Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Awatar zychu
    Auto
    Renault Scenic III ph.III

Domyślnie

Mi tam nie przeszkadza jak telefon zasłoni pół jednego nawiewu.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Domyślnie

Zrobiłem wczoraj dłuższą jazdę próbną Seatem Ateca (jeszcze przed liftem) z silnikiem 1.5 TSI i powiem szczerze, że ten silnik bardzo rozsądnie pali - z 31km w tym miasto i autostrada w dynamicznym stylu wyszło mi spalanie na poziomie 7,8l/100km, gdzie Xceed na podobnej trasie i w podobnym stylu spalił mi 9,4l/100km. Na minus zaskoczyło mnie audio beats - nie miałem czasu poustawiać, ale grało gorzej od Golfa, który ma zestaw 8 głośnikowy - ale nie dynaudio, tylko ten pośredni.
    Wyciszenie zauważalnie lepsze niż Xceed.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Auto
    Volvo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    w piątek miałem pierwszego diesla od prawie miesiaca, Volvo V60. W tym roku na jednego sprawdzonego diesla przypada mi prawie 25 benzyn.
    Tendencja powrotu do benzyn jest dla mnie oczywista, ale nie spodziewałem się aż takiej proporcji.
    A jak sam segment D oraz vany i suvy?

Zastanawia mnie dlaczego widać tak małe ożywienie LPG (choć może się mylę?), skoro tyle się mówi o ekologii?

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Gaz kojarzony jest z bieda, poza tym butle sa male i realne zasiegi tez.

Domyślnie

U mnie mam zasięg ~450km, więc nie zauważam żeby mnie cokolwiek ograniczało z tego tytułu. Większy problem jest z bezpośrednim wtryskiem w praktyce i opłacalnością.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Gaz kojarzony jest z bieda,
    Zrobiłeś mi dzień, większej bzdury dawno nie słyszałem.

Powód jest jeden - teraz producenci wsadzają gówniane silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa, których nie da się normalnie zagazować. Sam bardzo ubolewam nad tym, bo jak przykładowo chciałbym zmienić Scenica na innego nowszego vana lub suva, to niestety zwyczajnie nie da się, chyba że na inne, kilkunastoletnie auto, a to wg mnie nie ma sensu. Jeśli zmieniać to na nowsze.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Auto
    Volvo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Gaz kojarzony jest z bieda, poza tym butle sa male i realne zasiegi tez.
    Realne zasięgi elektryków są jeszcze mniejsze, co nie przeszkadza im stawać się coraz bardziej popularnymi. Więc to raczej nie to.
    Nie twierdzę, że LPG jest odpowiedzią na wszystko, ale skoro tak wielu ludzi traktuje samochód jako sprzęt AGD, to może warto promować gaz - jeśli nie dla opłacalności ekonomicznej, to dla ekologii..?

Domyślnie

Niktoś, jeśli chodzi o segment D - mało sprawdzam niestety, ale dawniej tylko diesle, teraz często 2.0 TSI i pochodne, bo najczęściej to jednak sprawdzam Audi. Vany to zależnie od segmentu, bo naprzykład Zafira to 1.4T w każdej ilości się sprzedaje, ale jeśli Ford lub Francuz to już tylko diesel. Suvy podobnie, jeśli tylko jakoś producent ma w miarę dobra Benzynę, to ludzie biorą benzyny, chyba że to PSA/Ford to diesla.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Zrobiłem wczoraj dłuższą jazdę próbną Seatem Ateca (jeszcze przed liftem) z silnikiem 1.5 TSI i powiem szczerze, że ten silnik bardzo rozsądnie pali - z 31km w tym miasto i autostrada w dynamicznym stylu wyszło mi spalanie na poziomie 7,8l/100km, gdzie Xceed na podobnej trasie i w podobnym stylu spalił mi 9,4l/100km. Na minus zaskoczyło mnie audio beats - nie miałem czasu poustawiać, ale grało gorzej od Golfa, który ma zestaw 8 głośnikowy - ale nie dynaudio, tylko ten pośredni.
    Wyciszenie zauważalnie lepsze niż Xceed.
    Ja w Megane IV Grandtour 1.3 TCE 160 M6 miałem dynamiczne miasto 70% i drogi krajowe 30% z dystansu 250 km 8.6l/100km więc wychodzi również bardzo dobrze.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Awatar zychu
    Auto
    Renault Scenic III ph.III

Domyślnie

Hmmm to moje spalanie chyba nie wypada tak źle jak na benzynę. 8,5 mi wychodzi.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów