Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Ale dlaczego NAS w domu ma nie chodzić non stop?
    Ja to mam udostępnione w sieci wewnętrznej i normalnie korzystam czy to do zrzucania zdjęć na telewizor (teraz tylko starszych bo reszta idzie po applu) czy do trzymania dużych plików których nie potrzebuje trzymać na komputerach.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Zalezy jak korzystasz. Jesli raz na dwa tygodnie robisz backup to nie ma sensu bawic sie w NASa. Pozostaje jeszcze jeden wazny problem - co w przypadku pozaru/kradziezy. Wtedy niestety tracimy dane chyba ze trzymamy kopie np. u rodziny. Z tego tez powodu wykupilem chmure i mam spokoj. Oczywiscie dane z chmury trzymam ns dysku lokalnie ale e razie gtubej akcji - mam je bezpieczne.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Ale dlaczego NAS w domu ma nie chodzić non stop?
    Jeżeli nie potrzebujesz żeby chodził nonstop, to jest to normalna oszczędność prądu i sprzętu. Z tego samego powodu jak kończysz pracę na komputerze, to wyłączasz go.
    Ja używam prywatnie jak i firmowo, mam tam różne usługi odpalone z których korzystam, ale nie chodzi on codziennie, tylko gdy go akurat potrzebuję.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Pany doradźcie. C4 stoi obecnie na letnich Michelinach Primacy z felgami 17". Chcę kupić opony, już prawie kliknąłem w zimowe Nokiany ale mam pewien dylemat, bo po głowie chodzą mi całoroczne.
    Samochód jeździ rocznie nie więcej niż 15kkm, z czego 60% to Poznań, czasami jakiś wyjazd za miasto do rodziny (wielkopolskie) lub nad morze. W góry nie planujemy nim jechać w najbliższym czasie. Jazda spokojna bo 130KM pod maską, wóz typowo rodzinny.
    Czy w obecnej sytuacji nie lepiej wejść w całoroczne Nokiany Weatherproof? Cena przechowania + przekładki jest taka, że komplet zwróci mi się po 4 latach.
    Wolę całoroczną, która jest nieco bardziej zimówką niż letnią. Te Nokiany na takie wyglądają.

Domyślnie

Jak całoroczne, to tylko GoodYear. Reszta daleko w tyle.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Właśnie po przygodzie z Dunlopami mam straszną awersję do tego koncernu. Czy może warto zaryzykować?
    Ten model będzie dobry? Vector 4Seasons G2

https://www.oponeo.pl/dane-opony/goo...95-v#321530250

Auto
    Volvo

Domyślnie

Ja po Poznaniu śmigam na Michelinach Crossclimate + i jestem bardzo zadowolony.
    Ale jeśli zależy Ci na oponie o "genach" bardziej zimowych, to poszedłbym w GoodYeary

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

I tak zimy nie będzie, ja nawet nie zmieniam kół póki co.
    A'propos opon całorocznych to chyba do Pandy na takie się skuszę bo te obecne takie średnie są.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

To chyba wezmę Goodyear'y. Rozmiar trochę nietypowy 205/55R17 i innego nie mogę wstawić (homologacja) więc najtańsze nie będą, ale i tak zwrócą się z nawiązką (oszczędzę komplet opon i felg).
    Jakby co to będę miał na handel praktycznie nowe Michelin Primacy :-).

Awatar manager
    Auto
    Fiesta/Rifter/reszta na sprzedaż

Domyślnie

Mam identyczną sytuację z Fiestą, i takie same letnie opony. Na razie zastanawiam się czy w ogóle kupować, czy nie przyjanuszować i może kupić używane zimówki. Nowe Nokiany WR D4 w zgodnym z homologacją rozmiarze 195/55R16 są 20% droższe od 205/55. Bezsens.

Uprawnienia umieszczania postów