Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 15 z 18 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 177

Wątek: Dziennikarz motoryzacyjny

Domyślnie

Takie wpisy też są wybitnie amatorskie:
    Mówi się, że nic tak nie łączy, jak wspólny wróg, mnie i Mateusza połączyła nienawiść do pewnej niemieckiej firmy „Volkswagen Group”

Awatar qba_pl
    Auto
    Renault Scenic

Domyślnie

Witam,
    z ciekawością przeczytałem temat o dziennikarstwie. Od wielu lat kolekcjonuje prospekty samochodowe, o czym czasem zdarzyło mi się napisać na tym forum. Od pewnego czasu prowadziłem stronę-archiwum z prospektami będącymi w mojej kolekcji. Korciło mnie jednak zrobić jakiś "lepszy" użytek z mojego hobby i całkiem niedawno założyłem stronę Automobilia Garage będącą uzupełnieniem Galerii prospektów. Jest to dla mnie całkiem nowe doświadczenie, ponieważ pomysł mój polega na przedstawieniu świata motoryzacji z perspektywy prospektów i ogólnie literatury samochodowej.
    Pomysł pomysłem, ale nie wiem czy teksty jakie napisałem w ogóle da się czytać i jakie błędy popełniam.
    Dlatego też byłbym wdzięczny za uwagi.
    Strona jest tu: www.automobilia-garage.one.pl

Jeszcze słowo wyjaśnienia: dział "Samochody" w perspektywie ma zawierac wpisu opisów konkretnych egzemplarzy samochodów. Jest tam teraz tekst o Warszawie jeżdżącej na węgrzech, jednak właściciel strasznie cienko mówi po angielsku a ja w ogóle po węgiersku.. Stąd tekst bardzo biedny. Dział "Waidomości..." ma zawierać "przedruki" interesujących tekstów z innych stron, po otrzymaniu zgody od ich autorów. Testowo pojawił się już pierwszy o SLS AMG Black Series..

Pozdrawiam
    Kuba

PS. Powyższy link nie jest reklamą mojej strony.

Awatar Maybach 57S
    Auto
    Daewoo Lanos

Domyślnie

Przeczytałe Twój artykuł na temat SLS-a AMG Black Series i powiem szczerze, że troche mnie rozczarował. Po pierwsze pisząc o jakimś nowym modelu, szczególnie tak ciekawym jak ten Mercedes warto go scharakteryzować. Ty w swoim tekście opisałeś nam jak powstaje model takiego auta i tyle. Nie wiem dlaczego to auto ma być legendą, czemu jest takie wyjątkowe, skąd renoma wersjo Black Series itp. Jednym słowem wchodze na tekst o SLS-sie AMG Black Series, a dostaję informacje o zupełnie czymś innym. Poza tym tekst trochę zbyt ogólnikowy, czytając go czuje się jakbym znalazł w jednym miejscu zasłyszane, przeczytane wcześniej już informacje. Nie ma w nim Ciebie, ale nie znalazłem w nim również żadnejd ogłębnej informacji, czegoś co by mnie zaciekawiło, zaskoczyło. Dla laika ten tekst może być ciekawy, ale zapewne na Twoją stroję zaglądają osoby, które o motoryzacji coś nie coś już wiedzą, więc myślę, że dla nich warto by spróbować stworzyć coś o wiele bardziej rozbudowanego.
    MAYBACH - A Great Name. A Great Tradition

Awatar qba_pl
    Auto
    Renault Scenic

Domyślnie

Przyznaję bez bicia,że ten artykuł był totalnym eksperymentem i jak widać nie podołałem zadaniu. Eksperyment polegał na tym by z kilku relacji o czymś zupełnie nowym napisać jeden artykuł. Zdany byłem tylko na to jedno źródło (chodzi o Black Series). Co do legendy to może i tytuł na wyrost, ale przeczucie mi podpowiada, że wersja Black Series będzie unikatem poszukiwanym przez kolekcjonerów w przyszłości.

Domyślnie

Ostatnimi czasy zauważyłem jakiś fanatyzm dotyczący stylu Clarksona. Cała masa tekstów nieznanych "redaktorów" jest na siłę upodabniana do tekstów Jeremy`iego. Jeśli chcecie przekazać światu swoje zdanie na jakiś temat to starajcie się robić to w swój indywidualny sposób. Własny styl jest czymś co cenię najbardziej. I nie mam tu na myśli tylko tych tekstów, które są pisane z dużą dawką humoru. Napisanie poprawnego merytorycznie artykułu w nazwijmy to poważnym i rzeczowym tonie także bardzo dobrze świadczy o autorze.

