Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Awatar zychu
    Auto
    Renault Scenic III ph.III

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Gorzej. Piątek = cebularz. Wpadłem do mojego rodzinnego miasta w lokalnym Społemie kupiłem 6 małych cebularzy. Typowo lubelski przysmak. Zjadłem już 5. Chyba zaraz się przekręcę, ale warto było
    Serio Cebularz wywodzi sie z Lubelszczyzny? Uwielbiam!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

Serio serio - produkt regionalny lubelszczyzny, wciąż bardzo ceniony. A wywodzi się z kuchni żydowskiej. W Warszawie niestety nie do zdobycia.
    #drivetastefully

Awatar Rules

Domyślnie

Musiałem sobie wygooglować co to jest. Wygląda ciekawie, trzeba będzie kiedyś spróbować. Mnie cieszy że ruszają już restauracje, na pierwsze miejsce do zjedzenia czegoś dobrego wybraliśmy "Śląską prohibicje" na Nikiszowcu.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Też pierwsze słyszę, od zawsze myślałem że cebularz to mieszkaniec cebulandii czyli Polski 😜

Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rules Zobacz posta
    Musiałem sobie wygooglować co to jest. Wygląda ciekawie, trzeba będzie kiedyś spróbować. Mnie cieszy że ruszają już restauracje, na pierwsze miejsce do zjedzenia czegoś dobrego wybraliśmy "Śląską prohibicje" na Nikiszowcu.
    Ach, Nikiszowiec, jak ja lubię to miejsce. W grudniu byłem służbowo w Katowicach i wyrwałem się na krótki spacer po mieście. Zimno jak diabli, ciemno (była jakaś 1, a na Nikiszu w Cafe Byfyj tłumy. Wystawili sporo stolików, przy których można było stać i serwowali żurek własnej roboty. Idealny zestaw. W ogóle w Katowicach pojawiło się bardzo dużo klimatycznych lokali. Na przykład Len Arte to jedna z najlepszych pizzerii w Polsce - naprawdę ciężko jest znaleźć coś równie przyzwoitego w jakimkolwiek innym mieście. Samo miasto też zmieniło się na plus - nie dość, że łaziłem do późna z aparatem na ramieniu (bezstresowo), to jeszcze co krok zachwycałem się architekturą nowych budynków.

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    Też pierwsze słyszę, od zawsze myślałem że cebularz to mieszkaniec cebulandii czyli Polski ��
    Bo mało kto zna cebularze poza Lubelszczyzną. A to błąd, bo są świetne.
    #drivetastefully

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Takie uroki produktów regionalnych, chronionych prawnie, które mogą być wytwarzane tylko w danym regionie. Pieczywo jest o tyle niewdzięczne, że świeże z Lubelszczyzny na drugi koniec kraju nie dojedzie, a po drugie pewnie to kompletnie nieopłacalne.
    Podobna historia z naszymi poznańskimi rogalami świętomarcińskimi, choć tu zauważam, że w niektórych częściach kraju próbują robić podróbki, wzorowane na oryginale.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Pozostaje samemu zrobic.

- - - Aktualizacja - - - -

Widze ze skladniki proste. Zrobie wariacje na zakwasie pszennym. Wyglada troche jak chalka z cebula.

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Ach, Nikiszowiec, jak ja lubię to miejsce. W grudniu byłem służbowo w Katowicach i wyrwałem się na krótki spacer po mieście. Zimno jak diabli, ciemno (była jakaś 1, a na Nikiszu w Cafe Byfyj tłumy. Wystawili sporo stolików, przy których można było stać i serwowali żurek własnej roboty. Idealny zestaw. W ogóle w Katowicach pojawiło się bardzo dużo klimatycznych lokali. Na przykład Len Arte to jedna z najlepszych pizzerii w Polsce - naprawdę ciężko jest znaleźć coś równie przyzwoitego w jakimkolwiek innym mieście. Samo miasto też zmieniło się na plus - nie dość, że łaziłem do późna z aparatem na ramieniu (bezstresowo), to jeszcze co krok zachwycałem się architekturą nowych budynków.

Z tym aparatem to po nocy bym jednak radził nie łazić... Mogę ci wiele historii opowiedzieć o tych, co z nocnych baletów w Katowicach wracali przez OIOM...

Tapatalk @ Huawei P30

Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

Domyślam się, aczkolwiek mam już taki nawyk, że lubię fotografować... wszędzie

#drivetastefully

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Ladne.
    Jaki zestaw masz?

Uprawnienia umieszczania postów