Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez zychu Zobacz posta
    Auto kupiłem od dealera, u którego ten samochód został zakupiony, więc jakby nie patrzeć auto krajowe - na czym bardzo mi zależało.

Auto w momencie zakupu miało 50 990 km przelotu, więc jak na pojazd z 2013 bardzo mało. Auto przez cały czas serwisowane w ASO ( nie wiem na ile jest dobry serwis Decar na Modlińskiej :-) )
    Niewiarygodnego pecha miałeś...
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cos grubo nie poszlo. 6 lat pewnie ledwo 60 tysi i silnik do wymiany.
    Mozliwe ze typowo miejska eksploatacja go zniszczyla.
    Z drugiej strony nie tak dawno zmieniales olej i filtry. Pisales ze ladnie sie zbiera. Nie pisales o dymieniu a tu nagle zero kompresji i oleju. Blok pekl?

- - - Aktualizacja - - - -

Mi to na przegrzanie wyglada. Moze pompa zdechla? No bo co tak nagle sie stac moze?
    Po trasie Ci zdechl? Czy po normalnej codziennej eksploatacji?

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Mozliwe ze typowo miejska eksploatacja go zniszczyla.
    A w Scenicu ten silnik nie jest przewidziany właśnie do tego typu eksploatacji?
    Współczuję zychu, tym bardziej, że na etapie zakupu podszedłeś bardzo zdroworozsądkowo, ale może dzięki temu będziesz miał szczęście w nieszczęściu i w jakiś sposób sprzedawca poczuje się do partycypacji w kosztach naprawy tego bubla.
    Inna sprawa, że te programy dealerskie wcale nie są taką gwarancją super egzemplarza, mój ojciec się o tym przekonał w te wakacje.
    Upatrzył sobie w programie dealerskim 508 1.6 THP, mały przebieg, podobno naprawiony rozrząd, cena nieco wyższa od sprowadzonych - napalił się, pojechał na miejsce, okazało się, że auto niby pierwszy właściciel, ale tak naprawdę to sprowadzony, coś tam było lakierowane, książka serwisowa niby jakaś jest, ale nie weryfikowali, przyjeli od klienta w rozliczeniu i tak stoi, w sumie niewiele się to różniło od bajek handlarzy, poza ceną.
    Odpuścił 508, bardzo spodobało mu się 5008 też z 1.6 THP, przebieg jakieś 70-80 000 km,salon PL, historia serwisowa do końca gwarancji(samochód miał 5 lat, więc 3 lata poza ASO, ale IMO to nie wada, a normalne podejście), po wymianie rozrządu - ten akurat był w naprawdę fajnym stanie, ale koniec końców przestraszył się wczesnej wersji tego silnika w tak dużym aucie.
    Dostrzegł w tym samym komisie dealerskim C4 GP 2, 1.6 e-HDI salon PL, pełna historia serwisowa, przebieg nieco ponad 100 000 km, przejechał się - stwierdził, że mu się podoba i go bierze, na drugi dzień wrócił z zaliczką i umówili się, że w ramach gwarancji pousuwają mu usterki, a on się nie targuje ( był problem ze sprężarką klimy, wylanym centralnym wyświetlaczem, opony nadawały się do wyrzucenia bo były od nowości i coś tam stukało w zawieszeniu - ogólnie sporo tego było), mieli go zaraz wziąć na warsztat i szybko naprawić, w sumie model aktualny, koncern ten sam - serwis nie powinien mieć problemów, a jednak.
    Niedługo potem dzwonią, na wyświetlacz trzeba poczekać bo niby idzie z Francji, ale oczywiście go zamontują za jakiś miesiąc, ojciec się zgodził, pod warunkiem, że usuną resztę, potem zero odzewu, więc ojciec zadzwonił co się dzieje - oni, że za góra dwa tygodnie auto będzie gotowe - ok, po umówionym czasie ojciec dzwoni, a oni, że jeszcze nie naprawiony i nie wiadomo ile to potrwa bo jest jakiś problem.
    Stracił cierpliwość i cofnął zaliczkę.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 05-12-2019 o 18:26

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Zychu współczucie Robimy małą zrzutę po dyszce lub dwie wszyscy forumowicze na wymianę motoru? (mówie poważnie)