Chyba jak każdy mam swoich idoli i osoby, które lubię czytać, ale żadnej z tych osób nie stawiam ołtarza w domu i nie padam jej do stup. Dla mnie opinia typu "fajnie się go czyta, zupełnie jak Clarksona", jest guzik warta. "Fajny ma styl ten Kaczor", "dobrze się czyta tego Kaczora" - właśnie taki jest cel i sens mojej pracy. Starajcie się być jedyni w swoim rodzaju, niepowtarzalni. Starajcie się być najlepsi w tym co robicie nie pierdzieląc bez sensu, że ten czy tamten jest ikoną a ja nigdy niczego podobnego nie osiągnę. Zróbcie tak żebyście to Wy byli najlepsi.

Awatar Robert Pietryka
    where the sound of exploding petrol comes from
    Auto
    Italian (one's a small hoon, the other's wonderfully weird)

Domyślnie

Zgodzę się z przedmówcą, że faktycznie jest coś na rzeczy. Za często natrafiam na artykuł, który chce być "fajny", czy to w internecie czy w prasie (Top Gear, V12). Dlatego miłą odmianą jest Classicauto, EVO czy filmy Chrisa Harrisa. Oczywiście, można pisać teksty zabawne lub rubaszne i uszczypliwe ale muszą być dla autora naturalnym sposobem tworzenia nie kopią czyjegoś stylu robioną na siłę. Pisz tak jak sam potrafisz bez naśladowania i albo będziesz mieć talent i tekst będzie ciekawy albo dojdziesz do wniosku, że lepiej spożytkujesz swój czas zajmując się czymś innym. Nie poddawaj się jednak jeśli na początku będzie kiepsko, dojście do wprawy wymaga nieraz sporo czasu.

Awatar qba_pl
    Auto
    Renault Scenic

Domyślnie

Hmmm, mam nadzieję że dwa poprzednie posty nie były w moją stronę, bo nawet nie pomyślałem by kogokolwiek naśladować, tym bardziej, że żadnego w całości odcinka TopGear nie widziałem i żadnego numeru nie przeczytałem (mój typ to stary dobry Motor, nie współczesny, Automobilista, ClassicAuto i dawniej Moto Magazyn)

Awatar usher99
    Auto
    Ford Focus CC

Domyślnie

Nie twierdzę, że styl Clarksona jest zły, jednak dla mnie za przeproszeniem d**y nie urywa. Przeczytałem jego zbiór felietonów ''Doprowadzony do szału'' i mimo, iż czasami mogłem się uśmiać, to nie przekonało mnie to do kupna innych jego książek. Mogę jednak polecić teksty Toma Forda ukazujące się w Top Gear. Zupełnie inny, kwiecisty i wyrafinowany styl. Podczas czytania jego testu Ferrari 599 SA Aperta (Maj/Czerwiec 2011) przechodziły przeze mnie ciarki, a to się u mnie rzadko się zdarza podczas czytania
    ''To, że nikt się nie skarży, nie znaczy, że wszystkie spadochrony były dobre''

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez qba_pl Zobacz posta
    Hmmm, mam nadzieję że dwa poprzednie posty nie były w moją stronę, bo nawet nie pomyślałem by kogokolwiek naśladować, tym bardziej, że żadnego w całości odcinka TopGear nie widziałem i żadnego numeru nie przeczytałem (mój typ to stary dobry Motor, nie współczesny, Automobilista, ClassicAuto i dawniej Moto Magazyn)
    Nie, nie tyczy się to Twojego artykułu.

Awatar Kaczor
    Auto
    Fiat Punto II 1.2 16V

Domyślnie

http://www.auto-motor-i-sport.pl/nowy_numer/szczegoly
    Trochę samo-reklamy, mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone Polecam najnowsze wydanie Auto Motor i Sport gdzie znajdziecie moje sprawozdanie z jazd nową Fiestą (jest to mój drugi podpisany tekst dla AMiSu), przy okazji możecie ocenić jak zmienił się miesięcznik po ostatnim głębokim liftingu.
    http://exoticcars.pl - egzotyczne auta z ulic i salonów, newsy i testy samochodów
    http://www.auto-motor-i-sport.pl/

Uprawnienia umieszczania postów