Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Awatar zychu
    Auto
    Renault Scenic III ph.III

Domyślnie

Ci goście co spowodowało ostatnie wypadki to musieli być na tzw "zejściu" ;b

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 Hybrid AWD-i

Domyślnie

Od dwóch miesięcy (i 10 tys km) do pracy używam Touarega* i niestety zaliczył już „pierwszą krew”.
    Co prawda było to do przewidzenia ale nie przypuszczałem że nastąpi to tak szybko.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0622.JPG
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	126.2 KB
ID:	6535
    Na czas naprawy a przy okazji i przeglądu serwisowego dostałem auto zastępcze – Golfa VII 15 TSI 130 KM (2019r).
    Wiadomo że auto jest typowo „nie dla mnie” bo nie dość ze wsiadanie a zwłaszcza wysiadanie z niego jest męczące (takie wydłubywanie się) to jeszcze
    niskie zawieszenie przyprawiało mnie o stres nawet na drogach pokrytych asfaltem. Pomimo tego postanowiłem go wypróbować (w pracy).
    Przejechałem nim (przez trzy dni) 831 km – Oto kilka spostrzeżeń :
    - Mogłem dotknąć ziemi z siedzenia

Nazwa:	IMG_0642.JPG
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	36.9 KB
ID:	6536
    - Teoretycznie mógłby pojechać asfaltem ale musiałbym nadłożyć co najmniej 15 km (a czas w moim przypadku to nie tylko pieniądz). Jednak stres podczas przejazdu taką drogą jest spory (że coś urwę)

Nazwa:	IMG_0639.JPG
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	152.0 KB
ID:	6537
    -Zawsze zastanawiałem się jakimi autami są robione te rysy na drodze.
    Teraz już wiem – Właśnie zrobiłem jedną z nich.

Nazwa:	IMG_0635.JPG
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	164.4 KB
ID:	6538

Co się podobało:
    - Dynamiczny i elastyczny silnik. Czasami aż za dynamiczny bo przy ruszaniu na luźniejszym podłożu bardzo łatwo zerwać przyczepność i zabuksować kołami.
    - Dobre wyciszenie i to zarówno przy większych prędkościach jak i na gorszych drogach.
    - Niskie spalanie (7,8l/100km). Nawet nie przypuszczałem że tak często będą wyłączały się dwa cylindry. Okazuje się że do tego wystarczy odpuścić gaz i to przy jeździe z dowolną prędkością.
    - Wyściełane schowki, zarówno ten przed pasażerem jak i te drzwiowe. Dzięki czemu, wrzucone do nich drobiazgi nie grzechoczą.
    - Ładne (białe) podświetlenie zegarów i przycisków (wszystkich).
    – Dobra widoczność we wszystkich kierunkach (pomimo szerokiego tylnego słupka)

Co się nie podobało:
    - Nadwrażliwy System zapobiegający kolizji – Potrafi niespodziewanie i brutalne zatrzymać auto np. gdy wokół niego biega pies. Zdarzało mi się, z tego powodu wyjeżdżać z podwórek na kilka razy (słów, które wtedy wyrywały mi się z ust nie przytoczę).
    - Bardzo niewygodne umiejscowienie portu USB - Żeby włożyć bezproblemowo wtyczkę, trzeba by chyba mieć dodatkowe stawy lub bardzo płaskie palce.

Co zaskoczyło:
    - Pomiar i wyświetlanie temperatury oleju (w zadnym aucie togo nie miałem).

Nazwa:	IMG_0645.JPG
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	23.2 KB
ID:	6539
    - Zmiana cyferek licznika przebiegu to animacja zmian jakie były przy licznikach bębenkowych – niby nic a bawi.
    - Duże zainteresowanie autem – Jeżdżę do moich klientów różnymi, niekiedy naprawdę ciekawymi autami ale jeszcze nigdy żadne nie wzbudzało takiego zainteresowania (wręcz pożądania) jak ten Golf (a mówi się że to nudne auta ).

*Z uwagi na niepewność losów Forum nie zakładałem wątku o nim w "Naszych Furach"
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Domyślnie

Wykończone na miękko schowki są mega praktyczne - mam to też u siebie. Generalnie Golf zawsze spoko, mimo że nudny.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

I co ciekawe w nowym Golfie już nie ma schowków "na miękko". Ot, cięcie kosztów

Na pewno nie masz temperatury oleju w Touaregu? Dziwne - dałbym głowę, że ten duży komputer miał to wśród wyświetlanych danych.
    #drivetastefully

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

W komputerze można ustawiać jakie dane mają się wyświetlać. Być może jest to "odfajkowane"?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Jak zrobiles ta ryse w drodze???

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 Hybrid AWD-i

Domyślnie

Niestety ale nie mam - Nawet jakby było to pewnie i tak bym z tego nie korzystał (bo niby po co ?)
    Z komputera mogę jedynie sprawdzić poziom oleju.

Nazwa:	IMG_0646.JPG
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	102.5 KB
ID:	6540

Rysy na drodze ?
    To jest ładna asfaltowa, trochę pofalowana droga.
    Normalnie (tzn. moimi autami) jeżdżę nią z prędkościami dopuszczalnymi poza terenem zabudowanym - trochę pobuja i już.
    Jednak (jak widać) dla niektórych aut okazuje się to za szybko i po "hopce" przycierają spodami.
    Odcinek ok 1 km jest cały nimi pokryty
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Ja kiedyś na Korsyce przetarłem tyłem na zwykłej serpentynie, na zakręcie 180°. Był taki spadek, że normalnie skręcając mój pseudo-dyfuzor zarobił pierwszą ranę.

