Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Seth Zobacz posta
    Ja bym to potraktował trzytorowo
    Dwie strony medalu, to jak mówisz.
    Trzecia, to mimo wszystko konsument szuka samochodu oszczędnego. Więc producent robi co może, żeby pokazać konsumentowi jak najoszczędniejszy samochód - więc kombinuje z dopasowaniem samochodu do wymogów tak, żeby w papierach było jak najlepiej i żeby to poszło do reklamy.

Ci świadomi tak. Ale mimo wszystko, to jest mniejszość. Większość kupi i co najwyżej uzna, że "nie potrafią tak oszczędnie jeździć"
    Ja osobiście nie znam chyba nikogo, kto kupował auto pod kątem spalania. Ale może mam dziwnych znajomych

Tapatalk @ Huawei P30

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Przez sam pryzmat spalania nie, ale jak masz np. finałową dwójkę, z której wybierasz auto, to część osób może to też wziąć pod uwagę (zwłaszcza pragmatycy, którzy traktują auta przedmiotowo, jak agd).

Ostatecznie nie znajduję też powodu dla którego miałoby się to spalanie nie pokrywać z tym co na papierze. Bo jak już mamy na to wywalone i nikt na to nie patrzy, to po co w ogóle takie dane zamieszczać? Ile spali, tyle spali, żaden z tego dealbreaker.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez vonski Zobacz posta
    Ja osobiście nie znam chyba nikogo, kto kupował auto pod kątem spalania. Ale może mam dziwnych znajomych

Tapatalk @ Huawei P30
    Firmy / korporacje.
    Coraz więcej z nich patrzy na emisję. I to jest wyznacznik dla kupna samochodu. Np. centrala korpo mówi, że średnia emisja floty ma wynosić 150 gram i nie ma opcji, aby kupić coś z wyższą.

Przypomnijcie sobie też, czy to firmy czy prywatni kupują więcej aut i już będziecie wiedzieli po co WLTP.

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Emisja, rzeczywiste zużycie oraz pojemność silnika - pamiętajcie, że pracownik często płaci podatek za używanie auta służbowego do celów prywatnych. Dlatego pewną barierą jest 1600cm3.

Cytat Zamieszczone przez misiek.gosu Zobacz posta
    Racja, ale to nie zawsze możliwe.
    Z drugiej strony np. firmy kupują floty, wątpię żeby tam ktoś miał czas chodzić i robić jazdy próbne, więc w jakiejś mierze muszą się opierać na danych katalogowych.
    W firmach kupujących floty są osoby odpowiedzialne za weryfikacje takich kwestii. Dilerzy/producenci bardzo chętnie dają samochody na dłuższe testy, bo to dla nich duża szansa na wejście ze swoim lub innym (np. bardziej marżowym) produktem. Dajesz taki samochód pracownikowi i sprawdzasz jak wygląda zużycie po zmianie samochodu.
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Pierwszy tysiaczek przejechany. Samochod bardzo wygodny na trasy, fotele mimo ze nie wygladaja, sa duzo wygodniejsze niz w mondeo - jakos lepiej pod tylkiem i plecami sie dopasowuja. No i wyciszenie - do 130 jest naprawde bardzo cicho i z dzieciakami mozna normalnie rozmawiac glosu nie podnoszac. Automat pracuje niewyczuwalnie.
    Przez 800km i 250km miasta spalil srednio 6.7 na setke obecnie jest okolo 3/4 z drugiego baku.
    Park assist sie sprawdza.

- - - Aktualizacja - - - -

A i w zestawie zegarów jest też temperatura oleju :-)

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

AGENT wracając do Twoich mądrości o autach z LPG i rozmiarami pożarów w garażach to parę dni temu była w W-wie podobna sytuacja. Jeszcze nie jest znana przyczyna pożaru, ale zobacz, jakie są skutki:
    https://tvn24.pl/tvnwarszawa/wola/wa...X0hiKxR818qmTk

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Palilo sie zdrowo. Ciekawe co bylo przyczyna. Moim zdaniem nd kazdym stanowiskiem powinny byc ze dwie dysze. Zawsze temperatura by sie obnizyla i ppzar by tak szybko sie nie rozprzetrzenial.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Dysze? Instalacji tryskaczowej? Bardzo rzadko się*to obecnie stosuje, a w budynkach mieszkalnych nie widziałem tryskaczówki od dobrych 10 lat.
    Wg tego co słyszałem, w tym budynku nie zadziałało oddymianie i stąd aż tak duże rozmiary pożaru. Przyczyna? Będzie bardzo trudna do ustalenia - zobacz, że nawet zbrojenia stropu widać, czyli część betonu odpadła... tam by się*diabeł usmażył na twardo.

Awatar zychu
    Auto
    Renault Scenic III ph.III

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    AGENT wracając do Twoich mądrości o autach z LPG i rozmiarami pożarów w garażach to parę dni temu była w W-wie podobna sytuacja. Jeszcze nie jest znana przyczyna pożaru, ale zobacz, jakie są skutki:
    https://tvn24.pl/tvnwarszawa/wola/wa...X0hiKxR818qmTk
    Też miałem zamiar o tym naskrobac. Rozmiar tego pożaru powalający. Pamiętam jak w poprzednim miejscu zamieszkania był pożar w garażu. Na szczęście zwarcie instalacji elektrycznej w czyjejś piwnicy i obyło się bez większych strat. Gorzej było rok po tym zdarzeniu jak się zjadało mieszkanie na poddaszu...

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Jeszcze nie jest znana przyczyna pożaru, ale zobacz, jakie są skutki:
    Na pewno to wina auta z lpg
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Uprawnienia umieszczania postów