Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Awatar Kamils
    Auto
    Focus 2 FL/ Clio 2 ph 3

Domyślnie

A tak w temacie handlarzy, z racji że czas nieco odnowić flotę to byłem dziś oglądać auto, z ogłoszenia od razu było widać handlarskie zacięcie, ale że auto mi się podobało, i nie było aż tak daleko to w ramach sobotniej wycieczki się wybrałem. Oczywiście stara śpiewka jak świat, że auto dla żony przywiezione i się nie spodobało jej i wręcz zarzekanie się Pana właściciela że on to się w żaden handel nie bawi No ale w sumie oględziny wypadły w miarę pozytywnie i dość możliwe że skłoniłbym się do zakupu, gdyby nie to że Pan stwierdził że umowa oczywiście będzie z nim, ale na kwotę 8 tys a do zapłaty 17. No cóż, może jestem zbyt wymagający, ale nadal rynek aut używanych jest mocno "ciekawy"

Awatar Kecaj
    Auto
    BMW 730i V8 '94, MB 230CE '90, BMW 328i Coupe '95, AR 164 2.0 V6 Turbo '93, BMW 520i Touring '96

Domyślnie

Miał je krócej niż pół roku i nie chciał płacić podatku od wzbogacenia, nic dziwnego.
    '94 BMW E32 730i V8, '90 Mercedes-Benz W124 230CE, '95 BMW E36 328i Coupe, '89 Honda NTV600 Revere
    '93 Alfa Romeo 164 Super 2.0 V6 Turbo, '96 BMW E34 520i Touring / ex '93 Opel Frontera A Sport, '94 BMW E36 320i Coupe, '98 Daewoo Espero 1.5 16V, '03 Alfa Romeo 166 2.4JTD, '93 Volkswagen Golf mk3 1.9TD, '98 Opel Astra Caravan 1.6 16V Elegance

Awatar Kamils
    Auto
    Focus 2 FL/ Clio 2 ph 3

Domyślnie

Wiem z jakiego powodu tak chciał. Auto faktycznie na niego zarejestrowane początkiem listopada, jeszcze na miękkim dowodzie, więc finalizacja transakcji by i tak potrzebowała trochę czasu, lub kolejnych kombinacji.
    Będąc na okolicznej SKP celem obejrzenia auta tak z grubsza, diagnosta tylko się śmiał, że coś często te auta żonie przywozi
    I naprawdę, byłbym w stanie przymknąć oko gdyby to było obniżenie o jakieś 2-3 tys, ale wpisywanie wartości na umowie niższej ponad połowę jest w moim odczuciu ryzykowne. Bo Pan niby auto sam sprowadził, a tu jakaś fakturka z komisem na właśnie 8 tys, a ten komis to rzekomo tylko kolega szkoda, bo auto fajne.
    Nie mam naprawdę nic do osób handlujących autami, ale nie lubię takiego naginania rzeczywistości i udawania prywatnego sprzedawcy.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Obawiam się że taki drobny handlarz jeżeli chciałby robić wszystko zgodnie z literą prawa nie zarobił by ani złotówki. Winą bym obarczał raczej nikczemnie pazerny system podatkowy.

Awatar Kamils
    Auto
    Focus 2 FL/ Clio 2 ph 3

Domyślnie

Z tym też się zgodzę. No ale tak szczerze, może jestem przewrażliwiony, to co byście zrobili w takiej sytuacji?

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Nie iść na takie układy. To, że system podatkowy jest pazerny nie jest argumentem na taki sposób przeprowadzania transakcji. Samo to, że chłop kłamie w mojej ocenie go dyskwalifikuje. Co za problem powiedzieć, że handluje samochodami - sprowadza, rejestruje na siebie i następnie sprzedaje. Było by fair a tak rżnie głupa, że prywatnie, robiąc z siebie idiotę i zarazem oszusta. Skoro kłamie przy tak prostej i ewidentnej sprawie to jaką masz gwarancję, że stan samochodu jest taki jak deklaruje? ŻADNĄ. Zwykły handlarz, tzw. miras (celowo z małej) co szuka jeleni.

Awatar Kamils
    Auto
    Focus 2 FL/ Clio 2 ph 3

Domyślnie

I z tego samego założenia wyszedłem, no ale już przez chwilę myślałem że jestem w tym poglądzie odosobniony. No cóż, nie ten samochód, to będzie inny

Awatar Grummi
    Auto
    Kia ProCee'd

Domyślnie

Hipotetyczna sytuacja, kupujesz za 17 tys. a płacisz tylko 8. Coś idzie nie tak, umawiasz się z Panem na zwrot pojazdu i dostajesz do ręki 8 tys. bo tyle było wpisane na fakturze czy umowie.

Auto
    -

Domyślnie

Druga sprawa, w razie problemów tego gościa w US Ty też możesz ponieść konsekwencje.

Awatar manager
    Auto
    W124/Multipla

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kecaj Zobacz posta
    250d? Żartujesz sobie chyba. Ja to bym przy takim spalaniu zajął się pompą/wtryskami
    Ale w sumie Golfa sprzedałem bo mi palił 9-10l/100km przy jeździe w koło komina... Ale tam była podkręcona pompa, drobne modyfikacje doładowania, plus turbo żłopiące olej
    Turbo żyje, turbo pije 4 biegi w automacie też nie pomagają

Uprawnienia umieszczania postów