Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Jak całoroczne, to tylko GoodYear. Reszta daleko w tyle.
    Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Właśnie po przygodzie z Dunlopami mam straszną awersję do tego koncernu. Czy może warto zaryzykować?
    Ten model będzie dobry? Vector 4Seasons G2

https://www.oponeo.pl/dane-opony/goo...95-v#321530250
    Mam i potwierdzam, jestem bardzo zadowolony. W takich samych warunkach użytkuję auto, a mój Golf jest proporcjonalnie lżejszy i słabszy do Cytrynki. U mnie nie było żadnych problemów z wyważaniem opon, gorzej z felgami, bo te są z gównolitu, lekka dziurka i się zaraz gną. Ale opony naprawdę mnie nie zawiodły. Fakt, w górach na nich nie byłem, ale na nartach nie jeżdżę, więc nie miałem takie potrzeby, ale nie zawiodły mnie jak na razie w żadnych warunkach. Jak masz pytania to chętnie odpowiem

Awatar Rules

Domyślnie

Ja cały czas mam duże wątpliwości co do opon calorocznych. Zazwyczaj kiedy porównywane są, np: całoroczne do zimowych mowa jest o oponach nowych. Pytanie jak taka opona całoroczna będzie wyglądała i się spisywała zimą, np: po dwóch latach ciągłego użytkowania, kiedy grubość bieżnika znacznie spadnie. Inny temat, jak wypada porównanie całorocznej do letniej przy ponad trzydziestu stopniach temperatury? Przyczepność? Jak szybko taka opona się zużywa?

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

O zużyciu na razie niewiele mogę powiedzieć, mam je dopiero od półtora roku, któregoś dnia pomierze i zobaczymy. Co do przyczepności w upale - zachowują się jak średniej klasy letnie. Mój Tata na Jettcie ma letnie Fuldy i moje całoroczne Goodyeary zachowują się podobnie do nich. Jasne, ja to już kilka razy pisałem - nie można oczekiwać, że całoroczna opona Goodyear będzie się zachowywać jak letnia czy zimowa Goodyear, raczej trzeba oczekiwać zachować na poziomie średniej klasy opon. Ale i tak moje całoroczne zachowują się zdecydowanie lepiej niż jakieś najtańsze chinole.

Co do zużycia zimowych latem - ile razy jest tak, że już mamy albo jeszcze mamy założone zimówki, a temperatury są powyżej 10st - wtedy te opony też zużywają się bardziej. w całorocznych niby coś w tym zakresie pomyśleli, ale to trzeba będzie zobaczyć i po prostu przetestować.

Btw, jeżeli mój obecny system pracy się utrzyma, a wszystko do tego zmierza, to tym bardziej się cieszę z całorocznych, bo w ciągu ostatnich dwóch miesięcy auta używam dwa/trzy razy w tygodniu.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

To chyba wezmę Goodyear'y. Rozmiar trochę nietypowy 205/55R17 i innego nie mogę wstawić (homologacja) więc najtańsze nie będą, ale i tak zwrócą się z nawiązką (oszczędzę komplet opon i felg).
    Jakby co to będę miał na handel praktycznie nowe Michelin Primacy :-).
    Ja tak zrobiłem w Transit firmowym. Całoroczne (Pirelli) wyszły mnie bodajże 200 PLN ale miałem jakieś drogie fabrycznie gumy założone.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Decyzja w zasadzie podjęta - będą całoroczne Goodyear'y. Wybór w mojej ocenie zdroworozsądkowy jak i samochód w którym będą się kręcić.
    Dzięki za pomoc i dyskusje.

Tak jeszcze patrzę, czy mają ten wskaźnik 3P.

Chyba nie mają.
    Widziałem na yt trochę filmików i zimą te opony normalnie się zachowują. Jeden koleś ma w s-max te laczki i chwali.

- - - Aktualizacja - - - -

Obejrzałem jeszcze test:
    https://www.youtube.com/watch?v=zNuqGUgbcIk
    I wychodzi na to, ze Goodyear nie jest taki super.

Chyba będą jednak Micheliny CrossClimate+. Są droższe, ale w testach lepiej wypadają. Do tego fajny filmik znalazłem:
    https://www.youtube.com/watch?v=VNXAiOQ_Tec
    Ostatnio edytowane przez Buzzer ; 18-11-2020 o 12:30

Auto
    Volvo

Domyślnie

Michelin CrossClimate+ przegrywa z GoodYearem bodaj tylko w warunkach zimowych. Michelin był reklamowany jako opony letnie z homologacją zimową.
    Pytałeś o opony o genach raczej zimowych, a taki jest GoodYear.

