Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

Hmm, może dlatego, że płaci się już kilka podatków, a ten będzie kolejnym? I naprawdę, w XXI wieku, w 2021 roku ktoś jeszcze pisze o komercyjnych mediach "niezależne" w cudzysłowie, kiedy TVP robi to co robi, dostaje fury forsy (także mojej), której bardzo nie chciałbym im przekazywać? Poza tym sama konstrukcja podatku jest idiotyczna.

Polecam lekturę tego wpisu autorstwa Rafała Agnieszczaka (założyciel Demotywatorów czy Fotka.pl) - https://www.facebook.com/ragni.net/p...63223408508304 (ogólnodostępne, nie trzeba mieć konta). Czyż taka strategia nie byłaby lepsza? Oczywiście, ale jak widać byłoby zbyt dużo korzyści dla niektórych grup.

Poza tym każdy oberwie tym podatkiem. Dlaczego? Tutaj proste wyjaśnienie:

1. Tu nie chodzi tylko o pieniądze, bo łatwiej byłoby od razu przerzucić to na reklamodawców. W sumie nie byłoby źle, gdyby takie Media Expert puszczając po raz tysięczny swoją reklamę tego samego dnia musiały za to więcej płacić. Tu chodzi o pieniądze, ale bardziej o pokaz siły.
    2. To nie tak, że te media od razu padną. Będą ciąć koszty na dole, wytną do reszty młodych dziennikarzy. Duże nazwiska zostaną, bo są duże.
    3. Koszty nie zostaną "przerzucone na klientów" czyli was, bo reklam jest już pod korek i więcej się nie da. Taki Polsat nie może dawać 40 minut reklam na godzinę. Nie można też wymusić od reklamodawcy, żeby zapłacił więcej.
    Za to zwiększa się pokusa, żeby zrobić nieoznaczone teksty sponsorowane.
    4. Nie poprawi się jakość mediów. Przeciwnie, będzie więcej łatwych tematów: tępa rozrywka, tępa nawalanka polityczna.
    5. Wszystko to będzie robione przez coraz bardziej przepracowanych mediaworkerów, którzy będą coraz bardziej rozumieć, że nie warto się starać. Więcej literówek, więcej nadgodzin, kończenia artykułu w pociągu do domu.
    #drivetastefully

Auto
    Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line, Kia Rio IV 1.4, Honda Accord VII 2.0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    MCL przesadzasz i tyle Ci powiem. Oczywiscie "niezalezne" media chca wywolac wrazenie, ze wszystko sie zawali i robia z tego stan wojenny. Tego typu podatki wystepuja od wielu lat w bardzo wielu krajach i jakos nikt sie nie czepia, tylko w PL musi byc jak w chlewie.
    Smutne jest to, ze naprawde bardzo malo ludzi zyjac w szumie informacyjnym jest w stanie sobie z tym poradzic.
    Nie bardzo rozumiem idee dzisiejszego protestu - jest wolny rynek, podatek bedzie placic kazdy, kto emituje reklamy. Jak ktos nie chce nadawac to nich nie nadaje. Z ciekawosci wlaczylem tv i powiem, ze to jest zenujace jak zachowuja sie "niezalezne" media.
    Buzzer dlatego, że każdy kolejny podatek nie ważne jaki, nie ważne jak pięknie oflagowany frazesami i bzdurami typu składka, danina, solidarnościowy jest zły i tyle. Każdej stronie można wiele zarzucić, ale popieranie takiej polityki fiskalnej to jest naprawdę skrajna głupota. Jakby dotyczyło to bezpośrednio Ciebie to też tak chętnie płacił byś większe podatki w imię pięknej pelikanowej idei? Nie ma tu żadnego wolnego rynku. Państwo już od dawna stosuje środki, które może stosować rozpychając się coraz bardziej. Za chwilę będziesz mógł pracować u 2 podmiotów - koncernu zagranicznego albo państwowego molocha. Suma summarum, Ty, ja najbardziej dostaniemy po dupie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Caly czas zastanawiam sie gdzie tu zamach na wolne media. Podatkow jest pelno i kolejny jest niepotrzebny to fakt, ale nie jestesmy pierwsi i nie ostatni w tej dziedzinie. Co ciekawe protestuja jedynie media z jednej strony politycznej. Czy az tak bardzo sie tego boja? To musi byc drugie dno.
    Poza tym nie czarujmy sie - komercyjne dziennikarstwo siegnelo poziomu dna i metra ponizej jego poziomu a to oni wlasnie najbardziej krzycza. Nie przeszkadza mi, ze znikna niektore portale z "mainstreamu" bo to co sie tam odwala przechodzi ludzkie pojecie.

