Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 179

Wątek: Toyota Corolla E11 1.3

Awatar Dynks
    Auto
    Toyota Corolla E11 1.3

Domyślnie

Dzięki za gratki wszystkim

Szakal
    gazu nie montuję, bo jestem w stanie wyżywić ten silnik - dlatego nie kupiłem Primery, bo nie utrzymałbym silnika większego niż 1.6, i na paliwo, i na ubezpieczenie. A tutaj mam sprawdzone spalanie - kolega ma ten sam silnik w swojej toyce - i wychodzi mu 7, 7,5 średnio w cyklu 50/50 trasa/miasto. Przekalkulowałem to

Co do 86 koni - auto ma wpisaną masę 1110 kg, nie tak wiele. Zbiera się wystarczająco, preferuję raczej jazdę na cpt. Slow więc jestem zadowolony

Dani fotele wg mnie są ok, jestem w miarę kompaktowego wzrostu i budowy, po 35 km nic mnie nie bolało. Fakt, w Mondeo jest o wiele wygodniej, ale co własne to własne - więc w Toyocie jest najwygodniej
    Moderator Dream Team

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Bo ja kościsty jestem i najwygodniej mi jest w niemieckich A Recaro w Sierze - mógłbym nie wychodzić Przez te moje narzekania w zimę będą w Tojce siedzenia ze Swifta GTI.
    Żeby nie było całkiem OT, żaba mało pali i z tego wzgledu LPG u brata zostało wyrzucone. Dodatkowo jako ciekawostkę mogę podać, że silnik 4A-FE w przeciwieństwie do 1,4 VVTi nie bierze olej, jest niemal pancerny i fajnie się kręci. Nie wiem czy wiesz, ale ten silnik był seryjnie uturbiany w Toyocie Starlet Glanza. Do waszych żab podchodzi bolt-on.

Awatar Grap!
    Auto
    Toyota Corolla E11

Domyślnie

Gratki udanego zakupu Twój avatar Dynks chyba wyraża również podekscytowanie tym autem :P I dobrze, przyjemnego użytkowania!

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dani Zobacz posta
    ...że silnik 4A-FE w przeciwieństwie...
    4E-FE
    4A-FE siedzial w mojej Celice

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

No tak, Łopel ma łatwiejsze oznaczenia

Awatar Dynks
    Auto
    Toyota Corolla E11 1.3

Domyślnie

Update po pierwszych 150 km:

do zrobienia:
    - zamek od strony pasażera - kluczem się nie da otworzyć ani zamknąć, od środka w porządku;
    - żarówka na suficie jest przepalona

...czyli drobnostki. Bardzo podoba mi się praca zawieszenia - jest cichsze niż to w Mondeo i trochę sztywniejsze. Opony Pirelli P4 są ciut zbyt głośne, ale za to na mokrej nawierzchni są fantastyczne, więc mogę im tę głośność wybaczyć. Pozytywnie zaskoczyło mnie też radio z SEAT-a i głośniki, które - choć tylko dwa - grają na tyle dobrze, że da się na nich słuchać progresywnego rocka i nie płakać, że nie słyszy się wszystkich dźwięków

Spalanie zmierzę niedługo, ale tempo opadania wskazówki poziomu paliwa mnie na razie satysfakcjonuje
    Moderator Dream Team

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

nie daj się zwieść japońskim wskazówkom w Hondzie do 90km nic się nie dzieje, a przy kolejnym odpaleniu znika 1/4 z baku, a w Mazdzie tyle znikało za każdym odpaleniem silnika :lol: jedynie na lewych zakrętach się podnosiła. w Celice było najdokładniej, czyli w Corolli pewnie też tak jest

Awatar Dynks
    Auto
    Toyota Corolla E11 1.3

Domyślnie

Dlatego zmierzę spalanie tradycyjnie, tylko muszę zalać do pełna póki benzyna w miarę tania

w ogóle muszę umyć Papa Mobile i zmotać jakiś aparat żeby porobić lepsze zdjęcia, bo na razie to jeszcze 3 komórkowe cyknąłem na parkingu pod supermarkietem :P

Moderator Dream Team

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Jakiś felunek będziesz do niego zakładać czy raczej jak już to po zimie?

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Alufelgi? Zaraz ktoś wyskoczy, że 1,3 to tylko na stalówkach. A pisząc serio, to felgi pasują od golfa i opla. 15" bardzo fajnie wygląda na żabie i do tego opony tanie, bo 195/50R15.

Uprawnienia umieszczania postów