Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: HONDA CRZ vs. BMW e92 2.0d coupe

Awatar obiwankenobi
    Auto
    M POWER

Domyślnie HONDA CRZ vs. BMW e92 2.0d coupe

Nie wiem co wybrać, może ktoś coś doradzi . Obydwa baaaardzo fajne przymierzałem się do zakupu , coupe jest dla mnie duzo ładniejsze jezdziłem e 90 z tym silnikiem, co do CRZ no futurystyczny wygląd + namiastka hybrydy taki hi-tech odpowiada mi nie wiem jak z bezawaryjnością takiego zaawansowania technologicznego . W przypadku BMW szukam auta 2-3 letniego . Samochód dla 2+0 , na najbliższe 4-5 lat więc może bedzie potrzebny fotelik kiedyś. Przewidywalny przebieg +- 40km dziennie dojazd do pracy i raz na dwa trzy tygodnie wyjazdy weekendowe koło 200km.

A może jeszcze coś innego??? Bardzo proszę o sugestie.
    Po waszych testach Audi A5 2.0 tfsi, odwiedziłem salon, auto po prostu rozkłada mnie na łopatki swoim wyglądem. Te bezramkowe drzwi 4 miejsca a sylwetka sportowa dynamiczna tylko ta cena z ekstrasami nie na moje warunki, moze kiedyś.

Auto
    Corolla

Domyślnie

E92 w odróżnieniu od E90 wygląda świetnie. Może to kwestia gustu ale dla mnie CR-Z wygląda nieco pokracznie. Jak dorobisz się potomka to bmw będzie też łatwiej zepchnąć bo zamieni ono na rynku używanym e46 które spawane/prostowane/szpachlowane sprzedają się lepiej jak big maci w mcdonaldzie.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Jesli planujesz potomka to odradzam Ci coupe. Wsadzic nosidełko z bobasem na tylne siedzenie to duzy wyczyn a powtarzac ta czynnosc nawet kilka razy na dzien to katorga. Po miesiacu bedziesz chciał wymienic samochod. Dobrze sie zastanow jakie sa twoje plany zyciowe zwłaszcza ze auto ma byc na 4-5lat.

Newsman forum Awatar Lay'S

Domyślnie

Nie mówiąc o tylnych siedziskach w CR-Z Chociaż mają ISOFIX-a Ale skoro już jak widać w E92 czynności wokół fotelika są męczarnią, to co dopiero w Hondzie, która ma raczej trudniejszy dostęp do tyłu

Tak swoją drogą to jaka max kwota wchodzi w rachubę?

Awatar obiwankenobi
    Auto
    M POWER

Domyślnie

Maksymalna kwota 120000zł z ekstrasami, dla mnie to bardzo duzo kasy jak na auto. Chcę nowy albo względnie nowe bez dodatkowej pary drzwi jeszcze.

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Zależy jakie są Twoje plany, co zresztą zostało powiedziane wcześniej. Jeśli chcesz wóz dwudrzwiowy to rozumiem, że celujesz nieco pod sport. Może Honda Civic Type - R? Najnowsza oczywiście. To BMW E92 też nie jest złym pomysłem, ale to wszystko zależy od Twoich planów rodzinnych.

Awatar obiwankenobi
    Auto
    M POWER

Domyślnie

No i życie werfikuje plany. Po paru przymiarkach stwierdzam, że będę szukał większego, bardziej pojemnego auta. Zastanawiam się nad Audi A3 Sportback jest to auto moim zdaniem o zwartej dynamicznej sylwetce. Żonie też się podoba. Co do silników to nie wiem co wybrać czy 170 tdi czy 2.0tfsi, na pewno chcę automat, wachlowanie po miescie i w korku już mnie męczy.

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

2.0 TFSI jest moim skromnym zdaniem nieco lepszym wyborem. Może coś nieco bardziej spokojniejszego np. Mercedesa B?

Awatar rafek
    Auto
    Laguna

Domyślnie

A może BMW E91 ?

w omawianej kwocie można znaleźć ciekawe oferty, np:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1182937191#gallery

Wg mnie bardzo atrakcyjne i praktyczne auto, w M-pakiecie prezentuje się naprawdę ładnie. Jakościowo podobny poziom jak Audi a3, a auto wygodniejsze i bardziej reprezentacyjne.

Auto
    440i

Domyślnie

tfsi jezdzi znacznie lepiej, ale w a5 na jezdzie probnej komputer pokazywal caly czas 15-21l przy dynamicznej jezdzie. Mysle ze do 10-11 mozna zejsc jezdzac normalnie. Jak to nie jest problem dla Ciebie to na tdi nawet bym nie patrzyl

Uprawnienia umieszczania postów