bena? Tam problem z łuszczącym paskiem rozrządu.

W moim scenicu 1.2 130 spokojnie starcza nawet na wakacje. Teraz prawie 2 tysiące kilometrów zrobiłem.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Domyślnie

1.4 TSI 160KM z początku produkcji to przy tym silniku prawdziwy długodystansowiec. Generalnie, to PSA od dobrych kilku lat nie ma normalnej benzyny w ofercie, wszystkie się sypią jak wściekłe.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Uprawnienia umieszczania postów