Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez zychu Zobacz posta
    A czemu? Sportowe sa niewygodne?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Są tragiczne.

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Panowie warto się pchać w Mini? Muszę żonie auto zmienić, a nic jej się nie podoba. W zasięgu jest Cooper z benzyną 1.5. Ma to sens? Silnik 3-cylindrowy, co mnie już na wstępie mnie trochę odrzuca. Chyba, że da się wyszarpać jakiś gruby rabat, to można by pomyśleć nad Cooperem S, a tam już jest 2.0T.

Myślę oczywiście o nowym, w leasingu.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

MCL się*do czegoś takiego przymierzał, więc zaraz się pewnie wypowie.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Kolega z pracy ma bmw serii 3 z tym motorem i nachwac sie nie moze. Nie jechalem wiec sie nie wypowiem. Nie wiem na ile nie jest on na bazie 1.6thp z PSA/BMW.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez vonski Zobacz posta
    Panowie warto się pchać w Mini? Muszę żonie auto zmienić, a nic jej się nie podoba. W zasięgu jest Cooper z benzyną 1.5. Ma to sens? Silnik 3-cylindrowy, co mnie już na wstępie mnie trochę odrzuca. Chyba, że da się wyszarpać jakiś gruby rabat, to można by pomyśleć nad Cooperem S, a tam już jest 2.0T.

Przymierzałem się do Clubmana z tym silnikiem. Podejrzewam, że gdyby nie fotele w promocyjnej wersji (bazowe, z krótkim siedziskiem i brakiem regulacji lędźwiowej), to pewnie od września jeździłbym takim autem. Ta jednostka jest całkiem niezła, choć w mieście zużywa sporo paliwa. Kultura pracy... specyficzna, ale w trasie nie przeszkadza. Co ciekawe na autostradach ekonomia nie jest zła, aczkolwiek przeciętna aerodynamika MINI dorzuca swoje trzy grosze do wyższego zapotrzebowania na bezołowiową. Według znajomego, który jeździ Hatchem Cooperem, przy 140 auto wciąga około 7-7,5 litra.

Sporo na temat tego samochodu napisałem tutaj.

https://autogaleria.pl/zabawa-w-dobr...hatchback-test
    #drivetastefully

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Dzieki. Rozumiem, że piszesz o tym 1.5?
    W teście narzekasz jednak na telepanie i drgania...?
    Spalanie nie ma znaczenia, zona robi po 6-8tys rocznie, więc niech se pali ile chce, jej obecny 500X też żre zimą ponad 12.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

Tak, te trzy gary potrafią "zawibrować", choć mam wrażenie, że po liftingu poprawiono wyważenie jednostki - jest wyczuwalna różnica.

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez vonski Zobacz posta

Ah te problemy pierwszego świata..
    a Audi A1? IMO fajna alternatywa, choć oczywiście dużo bardziej stonowana, ale jednak wyróżniająca się - za wiele tych aut nie widuję (wiadomo - dowód anegdotyczny )

A z innej beczki mam pytanie do rekacji.
    https://autogaleria.pl/ford-kuga-eco...orownanie-test

Czy to Wasz autorski pomysł na porównanie 1.5 benzyna vs 2.0 diesel, czy jakaś akcja Forda? Ostatnio widzę, że na YT pojawia się więcej takich samych porównań (m.in. autocentrum, Pertyn). Jestem ciekaw czy ktoś chamsko zgapił pomysł?

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Obawiam sie ze wiekszej benzyny nie ma juz w Fordzie.

Auto
    -

Domyślnie

Nie chodzi mi o pojemność a o sam fakt pomysłu na test - porównanie tego samego auta z innym silnikiem o tej samej mocy. Pierwszy raz test nowej Kugi w tym stylu zobaczyłem na aG, a teraz pojawia się to coraz częściej w innych miejscach. Jakoś nikt nie porównuje Golfa 1.5 TSI vs 2.0 TDI, ani Tiguana, ani w ogóle innych samochodów, tylko wszędzie ta Kuga.

Uprawnienia umieszczania postów