Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Zobacz wyniki ankiety: Co byś kupił/a?

Głosujących
30. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • VW Polo 1,4 16V

8 26.67%
  • Renault Clio 1,4 16V

22 73.33%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: VW Polo vs Renault Clio

Awatar aston
    Auto
    xxxxxxxx xxxxxx

Domyślnie VW Polo vs Renault Clio

Polo niedawno przeszło znaczący lifting, Clio ma nowy model, który smaochód jest byście kupili mając do wyboru tylko i wyłącznie te dwa.
    Do porównania mogłem dać silniki 1,2/75KM z renault, ale konkurowałby z 1,4/75KM VW, więc wybrałem jednostki które mogą se soba bezpośrednio konkurować, mianowicie 1,4 16V
    Polo / Clio
    Moc 100KM/6000 / 98KM/5700
    Moment obrotowy 126Nm/4400 / 127Nm/4250
    Prześpieszenie 10,9s / 11,3s
    Prędkość maksymalna 188km/h / 183km/h
    Śr spalanie 6,6 l/100km
    Bagażnik 270l / 288l
    Ładowność 566kg / 490kg
    Masa 1036kg / 1145kg
    Rozstaw osi 2465mm / 2575mm
    Długość 3916 / 3986
    Szerokość 1650 / 1707
    wysokość 1467 / 1493

EuroNCAP 4 / 5

Cena 49 040zł / 42 400zł

Poduszka powietrzna kierowcy +/+
    Poduszka powietrzna pasażera +/+
    Poduszki powietrzne boczne 850zł/+
    ABS 3450zł/+
    ESP 7950zł/2900zł
    Wspomaganie kierownicy +/+
    Klimatyzacja 5950zł/4500zł
    Elektryczne szyby -/-
    Elektryczne lusterka 620zł/-
    Centralny zamek - /+
    Radio z CD -/-
    Komputer pokładowy 700zł/+
    Czujnik parkowania +/+

Clio:

http://img.interia.pl/motoryzacja/ni...oto_713397.JPG

Polo:

http://www9.nowe.mojeauto.pl/foto/no...2005_3dr_d.jpg

Żródło: Mojeauto.pl, renault, interia

Awatar BABELEC
    Auto
    Seat Toledo III

Domyślnie

Wziąłbym Clio. Znacznie nowocześniejsze i do tego tańsze. Dobry silnik zapewnia satysfakcjonujące osiągi. Wnętrze znacznie przestronniejsze (11 cm większy rozstaw osi!!!). Stylistycznie również prezentuje sie znacznie lepiej.
    Przyjmę Porsche 911 jako darowiznę. Tylko poważne oferty.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Rowniez wybrałbym clio.Jest lepsze pod kazdym wzgledem szczegolnie cenowym..Jest jedno ale.Wsiadłem raz do Polo w salonie.Byłem zaskoczony iloscia miejsca dla kierowcy.Pomimo moich 194 cm znalazłem optymalna pozycje i nie czułem sie przytłoczony małym wnetrzem.Prawde mowiac czułem sie lepiej niz w accordzie z 99 roku.W obecnym modelu clio tez siedziałem. Matriały były dobre i przyjemne ale pozycja za kierownica juz nie Ciekawe czy w nowym clio bedze mozna sie tak dopasowac jak w polo a wolał bym dopłacic nawet 5000 zł i pogodzic sie z słabszym wyposazeniem niz sie meczyc w aucie.

Awatar aston
    Auto
    xxxxxxxx xxxxxx

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak
    Rowniez wybrałbym clio.Jest lepsze pod kazdym wzgledem szczegolnie cenowym..Jest jedno ale.Wsiadłem raz do Polo w salonie.Byłem zaskoczony iloscia miejsca dla kierowcy.Pomimo moich 194 cm znalazłem optymalna pozycje i nie czułem sie przytłoczony małym wnetrzem.Prawde mowiac czułem sie lepiej niz w accordzie z 99 roku.W obecnym modelu clio tez siedziałem. Matriały były dobre i przyjemne ale pozycja za kierownica juz nie Ciekawe czy w nowym clio bedze mozna sie tak dopasowac jak w polo a wolał bym dopłacic nawet 5000 zł i pogodzic sie z słabszym wyposazeniem niz sie meczyc w aucie.
    Nie wiem jak jest w nowym Clio, zapewne lepiej niz w starym, dziś mozę pojdę do salonu je obejrzeć ale różnca w cenie o nie 5 tylko 7tys zł plus za znacznie gorsze wyposażenie w Polo

Awatar BABELEC
    Auto
    Seat Toledo III

Domyślnie

Przy cenie uwzględnijcie również koszty wyposażenia dodatkowego. Clio bije tu na głowę Polo w takich kwestiach, jak: ABS, klima, ESP, poduszki, czyli w istotnych a drogich elementach.
    Dlatego Clio jest dla mnie bezkonkurencyjne. Jeżeli nawet Polo jest trochę lepiej wykonane i minimalnie (bo VW już dawno nie króluje w rankingach niezawodności) mniej usterkowe, to te zalety nie uzasadniają ceny wyższej o kilkanaście tysięcy złotych.

Domyślnie

A ja bym wybral Polo. Po pierwsze dlatego, ze duzo bardziej mi sie podoba, wdl. mnie ma bardzo "fajniutki" przod i sylwetke A poza tym, seryjne fele w Clio sa po prosu obzydliwe ??: Tak wiec jest ladniejsze, a do tego lepsze. Co prawda nie sa to ogromne roznice, ale mimo wsazytsko ma wieksza moc i mniejszy ciezar, wiec co za tym idzie lesze osiagi. Co prawda jest drozszy i wyposazenie ma sporo gorsze, ale mimo to --> Polo [/list]

VIP Awatar Dominik999
    Auto
    Ford Focus mk2

Domyślnie

Polo kosztuje o wiele za dużo w stosunku do tego, co oferuje, głównie dla tego wybieram Clio. Poza tym najzwyczajniej w świecie reanault jest duzo ładniejsze, nowoczesniejsze, a różnica w bezawaryjności zaciera się coraz bardziej (a tak swoją drogą, to jesli ta tendencja bedzie się utrzymywała, to może Francuzi niedługo osiągną poziom dawnego VW? I vice versa .....)

Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

Od czasu jak ojciec kupił sobie Clio II 99 1.4, będe zawsze głosował za tym autem. Tak jak już gdzieś pisałem, jestem z tego auta bardzo zadowolony i jest (jak dla mnie) autem bliskim ideału (w tej klasie).
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Awatar BABELEC
    Auto
    Seat Toledo III

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez XeNon
    ...A poza tym, seryjne fele w Clio sa po prosu obrzydliwe ??: ...
    Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać. To rzeczywiście argument, żeby wybrać inne auto. Brzydsze fele. Za różnicę w cenie między Clio a Polo kupiłbys do Renówki takie fele, że by kolegom slina pociekła na asfalt.

Awatar aston
    Auto
    xxxxxxxx xxxxxx

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez BABELEC
    Cytat Zamieszczone przez XeNon
    ...A poza tym, seryjne fele w Clio sa po prosu obrzydliwe ??: ...
    Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać. To rzeczywiście argument, żeby wybrać inne auto. Brzydsze fele. Za różnicę w cenie między Clio a Polo kupiłbys do Renówki takie fele, że by kolegom slina pociekła na asfalt.
    masz rację pozatym w obu wymienianych samochdoach nei ma seryjnie alufelg, wiec neiw iem o co tam chodziło, to tylko zdjęęcia który nie prezentują konkretnie tych modeli tylko te dwa samochody

Uprawnienia umieszczania postów