Tapatalk @ Galaxy S10e

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Niedawno odbyłem służbową trasę Czersk (woj pomorskie) - Łódź i z powrotem Skodą Scala 1.0TSI 115KM ...

Plusy dodatnie
    + bardzo dobre wyciszenie - przy autostradowych 180 jest jak dla mnie całkowicie akceptowalna akustyka, można normalnie rozmawiać telefonicznie przez zestaw bluetooth i słuchać muzyki.
    + taka popierdółka pod maską a udało mi się ją rozpędzić do 204km/h licznikowych.Dynamika do jazdy codziennej miejsko/wiejskiej i w trasie autostradowej wystarczająca (nie mylić z frajdą z jazdy)
    + bardzo niskie spalanie - trasa wyglądała następująco - około 50km drogami powiatowymi/wojewódzkimi niskiej jakości do autostrady z prędkościami rozsądnymi, pozostałe 250km trzymając około 180km/h na sutostradzie A1 tam gdzie się dało. Wynik z komputera 8,0l/100km, a kalkulatorem z tankowania wyszło mi 8,4. Jak na podróż z takimi prędkościami rewelacja. Moje Clio spaliłoby lekko kilkanaście litrów przy takim traktowaniu.
    + pewne i precyzyjne prowadzenie na drogach gorszej jakości, stabilne przy prędkościach autostradowych, niewrażliwość na boczny wiatr.
    + Solidnie zmontowane wnętrze (nic nie skrzypi i trzeszczy), góra deski z miękkich materiałów, reszta niestety twarda i nieprzyjemna w dotyku oraz wrażliwa na zarysowania.
    + Fajne multimedia - nie mam na co dzień do czynienia z nowoczesnymi samochodami więc możliwość podpięcia sobie przez bluetooth dwóch telefonów (prywatnego do słuchania muzyki i komend z nawigacji/ yaniosika + służbowy do rozmów) i fajny responsywny ekran dotykowy to coś co chciałbym mieć do dyspozycji w swoim aucie.
    + Mi to w sumie lata bo jestem bezdzietny ale stosunkowo duży bagażnik i bardzo przestronna kabina.
    + Wygodne fotele - 600km jednego dnia i nie czułem zmęczenia.

Minusy ujemne

- Dźwięk silnika - mimo dobrego wygłuszenia ogólnego kabiny podczas przyspieszania z gazem w podłodze warkot trzycylindrowca jest bardzo nieprzyjemny. Powyżej 4k obrotów czułem już sporą irytację. Co ciekawe jak już się przebrnie przez 4 bieg szum powietrza na autostradzie ten efekt zagłusza i z wysokimi prędkościami podróżuje się już przyjemnie.
    - Mało komfortowe resorowanie na drogach o bardzo złej jakości ( a o takie nie trudno w moim regionie).
    - Nie czuć prędkości (musiałem się bardzo pilnować żeby jechać 50km/h w zabudowanych). Łatwo można stracić lejce. Chociaż to pewnie kwestia przyzwyczajenia.
    - KOSZMARNIE WKUR!!!!CY system "lane assist". Leciutko wychylasz się żeby sprawdzić czy "droga wolna do wyprzedzania" a samochód zaciekle szarpie kierownicą, piszczy i błyska kontrolkami!!! Po prostu koszmar!! Można go wyłączyć ale po ponownym uruchomieniu silnika wraca. Może w krajach gdzie 95% dróg ma dwa pasy w jedną stornę ma to sens, w naszej ojczyźnie bez sensu.
    - System start stop - j/w - po gonieniu autostradą 180km/h podjeżdżasz do bramek i samochód gasi silnik... Jaki to ma sens - rozje...c turbinę żeby klient zgłosił się do ASO na wymianę tejże za 6kzł i zaoszczędzić 0,05l /100km? Podobnie jak lane assist nie da się permanentnie wyłączyć.
    - Słabo wydajna klimatyzacja - może kwestia tego egzemplarza ale przy ustawionych 18,5 C na klimie było mi za ciepło. W innych samochodach wyposażonych w automatyczną klimę z którymi miałem przyjemność obcować zawsze ustawienie 20-21 C było dla mnie "w punkt".
    -Podłokietnik - mimo wysunięcia go na maxa do przodu, ledwie czubek łokcia mogłem na nim oprzeć przy idealnym ustawieniu fotela i kierownicy. Zasłania on też skutecznie uchwyty na napoje i gniazdo zapalniczki.
    - Wycena - za tą konfigurację trzeba zapłacić ponad 70k zł. Jest to za dużo.

Podsumowując - autko niezłe i mógłbym takim na co dzień jeździć. Byłem bardzo sceptyczny względem 1.0 TSi ale poza nieprzyjemnym brzmieniem daje radę na co dzień napędzić takie dość spore auto. Kwestię jego trwałości pomijam z braku wiedzy. Ciekawe jak zachowywał by się z obciążeniem 4 pasażerami i bagażem ? Wiadomo ciekawsza i lepsza była by odmiana 1.5 TSi ale tam już cena leci w kosmos w rejony nieakceptowalne za ten model.

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Ten start stop to jest (kolejny) rak motoryzacji. Chyba jedyne auto, które potrafiło "zrozumieć" że nie powinno gasić silnika po pałowaniu na autobanie, to Opel Mokka, którą miałem kiedyś z wypożyczalni na tydzień w Hiszpanii.

Tapatalk @ Galaxy S10e

Uprawnienia umieszczania postów