Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Pytanie do szpeców od klimatyzacji: poniżej link do planu mojego mieszkania które się właśnie buduje.

https://zapodaj.net/images/e28743cd0d584.png

Chciałbym na etapie budowy (w środku jeszcze nieotynkowane ściany)żeby zrobili mi wyprowadzenie i przyłącza do zainstalowania klimatyzacji. Chciałbym oczywiście żeby było urządzenie nadmuchujące schłodzone powietrze zarówno w sypialni jak i w dużym pokoju z aneksem kuchennym. Agregat chłodniczy pewnie zainstalowany będzie na balkonie. Na co zwrócić uwagę i co mówić firmie kładącej w bloku instalacje? I jakie urządzenie (jakiej firmy) ewentualnie wybrać póxniej? Kolega ma polskiego Daikin'a - fajnie to działa, sterowanie apką z telefonu (włącza sobie klimę na godzinę przed przyjazdem z pracy i wchodzi do chłodnego mieszkania), pytanie jak z trwałością/serwisem??
    Jako, że bardzo niedawno montowałem klimatyzację w dwóch mieszkaniach, jestem na świeżo.
    Pierwsze co jest bardzo istotne to umeblowanie pomieszczenia a w zasadzie jego układ. Montując jednostkę wewnętrzną pamiętaj, żeby wylatujące powietrze nie dmuchało bezpośrednio na osoby znajdujące się w pomieszczeniu, jeśli układ pomieszczenia i umeblowanie znasz to możesz przejść do kroku kolejnego: rozprowadzanie instalacji.
    Zasadniczo robi to firma montująca cały sprzęt, najlepiej przewody wkuć w ścianę - będą bruzdować, montaż instalacji przez firmę instalującą cały zestaw jest istotny z punktu widzenia gwarancji i późniejszego działania (w razie problemów oni odpowiadają za całość a tak będzie spychologia). Kolejna sprawa to odprowadzenie skroplin: albo do kanalizy przez syfon albo przy jednostce zewnętrznej do pojemnika. Ja mam ogródki i wszystko idzie w ziemię więc nie wiem ile tego się generuje.
    Montowałem Haier single oraz multisplit: flexis plus i flare. Oba bardzo ciche, zarówno jednostki wewnętrzne oraz zewnętrzne, wydajność też aż nadto wystarczająca. Plusem Haiera są dość kompaktowe wymiary jednostek wewnętrznych. Z awaryjnością nie wiem, ogólnie polecają Mitsubushi ale tańsze zestawy wyglądają jak z lat 90' a na droższe mnie nie było stać. Wziąłem 5 - letnią gwarancję (2 przeglądy w roku). Mogę powiedzieć, że w przypadku dość mocno nasłonecznionego pomieszczenia, wydajność na poziomie 1kW/10m^2 jest aż nadto (przy 10 osobach w pomieszczeniu 30m^2) nie ma problemu z zapewnieniem odpowiedniej temperatury.
    Jeśli to blok zorientuj się co ze wspólnotą, czy nie mają regulaminów odnośnie montażu klimy, bo jak będą odpowiednio upierdliwi to pochodzisz po sądach.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez hondacbr11 Zobacz posta
    Bo do 2000 lumenów nie trzeba poziomowania i sprysków.
    Czyli do świeczek nie montują. Jeśli to to samo co montują w Q3 to wolę klasyczny halogen z lustrzanym reflektorem.

W przypadku Twojego mieszkania najlepiej było by jednostki wewnętrzne zamontować na ścianach z oknami, ale nie wiem czy miejsce na to pozwoli. W sypialni alternatywnie można by nad łóżkiem ale nie wiem czy zimne powietrze nie opadało by podczas pracy z małą mocą na nogi. Chyba najrozsądniej było by zamontować nad drzwiami wejściowymi do sypialni. Co do pokoju z aneksem to chyba najrozsądniejszą opcją alternatywną będzie nad kanapą, tyle że w przypadku wykorzystania jej jako łóżko może pojawić się problem jak w sypialni. Ewentualnie nad stołem jadalnym - przemiesza powietrze zarówno z części kuchennej jak i dziennej i będzie przedpokój chłodzić.

Domyślnie

Ja biorę do siebie Gree. Dopytaj dewelopera czy możesz zrobić instalacje przed odbiorami - jest duże prawdopodobieństwo że nie. Sąsiad dostał nakaz usunięcia przewodów że ściany, bo nie dostaną odbioru budynku z instalacją nie będącą w projekcie.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Ale klimatyzacja nie podlega pozwoleniu na budowę, więc nie ma znaczenia czy była w projekcie czy nie.

Tapatalk @ Galaxy S10e

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Co zrobisz jak nic nie zrobisz. Deweloper liczy pieniadze a te cale odbiory to umowmy sie ze sa bardzo subiektywne. Wazne zeby nie bylo ewidentnych modyfikacji/zmian rzucajacych sie w oczy i tak wlasnie moze byc ze deweloper boi sie ze odbioru nie przejdzie bo sam de facto pojecia nie ma co robi.

Co do Gree to mieli chyba najglosniejsze jednostki zewnetrzne i zadna nie miala do 50dB stad nie moglem ich wziac pod uwage.

Mowie o poziomie cisnienia akustycznego.

Domyślnie

Mój ma poziom ciśnienia akustycznego na poziomie 52dB.
    Jeśli chodzi o zgodę, to deweloper skierował mnie do kierownika budowy który będzie odbierał i on nie wyraził zgody. Wydaje mi się, że pojęcie ma...Klimatyzacja musiałaby być wprowadzona do projektu. Z innymi zmianami nie było problemu - ścianka dodatkowa, położenie grzejnikow czy zmiana w obwodach elektrycznych.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Znajomi montowali klime ale juz po odbiorze w trakcie remontu - problemu nie bylo. Z racji tego ze prawo nie dziala wstecz to najlepszy moment na montaz klimy bo jak juz zawiaze sie wspolnota i zrobia regulamin to bedzie troche papierow do przewalenia - tak bylo u mnie.

Swoja droga jakie przepisy narusza klima - przeciez to mniej kucia niz jakbys kibel przesuwal. Moim zdaniem kierownik dostal od dewelopera jasny prykaz: klimy nie wolno bo kasa nam sie musi zgadzac zeby nikt nie doczepil sie do niczego.

Chodzi tutaj zapewne o elewacje.

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Tak jak już pisałem: klimatyzacja nie wymaga pozwolenia na budowę, więc żadnych papierów na nią nie trzeba. Wyjątkiem są budynki objęte ochroną konserwatorską. To że kierownik nie wyraził zgody było tylko jego widzimisie.
    Co innego wentylacja mechaniczna.

Tapatalk @ Galaxy S10e

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Ewentualnie miejscowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ma swoje własne widzimisię i klimatyzacja jest, w jego opinii, tak ogromną ingerencją w budynek, że musi być w projekcie. I Kierownik o tym wie i woli unikać takich problemów.

Domyślnie

Klimatyzacje po odbiorze mogę sobie zamontować bez przeszkód, przed odbiorem nie. Nie jest czasem tak, że należałoby klimatyzacje naniesc na projekt? Czy wystarczy wpisanie do dziennika budowy? Nie znam się na tym.

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    Ewentualnie miejscowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ma swoje własne widzimisię i klimatyzacja jest, w jego opinii, tak ogromną ingerencją w budynek, że musi być w projekcie. I Kierownik o tym wie i woli unikać takich problemów.
    Inspektor może se mieć co chce. Od tego jest prawo budowlane które jako określa co można a co nie.

Tapatalk @ Galaxy S10e

Uprawnienia umieszczania postów