Auto

Domyślnie

A co dostaniesz w zamian? Bo pustki nie będzie. Wjedzie Ci ktoś inny ze swoim rzetelnym przekazem. Władza się zmieni, furtki,możliwości i inne rzeczy zostaną. Więc służy to tylko wycięcu ideologicznego przeciwnika. A jak mają protestować skoro żyją z reklam ze Spółek Skarbu Państwa, albo innych kroplówek? Media żerowały na covidzie, wielokrotnie miały okazję docisnąć Rząd w sprawie debilnych regulacji etc. ale wolały ciągnąć szopkę dalej - bo to żyła złota była. Teraz jak ktoś łapki po ich kasę wyciąga to wyją - zgadza się. Tylko to nie zmienia faktu, że takiej polityce trzeba się sprzeciwstawiać zawsze i wszędzie. Myślisz że taki Google, FB zapłaci chociaż 5 złotych ? Szczerze wątpię. Skoro aG może ucierpieć, tak samo zapewne inni mali wydawcy? Czemu oni są winni ? Czemu oni mają spłacać tą gigantyczną dziurę budżetową ?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Moim zdaniem potrzeba pluralizmu w mediach, na chwile obecna jest "wszyscy" vs tvp, mozna tylko ubolewac co sie stanie gdy lewa strona dojdzie do wladzy.
    Pelna prywatyzacja mediow nie jest dobra, bo juz teraz prywatna czesc dziala jak za czasow ZSRR: albo mowisz jak mainstream albo giniesz.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

jest wolny rynek, podatek bedzie placic kazdy, kto emituje reklamy.
    Ale tylko media publiczne mogą liczyć na nieograniczone zasypywanie każdej dziury budżetowej. Jak 2 mld rocznie będzie mało, to i 4 mld się znajdą... Im ten podatek koło d*py lata, bo i tak go nie odczują. Przeleją sobie z innego naczynia.

Jak ktos nie chce nadawac to nich nie nadaje.
    Jak nie kumasz o co w tym wszystkim biega, to średnio świadczy. Zdejmij klapki. PiS idzie śladami Fideszu Orbana. Tam prywatnych, niezależnych mediów już właściwie nie ma. Robią u Nas teraz kropka w kropkę jak na Węgrzech. Dobić konkurencję i doprowadzić, że zostanie tylko państwowe. Masz mieć wizję świata taką jaką Państwo Ci pozwoli i przedstawi.

Z ciekawosci wlaczylem tv i powiem, ze to jest zenujace jak zachowuja sie "niezalezne" media.
    Patrząc na to co wyrabiają 'paskowi' z tvp, to bym się w ten sposób nie wypowiadał, bo Ci to dopiero granice dna i 3 metrów mułów przebili już dawno temu...

Moim zdaniem potrzeba pluralizmu w mediach, na chwile obecna jest "wszyscy" vs tvp, mozna tylko ubolewac co sie stanie gdy lewa strona dojdzie do wladzy.
    To nie wina wszystkich, że TVP tworzy alternatywną rzeczywistość i pokazuje tylko fakty wygodne dla władzy, a skutecznie ukrywa lub bagatelizuje te niewygodne. Ewentualnie jeszcze stosuje wobec wszystkich nieprzychylnych tak dyskretne zabiegi jak wyśmiewanie, deprecjonowanie, szczucie i inne 'drobiazgi'.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Juz nie chce przypominac kto chcial likwidacji tvp info i w ogole tvp.
    Obiektywnie rzecz biorac tvp pokazuje w miare to, co dzieje sie w rzeczywistosci, chociaz czasami przesadzaja, z drugiej strony postepuja symetrycznie wzgledem "drugiej strony". U konkurencji prozno szukac informacji oraz faktow - to sa same komentarze i opinie a nie informacje.

Auto

Domyślnie

Buzzer przykro mi, ale naprawdę jesteś zindoktrynowany bardzo głęboko. Ja na ile jest to możliwe chcę być wolnym czlowiek - a nie niewolnikiem państwa czy koorporacji. Więcej już nie wracam do tematu.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Juz nie chce przypominac kto chcial likwidacji tvp info i w ogole tvp.
    Obiektywnie rzecz biorac tvp pokazuje w miare to, co dzieje sie w rzeczywistosci, chociaz czasami przesadzaja, z drugiej strony postepuja symetrycznie wzgledem "drugiej strony". U konkurencji prozno szukac informacji oraz faktow - to sa same komentarze i opinie a nie informacje.
    Ta, panel dyskusyjny tvp rzeczywiście bardzo rzeczowy i obiektywny. Typ co klepie w matę, podstarzały Wilk z problemami i spółka. Zobacz ile afer przemilczanych na ich antenie. Z ich strony słowo krytyki na PiS nie padnie. Za to za serduszko WOŚP masz wylot z roboty.
    Symetryzmem też nie wal, bo z innych mediów takiej buty, arogancji nie uświadczysz.
    Aż mi się przypomniało jak rok temu tvp kręciło aferę, że politycy opozycji w lutym, czy marcu jeszcze na narty do Włoch jechali i jakie to skandaliczne w dobie zbliżającej się pandemii. A teraz jak synowie minister Emilewicz na nartach śmigali, to w sumie nie ma tematu, bo licencję mają. Tylko wydaną z datą PO wyjeździe (co potwierdził PZN)... Ale kto by się takimi, prawda, szczegółami zajmował...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

W zasadzie kazde wiadomosci ogladam/slucham ze wszystkich dostepnych zrodel i staram sie wylowic z tego rzeczywisty obraz sytuacji. Tak, w samochodzie slucham zarowno polskie radio 24 jak i tok fm. W tv rzadko bo rzadko ale jak juz ogladam to wiadomosci i fakty i to co na polsacie podaja.
    Wielu znajomych ma usuniete programy tvp, takze niem wiem kto jest zindoktrynowany.

Uprawnienia umieszczania postów