Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 11 z 18 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 179

Wątek: Toyota Corolla E11 1.3

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    zajebista [SIZE="1"](żeby mi tu nikt nie dawał za to ostrzeżenia, bo każdy tak pisze bezkarnie na tym forum)
    Już nie raz było to wałkowane na forum...

Cytat Zamieszczone przez gt4 Zobacz posta
    czasem nie pojmuje twojej glupoty
    To, że AGENT nie ogarnia tematu, to jeszcze nie powód, żeby mu wjeżdżać z głupotą.

EOT

Awatar Dynks
    Auto
    Toyota Corolla E11 1.3

Domyślnie

Agent po co się spinasz? :P Zachowujesz się jakby bardziej Cię bolała wymiana jednej części w moim aucie niż mnie samego :lol: Może za poprzedniego właściciela coś było sknocone, w każdym razie teraz jest spoko i to się liczy.
    Nie ogarniasz, że kupując używane auto nie znasz nigdy jego dokładnej historii, gdzie było użytkowane, w jakich warunkach, w jaki sposób był traktowany itp. 104 kkm mógł ten samochód przejechać w większości po dziurawych drogach, a wtedy po takim przebiegu pewne elementy zawieszenia mogą już wymagać wymiany.
    tu Szakal dobrze wyjaśnił. dlatego wliczam to tak jakby w "koszty po kupnie auta".

I tak, auto jest fajne :P
    Moderator Dream Team

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Ja się nie spinam, tylko wyciągam pewne wnioski, że Toyota tak jak każde inne auto psuje się. Piszę to w związku z tym, że każdy tutaj polecał mi kupno takiego pojazdu jako "pancernego" i nie do zajechania.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

AGENT- ale nie wiesz przecież jak auto było eksploatowane i serwisowane wcześniej, więc to wyciąganie wniosków jest pochopne. W każdym bądź razie Toyoty to świetne auta, nie wiem czy nie najlepsze. Ja tam je lubię.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Agent to auto ma już 13 lat, to zużycie może wynikać nawet nie z przebiegu tylko z wieku.
    Swoją drogą zauważyłem ciekawą rzecz, mianowicie japończyków starszych niż 15 lat w przeciwieństwie do aut europejskich prawie się już nie spotyka.
    Kiedyś w okolicy było masę Sunny, Carin E, Corolli E10 czy Civiców V teraz prawie ich nie widuję.
    Mogą mi JDM'owcy powiedzieć z czego to wynika?(pytam nie ze złośliwości tylko z ciekawości)

Awatar Dynks
    Auto
    Toyota Corolla E11 1.3

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    Ja się nie spinam, tylko wyciągam pewne wnioski, że Toyota tak jak każde inne auto psuje się. Piszę to w związku z tym, że każdy tutaj polecał mi kupno takiego pojazdu jako "pancernego" i nie do zajechania.
    Każde auto się psuje/może zepsuć, Toyota nie jest wyjątkiem. Ale porównując z kilkoma autami z podobnego rocznika (Golf, Punto, Polo, Laguna) i opierając się na opinii innych użytkowników Toyoty mogę powiedzieć, że psuje się rzadziej. Zresztą dalej polecam

Dżony we Wrocku i okolicach pełno takich +15-letnich Japońców niektóre nawet w dobrym stanie, choć nie ukrywam, że przeważa korozja i szpachla.
    Moderator Dream Team

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

też spotykam dużo nawet starszych JDMów nawet takie rodzynki się znajdą jak stare Datsuny i Hondy z początku lat '80

Awatar woolfik
    Auto
    Leon ST

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    Kiedyś w okolicy było masę Sunny, Carin E, Corolli E10 czy Civiców V teraz prawie ich nie widuję.
    Nie wiem, na ile jest to ściema, ale może pojechały do Maroka =>http://wyborcza.pl/1,91464,6645411,N...ych_toyot.html

Awatar JDM-san
    Auto
    1M

Domyślnie

bardzo chciałbym żeby każde auto psuło się tak jak Toyota, tzn padające łożyska czy łączniki stabilizatora (a tą przypadłość i tak się da wyleczyć wrzucając poliuretan), a nie głowice, panewki, tłoki, turbiny, wtryski i inne rzeczy kosztujące sumy czterocyfrowe w naprawie.
    ze słodyczy to ja najbardziej lubię śledzie

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Aha, czyli uturbiona Toyota ma wieczną turbinę a do diesla na CR można lać byle jakie paliwo i tak się nie zepsuje bo to Toyota.
    Podałeś tylko usterki zawieszenia, a nie wierzę, że tylko ono ulega zużyciu, Toyota zapewne wyróżnia się na plus pod względem jakości ale to żaden ubersamochód.
    Wierze, że Toyoty są bezawaryjne ale bez przesady, poza tym jak się spojrzy w statystyki usterkowości to taka Toyota czy inny japończyk ma zazwyczaj znacznie mniejszy przebieg niż równoroczny niemiec czy francuz no i częściej jeźdzą nimi ludzie starsi/spokojni to też robi dobry wynik, spójrzcie ile lepiej wypada dziadkowaty Golf plus od zwykłego Golfa, auta przecież te same tylko grupa docelowa inna. U mnie w bliskiej rodzinie są dwie Toyoty jedna Corolla taka jak ta tylko, że 1.6 a druga RAV 2.0D4D fakt, że się nie psują ale jeżdżą bardzo mało bo 5-10tys. km rocznie i są użytkowane przez starszych ludzi.
    BTW: do W202 łożysko kosztuje mniej, a wytrzymało znacznie więcej.
    Wracając do wątku to życzę Tobie Agent, żeby w Twoim nowym nabytku tylko łożysko było do wymiany poza tym wydaje mi się, że to nie kwestia tego, że po pewnym wieku japończyki zaczynają się nagle sypać tylko właśnie cen części, wiadomo, że w kilkunastoletnim samochodzie trzeba wymieniać więcej rzeczy a przy niemałych cenach części robi się to nieopłacalne.
    PS: zawsze ceniłem jakość japończyków i nie chcę jej umniejszać, tutaj podzieliłem się po prostu swoimi spostrzeżeniami.
    PS 2: gratuluje samochodu trafić egzemplarz o takiej historii i przebiegu to naprawdę duże szczęście
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 01-03-2011 o 08:57

Uprawnienia umieszczania postów