Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

R9T
    Na pasku to Harley robi model Street 750, ale ten model jakiś takie nie Harleyowy w ogóle.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

600km trzaśniesz na moto w jeden dzień?? Plecy mogą tego nie zdzierżyć

Ja robię tak 8-12k km w sezonie i dla mnie smarowanie nie jest jakimś tam wielkim problemem. Pasek/karda mocno zawęża wybór motocykla niestety. Pozostaje Honda Deauvile z używek lub jak pisał rowerek jakieś Harleye na pasku i wszelakiej maści sedesy/skuterki Łańcuch jest najtańszy, najbardziej efektywny i dodatkowo zapewnia jeszcze pewną elastyczność w przekazaniu napędu dlatego w większości motocykli jednak występuje. W motocyklu z wałem musisz precyzyjnie dawać między gazy przy redukcjach żeby nie szarpało, poprawnie napięty łańcuch potrafi to w pewnym stopniu zniwelować.

Możesz w sumie kombinować z tą olejarka automatyczną ale jak pisałem - łańcuch wiecznie czarny i brudny, tak samo jak i felga, wahacz i możliwie ciuchy (to już zależnie od motocykla). Uwierz mi że jak masz stojak serwisowy (koszt 250zł) i w motocyklu rolki na wahaczu (30-100zł) to przy odrobinie wprawy cała operacja smarowania trwa 5 minut po przyjechaniu do domu

- - - Aktualizacja - - - -

Albo nawet bez stojaka - psik psik, przepchnięcie moto o 1,2m, psik psik ... i tak 3 razy

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

I Polska, wczoraj trzasnęliśmy 1700 km w jeden dzień. Przy standardowym ruchu byłby to wyczyn, ale...

- odcinek Florencja-Brennero pusty. Dosłownie, na odcinku liczącym ponad 400 kilometrów minąłem łącznie kilkanaście samochodów jadących w tym samym kierunku co ja. Tempomat na 140-145, nawet na chwilę nie trzeba było redukować.
    - granica na Brennero: kontrola szybka i przyjemna, sprawdzili test, zapytali o cel podróży, ekspresowo poszło
    - przez Austrię zawsze śmigam "na skróty", czyli przez góry do Mittenwaldu i dalej przez Ga-Pa nach Munchen
    - granica pomiędzy Austrią a Niemcami mocno obstawiona policją. Bardzo szczegółowa kontrola, dodatkowe formularze do wypełnienia. Tutaj zajęło to łącznie koło 20 minut.
    - w Niemczech pusto. Do Monachium autostrada świeciła pustkami, dalej także. Ciasno zrobiło się przy Chemnitz, ale za Dreznem auta poznikały
    - na granicy z Polską zero kontroli. Nawet jednego polskiego radiowozu, wozu celników, czegokolwiek. Można by wjechać z bombą atomową na pokładzie ciężarówki i nikt nie zwróciłby na to uwagi. I po co te wszystkie śpiewki o testach, które będą sprawdzane?
    - w PL oczywiście w 5 minut zasypała mnie cebula. Pierwsza stacja, połowa osób bez maseczek, dwie osoby kłócą się, że będą jeść hotdoga na stacji w budynku, bo "koronawirus nie istnieje". Nikt nigdzie nie podchodzi do tego tematu w tak lekceważący sposób jak Polacy.
    - łącznie jechaliśmy równo 16 godzin do Warszawy. Rewelacyjny wynik, przejechaliśmy dokładnie 1705 km. I powtarzam - to byłoby niewykonalne przy standardowym ruchu.
    #drivetastefully

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

A paliwo i spalanie? Ile wyszlo?

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

A jak stacje i ogólnie zachowanie ludzi za granicą (pod względem maseczkowo-covidowym)?

U nas się to gówno nigdy chyba nie skończy - szczepienia idą jak po grudzie, masek nie nosi właściwie nikt... Ja mimo że jestem "pacjentem podwyższonego ryzyka" (cukrzyca) to na szczepionkę będę mógł liczyć gdzieś tak w 2023 w tym tempie.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

8,4 z całej trasy, przy czym w DE na pustych odcinkach bez ograniczeń było 170-200. Poza tym wszędzie zgodnie z limitami, max +10-15 w IT.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Bardzo przyzwoicie. Czyli mieliscie jedno tankowanie po drodze.

Auto
    BMW F31 340i Touring '17

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Poza tym wszędzie zgodnie z limitami, max +10-15 w IT.
    W PL też? ;D

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    600km trzaśniesz na moto w jeden dzień?? Plecy mogą tego nie zdzierżyć

Ja robię tak 8-12k km w sezonie i dla mnie smarowanie nie jest jakimś tam wielkim problemem. Pasek/karda mocno zawęża wybór motocykla niestety. Pozostaje Honda Deauvile z używek lub jak pisał rowerek jakieś Harleye na pasku i wszelakiej maści sedesy/skuterki Łańcuch jest najtańszy, najbardziej efektywny i dodatkowo zapewnia jeszcze pewną elastyczność w przekazaniu napędu dlatego w większości motocykli jednak występuje. W motocyklu z wałem musisz precyzyjnie dawać między gazy przy redukcjach żeby nie szarpało, poprawnie napięty łańcuch potrafi to w pewnym stopniu zniwelować.

Możesz w sumie kombinować z tą olejarka automatyczną ale jak pisałem - łańcuch wiecznie czarny i brudny, tak samo jak i felga, wahacz i możliwie ciuchy (to już zależnie od motocykla). Uwierz mi że jak masz stojak serwisowy (koszt 250zł) i w motocyklu rolki na wahaczu (30-100zł) to przy odrobinie wprawy cała operacja smarowania trwa 5 minut po przyjechaniu do domu

- - - Aktualizacja - - - -

Albo nawet bez stojaka - psik psik, przepchnięcie moto o 1,2m, psik psik ... i tak 3 razy
    Nie, ale 250-300 może się zdarzyć, a sam pisałeś że przy kurzu / szutrach (a tam też podjeżdżam często) interwały skracamy o połowę.
    Taka zabawa w "psik psik" ekstremalnie mnie nie interesuje.

Decyzja chyba zapadła... będzie raczej... egzotycznie

Awatar zychu
    Auto
    Renault Scenic III ph.III

Domyślnie

No to mow co bierzesz

Wydaje mi sie, ze szczepienia troche lepiej pójdą. Jesli dostawy sie nie zmieniajasza i nadal bede szczepić -/+ 5 mln osob na kwartał to moze doczekamy sie w tym roku. Moj staruszek juz po drugiej dawce.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Uprawnienia umieszczania postów