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Zobaczymy jaką wycenę dostanie. Dyszkę lub dwie - czemu nie.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Tak w temacie zbiórek, ostatnio przez link do zbiórki na fanpage samochodyswiata.pl dowiedziałem się, że forumowicz Wielbłąd zmarł.
    Starsi stażem forumowicze na pewno go kojarzą, był aktywnym uczestnikiem forum aG w czasach chyba największej jego popularności.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dżony Zobacz posta
    A w Scenicu ten silnik nie jest przewidziany właśnie do tego typu eksploatacji?
    Współczuję zychu, tym bardziej, że na etapie zakupu podszedłeś bardzo zdroworozsądkowo, ale może dzięki temu będziesz miał szczęście w nieszczęściu i w jakiś sposób sprzedawca poczuje się do partycypacji w kosztach naprawy tego bubla.
    Inna sprawa, że te programy dealerskie wcale nie są taką gwarancją super egzemplarza, mój ojciec się o tym przekonał w te wakacje.
    Upatrzył sobie w programie dealerskim 508 1.6 THP, mały przebieg, podobno naprawiony rozrząd, cena nieco wyższa od sprowadzonych - napalił się, pojechał na miejsce, okazało się, że auto niby pierwszy właściciel, ale tak naprawdę to sprowadzony, coś tam było lakierowane, książka serwisowa niby jakaś jest, ale nie weryfikowali, przyjeli od klienta w rozliczeniu i tak stoi, w sumie niewiele się to różniło od bajek handlarzy, poza ceną.
    Odpuścił 508, bardzo spodobało mu się 5008 też z 1.6 THP, przebieg jakieś 70-80 000 km,salon PL, historia serwisowa do końca gwarancji(samochód miał 5 lat, więc 3 lata poza ASO, ale IMO to nie wada, a normalne podejście), po wymianie rozrządu - ten akurat był w naprawdę fajnym stanie, ale koniec końców przestraszył się wczesnej wersji tego silnika w tak dużym aucie.
    Dostrzegł w tym samym komisie dealerskim C4 GP 2, 1.6 e-HDI salon PL, pełna historia serwisowa, przebieg nieco ponad 100 000 km, przejechał się - stwierdził, że mu się podoba i go bierze, na drugi dzień wrócił z zaliczką i umówili się, że w ramach gwarancji pousuwają mu usterki, a on się nie targuje ( był problem ze sprężarką klimy, wylanym centralnym wyświetlaczem, opony nadawały się do wyrzucenia bo były od nowości i coś tam stukało w zawieszeniu - ogólnie sporo tego było), mieli go zaraz wziąć na warsztat i szybko naprawić, w sumie model aktualny, koncern ten sam - serwis nie powinien mieć problemów, a jednak.
    Niedługo potem dzwonią, na wyświetlacz trzeba poczekać bo niby idzie z Francji, ale oczywiście go zamontują za jakiś miesiąc, ojciec się zgodził, pod warunkiem, że usuną resztę, potem zero odzewu, więc ojciec zadzwonił co się dzieje - oni, że za góra dwa tygodnie auto będzie gotowe - ok, po umówionym czasie ojciec dzwoni, a oni, że jeszcze nie naprawiony i nie wiadomo ile to potrwa bo jest jakiś problem.
    Stracił cierpliwość i cofnął zaliczkę.
    W zasadzie każdy doładowany silnik kiepsko znosi eksploatację miejską a najgorsze co może być to jazda na niedogrzanym silniku.
    Szkoda, że uziemili 1.6 K4M - do miasta więcej nie trzeba i nawet w szczeniaku daje radę.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dżony Zobacz posta
    Tak w temacie zbiórek, ostatnio przez link do zbiórki na fanpage samochodyswiata.pl dowiedziałem się, że forumowicz Wielbłąd zmarł.
    Starsi stażem forumowicze na pewno go kojarzą, był aktywnym uczestnikiem forum aG w czasach chyba największej jego popularności.
    Fajna, barwna postać na forum, do dziś pamiętam jego teksty. Co się stało?
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Wielbłąd zginął podczas rajdu 4x4. Przygniotlo go drzewo. Nie wiem co spowodowało, że drzewo się przewróciło. LPR go zabrało z miejsca zdarzenia. Niestety odszedł po kilku godzinach w szpitalu w wyniku poniesionych obrażeń ;(

Co do mojego auta. Jak kupowałem auto chciałem startować cenę. Zamiast tego dostałem gwarancję na silnik, która u nich kosztuje 2 tysie.

Wycenili naprawę na uwaga: 27 tysięcy ;O

Nie wiem co zrobić jak ubezpieczyciel się nie zgodzi. Nie wiem jak ugryźć temat, bo na tą chwilę jestem 40 tysi w plecy. Przynajmniej tak to odbieram.

Zastanawiam się czy może mi wcisnęli auto, o którym wiedzieli, że tak szybko padnie...dużo różnych scenariuszy teraz w głowie się pojawia.

Żadnych objawów palenia oleju nie zauważyłem. Byłem wyczulony na dymienie auta dzięki PT cruiserów -ten notabene do dzisiaj jeździ u kolegi bez problemów ;b

Co do 1.2 TCe to jest wersja 4 cylindrowa, czyli z tego co wiem ta ok.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów