Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Suma summarum niestety nasz naród jest za głupi żeby to cholerstwo które mamy od 1,5 roku wreszcie się skończyło (czy u was ktokolwiek jeszcze nosi maski w sklepach???).
    Z tego co ja widzę, to w dużych marketach owszem. W małych typu żabka głównie obsługa.

Cytat Zamieszczone przez Michael-Ś Zobacz posta
    Nie przesadzaj z tymi mutacjami. Każdy wirus mutuje i będzie mutować. Dochodzimy do takiego pierdolca, że w telewizorni już straszą, że wariant delta, omega, alfa czy coś innego zaraża już w przeciągu 2 sekund, zapewne na odległość 20 km. Australia ma zamknięte granice od ponad roku, robi lockdowny przy wykryciu pojedynczych przypadków i co ? I nic. Mogą tak robić do skończenia świata. Dom wariatów.
    Akurat w Australii mam rodzinę i wygląda to zupełnie inaczej. Oni od kilku miesięcy mają wielkie "HALO" jak wykryją pozytywny przypadek. Kraj funkcjonuje w zasadzie normalnie. Granice nie są zamknięte i nikt tam nie robi lockdown. Po prostu testują, robią kwarantanny i żyją.
    Zdecydowanie bardziej leży mi takie podejście niż paraliż służby zdrowia w Polsce, lockdowny, i ogromna śmiertelność ludzi zarówno z powodu covida jak i tego, że służba zdrowia jest w takim stanie jakim jest.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    W Poznaniu armegeddon. Wszystko przez to ze miasto jest zabetonowane.
    Chyba jednak nie tylko, gdzieś mi się jakaś migawka pojawiła że i galerie handlowe zalało?
    Faktycznie było oberwanie chmury czy zwykła burza?

Auto
    Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line, Kia Rio IV 1.4, Honda Accord VII 2.0

Domyślnie Imperium Spamu

Miałem na myśli coś innego. Podejmowanie decyzji z czapy pod wpływem emocji na zasadzie róbmy to szybko zanim do nas dotrze, ze to bez sensu. Nie można wiecznie się zamykać, izolować czy obsesyjnie ochraniać bo przecież tak się nie da żyć.

Funkcjonuje normalnie w środku, super. To jest dużo bogatszy kraj, zapewne pod pewnymi względami lepiej poukładany niż Polska. Do tego położony na skraju świata. Faktem jest jednak, że żeby wyjechać za granicę trzeba uzyskać pozwolenie. I nie będzie można swobodnie się przemieszczać jeszcze do 2022. Rodzina mogłaby teraz do Ciebie przyjechać i spokojnie wrócić ?

U nas służba zdrowia była ledwie wydolna w sytuacji „pokoju”. W sytuacji kryzysowej niestety stało się to co by się stało z nasza armia w sytuacji konfliktu.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Padalo dosc mocno i okolo godzine, nie byl to deszcz nawalny, tylko dluga burza.
    W poprzednich latach w miejscu gdzie mieszkam obecnie stal tylko nasz blok, teraz zabudowali nas z 3 stron - wszedzie hale garazowe oraz kostka brukowa.
    Skutek jest taki, ze wczesniej woda splywajaca nieutwardzona droga ktora przebiegala tuz przy bloku, stopniowo wsiakala, teraz im dalej konca zabetonowanej juz drogi tym nurt barardziej wzbiera, dzisiaj byl na tyle silny, ze woda wlewajaca sie na ogrodki na parterze bez najmniejszego problemu przesuwala/przewalala 30 litrowe donice z kwiatami czy innym zielskiem.
    Na nowo wybudowanym osiedlu tuz obok naszego zalalo kilka mieszkan na parterze - woda wdzierala sie przez drzwi balkonowe.
    Dodam, ze byla to ulewa jaka zdarza sie przynajmniej raz w roku w okresie letnim.

Galerie handlowe zalalo, bo stan instalacji odwadniajacych jest tragiczny albo instalacji tych nie ma. Wystatczy zwykla burza, zeby w wielu galeriach parkingi byly podmyte, dzisiaj padalo po prpstu dluzej, ale nie jakos nieziemsko mocno.
    Gdyby instalacje burzowe byly odpowiednio wydolne, zdarzyly by odbierac wode bez przeszkod, bo jak napisalem burza ta nie byla niezwykla, zdarzalo mi sie jechac w wiekszych opadach.

Dosc powiedziec, ze hala garazowa pod moim blokiem byla zalana na okolo 25cm, hala garazowa w bloku tuz obok byla suchutka - da sie? Da, tylko trzeba rzeczy robic porzadnie a nie na odwal sie.
    W ogole za plan zagospodarowania terenu na polnocy PO ktos powinien beknac - to jest dramat. W trakcie konsultacji zlozono kilkaset uwag dotyczacych glownie braku zieleni, miejsc odpoczynku i wlasnie odpowiedniej infrastruktury - nie zostala uwzgledniona zadna uwaga a teraz to zaczyna sie mscic.

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Mało który plan zagospodarowania w tym kraju nie jest kpiną. Wiem, bo się z tym kopię na co dzień.
    Do tego wiele jest pisanych pod konkretnych inwestorów. Oczywiście nieoficjalnie

Tapatalk @ Huawei P30

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Padalo dosc mocno i okolo godzine, nie byl to deszcz nawalny, tylko dluga burza.
    Dodam, ze byla to ulewa jaka zdarza sie przynajmniej raz w roku w okresie letnim.
    Mieszkam w innym Poznaniu chyba...
    No więc, dla sprostowania, to NIE BYŁA jedna z wielu burz, jakie się zdarzają.
    Na początek kilka danych. Średnie MIESIĘCZNE opady dla czerwca, w Poznaniu wynoszą 60mm/m2. Wczoraj spadło TYLE SAMO (a nawet więcej) w ciągu 1.5-2h... Lokalnie niektóre stacje meteo (np. Ogród Dendrologiczny UP) podają prawie 112mm/m2! To są dane absolutnie rekordowe, więc z pewnością nie można powiedzieć, że to był opad jakich wiele.

Nawiązując do dalszej części dyskusji, owszem, należy się wziąć za kwestię postępującej "betonozy", ale przy takich zjawiskach jak wczoraj nawet zielone miasta napotkają swoją granicę odbioru wody. Jak dodamy do tego uwarunkowania lokalne, a Poznań i okolice to obszary o najmniejszych opadach w Polsce, (przy projektowaniu 'deszczówki' bierze się pod uwagę dane hydrologiczne jak m.in. średni opad), to skończyło się potopem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Byla to burza, stad tak duza rozpietosc na stacjach i duza lokalnosc opadow, mimo wszystko zalanie praktycznie wszystkich wiekszych ulic to porazka.

Awatar zychu
    Auto
    Renault Scenic III ph.III

Domyślnie

A Warszawie tylko pogrzmialo, powiało i pokropiło…na szczescie dało to jakoes minimalne ochłodzenie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Byla to burza, stad tak duza rozpietosc na stacjach i duza lokalnosc opadow, mimo wszystko zalanie praktycznie wszystkich wiekszych ulic to porazka.
    Możesz na to spojrzeć jako całkowita porażka, ale wtedy zupełnie pomijasz skalę wczorajszej nawałnicy, a ta naprawdę była... duża. Przy takim podejściu choćby i biblijny potop przyszedł, to będziesz pisał, że porażka, bo deszczówka nie odbiera.
    Mieszkam tu od urodzenia i oglądając wczorajsze zdjęcia miasta, a także samemu widząc co się dzieje w centrum, widziałem wodę (skutek deszczu) w miejscach, w których jej nigdy wcześniej nie widziałem, albo w ilościach, w których nigdy wcześniej nie występowała.
    Zgadzam się, że poziom instalacji bywa średni, że sporo zmian w tkance miejskiej jest bez sensu i wymagają poprawy, albo nawet całkowitej zmiany podejścia, ale zdaję sobie także sprawę, że nad pewnymi rzeczami nie zapanujemy. Żywioł, to żywioł, nie zawsze z nim wygrasz.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Na takie ekstremalne ulewy jak wczoraj nikt nie projektuje deszczówki, bo wychodziłyby absurdalne przekroje. Z tego co ja obserwuje na Śląsku, to większość zarządców kanalizacji nalega na retencję wód opadowych w ramach własnej nieruchomości. A co się dzieje z taką retencją podczas gwałtownych ulew, to właśnie mieliśmy przykład.

Tapatalk @ Huawei P30

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez vonski Zobacz posta
    Ja sobie odpuściłem na 1,5 roku. I już nie mam zamiaru. Nie po to pchałem się pierwszy na szczepienie, żeby spędzać wakacje w cebulandii. Gadanie jak Vateusz "wytrzymajcie jeszcze 2 tygodnie" i tak przez rok.

Byłem na Boże ciało nad Bałtykiem i wystarczy mi na kolejne 5 lat niebytności.

A maseczkę noszę wszędzie tam, gdzie obowiązuje. Nawet jeśli uważam, że to bzdura.

Tapatalk @ Huawei P30
    To dobrze że chociaż niektórzy nie olewają szczepień ciepłym moczem. Niemniej jednak świadomych ludzi jest niestety za mało. I jak dalej tak pójdzie, a nikt tych koronasceptyków/idiotów nie zmusi w jakiś sposób do szczepień jeszcze długo będziemy się z tym bujać. Zobaczycie na jesień - będzie to samo co rok temu - otworzą szkoły + sezon przeziębieniowo-grypowy = 4 fala.

W sumie to już sam nie wiem co o tym myśleć - ja sobie jeszcze ten rok odpuszczę wyjazdy. Mam mieszkanie do wykończenia to cały hajs pójdzie i tak w tą stronę.

BTW 2 strzał Moderny mam za sobą.

Uprawnienia umieszczania postów