Ja mam Michelin CrossClimate+ 225/55 R17 XL i bardzo sobie chwalę. Wcześniej na samochodzie były prawie nowe General Altimax Sport (na takich kupiłem)- nie ma nawet co silić się na porównanie opon.
    Nie umiem natomiast porównać z oponą letnią wysokiej klasy, bo na tym samochodzie nie miałem takich.
    Nie wiem też, na ile zachowanie opon wynika z tego, że jest całoroczna, a na ile z wysokiego profilu. Tym niemniej, nie miałem potrzeby sprawdzania, bo jak wspomniałem, jestem zadowolony i nie spotkałem sytuacji, żebym żałował wyboru.

Ostatnio coraz częściej widzę też ogumienie całoroczne na dość dużych samochodach typu Honda CR-V, itp..

Domyślnie

Dla mnie Michelin produkuje straszny szajs - załączam zdjęcie z ostatnich oględzin Astry K na Cross Climatach. Ponad 5mm bieżnika, opony z 19 tygodnia 2017 i nadają się do wyrzucenia bo są całe spękane. To nie jest pierwszy przypadek takiego stanu rzeczy. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201031_110834.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	90.4 KB
ID:	6556

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Obejrzałem jeszcze test:
    https://www.youtube.com/watch?v=zNuqGUgbcIk
    I wychodzi na to, ze Goodyear nie jest taki super.

Chyba będą jednak Micheliny CrossClimate+. Są droższe, ale w testach lepiej wypadają. Do tego fajny filmik znalazłem:
    https://www.youtube.com/watch?v=VNXAiOQ_Tec
    Zwróć uwagę, że test jest z 2016 r. i jest w nich Goodyear Vector 4Seasons, a Ty chcesz kupić Goodyear Vector 4Seasons G2 - to G2 jest nieprzypadkowe, w nowszej generacji znacząco poprawiono to, co w starszej kulało

Cytat Zamieszczone przez niktoś Zobacz posta
    Ostatnio coraz częściej widzę też ogumienie całoroczne na dość dużych samochodach typu Honda CR-V, itp..
    Moja Teściowa wyjechała z salonu Dusterem własnie na całorocznych, tylko nie pamiętam czy Michelin Czy Goodyear. Ale na pewno któraś marka premium

Auto
    Volvo

Domyślnie

VectorOPC, faktycznie na zdjęciu wygląda to nieciekawie.. To jest wersja z plusem czy bez?

U mnie wersja z plusem. Po nieco ponad 2 latach nie zauważyłem tego typu problemu. Przyjaciele praktycznie zjeździli komplet na Skodzie Roomster i też nie pamiętam, żeby powstawało coś takiego.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    Zwróć uwagę, że test jest z 2016 r. i jest w nich Goodyear Vector 4Seasons, a Ty chcesz kupić Goodyear Vector 4Seasons G2 - to G2 jest nieprzypadkowe, w nowszej generacji znacząco poprawiono to, co w starszej kulało

Moja Teściowa wyjechała z salonu Dusterem własnie na całorocznych, tylko nie pamiętam czy Michelin Czy Goodyear. Ale na pewno któraś marka premium
    No właśnie podobno to są G2, ale potwierdzenia nie mogę znaleźć. Chciałbym zamówić w tym tygodniu i mieć spokój.
    Może trochę cuduje.

Jak myślicie, jaką cenę można uzyskać za komplet Michelin Primacy 4? Mają przejechane około 1500km.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Dla mnie Michelin produkuje straszny szajs - załączam zdjęcie z ostatnich oględzin Astry K na Cross Climatach. Ponad 5mm bieżnika, opony z 19 tygodnia 2017 i nadają się do wyrzucenia bo są całe spękane. To nie jest pierwszy przypadek takiego stanu rzeczy. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201031_110834.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	90.4 KB
ID:	6556
    Poki co w testach ktore znalazlem to Michelin jestepszy od Goodyear. Martwi mnie tylko to co pokaz Vector - mozliwe ze wyszla felerna partia w jakims roku.

Uprawnienia umieszczania postów