Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Ostatnie kilka dni dosyć mocno wieje, co pomaga rozgonić smog. Jak się jednak spojrzy na wykresy poziomu zanieczyszczeń, to obecna sytuacja jest porównywalna z tą ze stycznia, czy lutego. Dla stolicy początek marca był nawet gorszy od większości lutego, a teraz obowiązują większe restrykcje, więci powodów do jazdy samochodem mniej.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Co Ty, za chwilę wsio wróci do normy chyba, że kryzys będzie tak duży, że wstrzymanie nowych przepisów będzie jedyną furtką do rozruszania rynku.

U mnie na zmianę nadrabianie zaległości książkowych i konsola. Na tapecie Wiedźmin i Call Of Duty Warzone. Wciąga!
    Tez ostatnio zakupiłem po raz pierwszy konsolę. Skończone Red dead redemption 2 i Days gone. Obecnie na tapecie God of War

Awatar zychu
    Auto
    Renault Scenic III ph.III

Domyślnie

W temacie konsol. Ja od grudnia team Xbox one. Jedi - fallen order zrobione, nadrabism GTA V i cisne FH4. Jeszcze dooma zaciagnalem w ramach game pass ^^

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Awatar Rules

Domyślnie

U mnie nic się nie zmieniło, ale ponad połowa wsi nadal ma piec mułowy, tzw: kopciuch, wiec co się mogło zmienić? śmieszy mnie to, że obecnie mamy większe dotacje do fotowoltaiki niż wymiany piców przez co nie jeden dom ma na dachu panele, a z komina leci gęsty czarny dym.

Awatar zychu
    Auto

Domyślnie

No ja zaraz zbieram sie na instalacje paneli na ~7 kW ;b

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rules Zobacz posta
    U mnie nic się nie zmieniło, ale ponad połowa wsi nadal ma piec mułowy, tzw: kopciuch, wiec co się mogło zmienić? śmieszy mnie to, że obecnie mamy większe dotacje do fotowoltaiki niż wymiany piców przez co nie jeden dom ma na dachu panele, a z komina leci gęsty czarny dym.
    Przeciez tu nie chodzi o ekologie tylko o forse.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    A ja zacząłem dopiero "Dom z papieru" - w sam raz przed kolejnym sezonem. Ale to dobre!
    Sezon 1 i 2 (czyli tak naprawdę pierwszy, Netflix to pociął) są super. Te najnowsze części (3 i wchodząca niebawem 4) już moooocno naciągane pod kątem fabuły - zbyt dużo elementów się powtarza.

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Teraz byłby idealny czas powiedzieć "sprawdzam!" w temacie szeroko pojętej motoryzacji i jej wpływu na środowisko. Transport kołowy prawie że zamarł, a smog jak był, tak jest. To jasno pokazuje co (nie) jest głównym źródłem zanieczyszczeń i od czego powinno się zacząć. Ale pewnie w UE będzie teraz milion innych ważniejszych spraw, a pieniążki za kary emisyjne od producentów nie śmierdzą. Na końcu i tak to my zapłacimy, więc zakładam, że nic się nie zmieni.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
    O, to ładnie powiedziane. Wiadomo, jest mniej pyłów z opon i klocków hamulcowych. Wskaźniki smogowe piszczą jednak jak złe, zwłaszcza przez te chłodne dni. Wokół Warszawy jak zwykle Otwock wypada najgorzej, gdzie skala jest przekroczona o ponad 1000%.

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Ja mecze kicada i rysuje com wymyslil przez ostatni rok.
    Zakwas ladnie pracuje. Dokarmiam wieczorem okolo 2000 i rano ma taki mega zapach ze w szoku jestem.
    Tylko problem sie pojawil bo nigdzie nie ma maki zytniej.
    W necie musialem zamowic mam nadzieje ze dojdzie w ciagu tygodnia.
    Picard genialny, czekam na ostatni odcinek. Świetnie zrealizowany serial.

Cytat Zamieszczone przez zychu Zobacz posta
    W temacie konsol. Ja od grudnia team Xbox one. Jedi - fallen order zrobione, nadrabism GTA V i cisne FH4. Jeszcze dooma zaciagnalem w ramach game pass ^^

Fallen Order machnąłem jeszcze w styczniu. GTA V - też, teraz od czasu do czasu leci online. RDR2 czeka w kolejce do kupienia - i coś czuję, że przez tę kwarantannę wpadnie szybciej niż myślałem
    #drivetastefully

Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rules Zobacz posta
    Dotacje na fotowoltaikę są większe, bo zdecydowania większość środków przeznaczonych na ten cel pochodzi z UE, która bardzo sfocusowała się na OZE.

Kopciuchy, to dłuższy temat. Ja oceniam, że to taki miks biedy i mentalności (pewnie wywodzącej się po części z biedy materialnej, jak i umysłowej). Część by pewnie bardzo chciała zmienić taki piec, ale ich nie stać na piec, a często także na opał, więc palą czym popadnie. Obawiam się, że nawet jakbyś im ten piec za darmo wymienił, to i tak będzie problem, bo za gaz/pellet/groszek trzeba zapłacić, a węgiel, czy podły miał węglowy nadal najtańsze (a śmieci za darmo). Druga część, to ten typ człowieka, co nikt mu nie będzie mówił co ma robić. Ma być tanio, najlepiej za darmo, a reszta to hehe frajerzy. To ten typ, co się rzuca i bije o darmowe wiaderka w marketach budowlanych. Ta sama historia co ze śmieciami. Wprowadzono ryczałtową opłatę (pomijam kwestię cen i podwyżek), niezależną od ilości śmieci, żeby po lasach ludzie nie wyrzucali (bo taniej, wiadomo) i co? Śmieci nadal nierzadko lądują w lesie i odkrywane są dzikie wysypiska.
    Dopóki ludzie sami nie zrozumieją, że chodzi o poprawę jakości życia, to nic się nie zmieni.
    Żeby mi jednak hipokryzji nikt nie zarzucał, to także jestem świadomy wpływu motoryzacji na środowisko. Będę jednak trwał przy stanowisku, że nie jest to tak duża skala jak próbuje się ją przedstawić. No i zaczynają nie z tej strony co trzeba (jak zwykle). Nowe samochody są już naprawdę dosyć czyste, więc zamiast nadal podkręcać śrubę producentom (co ma wpływ na rosnące ceny aut) powinni wziąć się za stare/'brudne'/zaniedbane samochody i je sukcesywnie eliminować z dróg. Tylko znowu wracamy do pierwotnego problemu - pieniądze. Jak ktoś jeździ starym autem/gratem, to raczej nie z zamiłowania (nie piszę o youngtimerach i złomniku), a z ograniczonych możliwości finansowych. Jak sprawić, by się przesiadł na coś nowszego/czystszego? Łatwiej i taniej więcej skasować bogatego kupującego nowy samochód.

Awatar zychu
    Auto

Domyślnie

Ja to mam czas na granie jak dziecko spi, wiec za duzo go nie mam ;D

Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Picard genialny, czekam na ostatni odcinek. Świetnie zrealizowany serial.
    Buzzerowi chodziło o KiCad - takie oprogramowanie do płytek drukowanych pewnie jakiś projekt audio, bo ostatnio w tym temacie była dyskusja. Buzzer, co tam rzeźbisz?

Uprawnienia umieszczania postów