Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Awatar zychu
    Auto
    Renault Scenic III ph.III

Domyślnie

Naczelny klimiarz mógłby się wypowiedzieć

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Klimatyzacje po odbiorze mogę sobie zamontować bez przeszkód, przed odbiorem nie. Nie jest czasem tak, że należałoby klimatyzacje naniesc na projekt? Czy wystarczy wpisanie do dziennika budowy? Nie znam się na tym.
    Jak vonski napisal - nie trzeba niczego wpisywac bo nie ma obowiazku. Poczekaj na odbior a wczesniej nagraj ekipe. Tylko szukajac wez takich co maja F-gaz i OC i sa przy tym autoryzowanym dystrybutorem danego sprzetu. Obecnie pelno fakeowych monterow ktorzy jada na przyslowiowa pale i jak cos sie stanie to nie masz niczego.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez vonski Zobacz posta
    Inspektor może se mieć co chce. Od tego jest prawo budowlane które jako określa co można a co nie.
    Jest jeszcze wykładnia tego prawa, a że jest ono bardzo nieprecyzyjne, to bywa z tym różnie

Domyślnie

Tak zrobiłem, ekipa nagrana, oferta na mailu - czekam na odbiór. Wolałbym tylko zrobić to wcześniej, bo z uwagi na COVID opóźnia się odbiór gazu, a ja już wykańczam mieszanie.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

A'propos tematów mieszkaniowych: pytanie do posiadaczy / mieszkańców domków - macie u siebie przy piecach gazowych stacje uzdatniania wody? Zastanawiam się czy warto dopłacać ca. 3 kafle do tego.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Zależy jaką masz wodę z wodociągu. Jeśli twardą, to warto. Zwróci się na odkamienianiu.

Tapatalk @ Galaxy S10e

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Jestem po rozmowie z firmą kładącą instalacje w moim bloku. Klimatyzacja jest dozwolona i nie będzie problemów z odbiorem, aczkolwiek jednostka chłodząca musi być na balkonie (w sensie na jego powierzchni, nie może wisieć na ścianie). Nie będzie to przeszkadzać w działaniu - nawiewy w pomieszczeniach będą jakieś 2 -2,5m wyżej niż urządzenie chłodnicze? Polecali mi bardzo urządzenia Daikin'a i chyba na takie się zdecyduje. Kable do zasilania i otwory w ścianie mówili że da się bez problemu na tym etapie wykonać.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Sprawdź jaka jest sprężarka - jeśli Panasonic, Hitachi lub Mitsubishi to raczej będzie w porządku. Który konkretnie model bierzesz pod uwagę? Różnica w wysokości nie jest problemem. Na ogół różnica wysokości między jednostką zewnętrzną a wewnętrzną może być do max 7 - 10m w tej klasie urządzeń.
    Myślałeś co ze skroplinami?

- - - Aktualizacja - - - -

Lokalizacje montażu określiłeś już?

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Lokalizację mam wybraną, co ze skroplinami nie wiem - oni maja nad tym pomyśleć.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Z ciekawości - w którym miejscu chcesz montować?

Uprawnienia umieszczania postów