Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 18 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 179

Wątek: Toyota Corolla E11 1.3

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dynks Zobacz posta
    Ogólnie jestem zadowolony jak nie wiem co
    Z kołpaków? Niewiele Ci do szczescia potrzeba.. :lol:

A tak serio, to to najwazniejsze, ze Ty jestes zadowolony i dobrze sie czujesz za kierownicą. Nie wazne co mowią inni..

A to, ze kołpaki ciezko wchodziły to dobrze bo to znaczy, ze łatwo nie wyjdą, jak bedziesz brał ostrzej zakret to nie wypadną i komus głowy nie utną. Moje sie jeszcze "docierają" tzn, jak sune powoli to ładnie trzeszczą. Dobre kołpaki nie są złe.

Awatar Dynks
    Auto
    Toyota Corolla E11 1.3

Domyślnie

Dzisiaj byłem na warsztacie, bo coś mi cykało w podwoziu, jakby coś ciekło i kropelki spadały na blachę. Myślę sobie, fajnie, dopiero auto kupiłem i już jakieś problemy i wycieki... Zajeżdżam, mechanik osłuchuje, ogląda i, ku mej uldze, mówi że to katalizator stygnie i takie dźwięki wydaje, i że "ten typ tak ma" ot taka ciekawostka jakby kogoś takie dźwięki nurtowały.

no i udało mi się zejść poniżej 7 l - 6,94 przy leniwej jeździe, z tym że proporcje trasa/miasto były tym razem ok. 60/40.

Auto mam prawie miesiąc, przez ten czas wydałem tylko na kołpaki, paliwo i środki czyszczące - bajka, do poprawki nie było nic (no, jeszcze zamek mam do zrobienia, ale to niedługo)
    Moderator Dream Team

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Dynks, bo to E11. Twoim jedynym zmartwieniem będzie to czy masz paliwo w baku. A problem pojawi się dopiero przy zmianie żarówek od podświetlenia zegarów. Trzeba mieć chude rączki
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

Dzisiaj byłem na warsztacie, bo coś mi cykało w podwoziu, jakby coś ciekło i kropelki spadały na blachę. Myślę sobie, fajnie, dopiero auto kupiłem i już jakieś problemy i wycieki... Zajeżdżam, mechanik osłuchuje, ogląda i, ku mej uldze, mówi że to katalizator stygnie i takie dźwięki wydaje, i że "ten typ tak ma" ot taka ciekawostka jakby kogoś takie dźwięki nurtowały.
    u mnie w Mazdzie i Hondzie jest to samo, nigdy sie nad tym nie zastanawialem teraz bede wiedzial o co cho

Awatar Dynks
    Auto
    Toyota Corolla E11 1.3

Domyślnie

No to chyba jakaś przypadłość japońców, bo ani w Mondeo (chociaż tutaj to w sumie z katalizatora raczej niewiele zostało ), ani w innych europejczykach z jakimi mam do czynienia tego nie ma. W każdym razie zagadka rozwiązana i kamień z serca spadł :P
    Moderator Dream Team

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

domyslalem sie, ze cos sie schladza, ale nigdy bym nie wpadl na katalizator

Awatar Dynks
    Auto
    Toyota Corolla E11 1.3

Domyślnie

Dzisiaj pękło 100 tys. km, za mojej kadencji 2262. Spalanie równe 7 litrów z ostatnich trzystu paru km. Aktualny przebieg: 100 062 km.

Za to wyszła usterka - spaliła mi się prawa żarówka od podświetlania tablicy coraz bardziej lubię to auto, biorąc pod uwagę problemy znajomych z ich wozidłami.

W planach mam skórzany mieszek od drąga skrzyni biegów, bo teraz mam gumiaka który jest niezbyt estetyczny. Ponoć proces zakładania takiego wariata nie jest zbyt skomplikowany, więc raczej nic nie zepsuję. Gorzej ze znalezieniem czegoś w szarym kolorze, żeby mi się nie gryzło z wnętrzem.

I małe pytanie: wie ktoś jak skutecznie pozbyć się resztek naklejki rejestracyjnej z przedniej szyby?

dodaję jubileuszową fotkę licznika 2 km przed okrągłym przebiegiem i słit fociaszki z zimnej jak diabli jesieni (ale na nowych blachach! DTR jak Detroit )

Moderator Dream Team

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Ten hak jest niepotrzebny i groźny przy ewentualnej kolizji. Ktoś na tym forum dał jakiś czas temu linka. Pisało tam, że wbrew pozorom przy najechaniu na tył innego auta to nie tylko zwiększasz uszkodzenia tego z tyłu, ale również swojego auta. Także to nie działa w jedną stronę. Chyba, że co jakiś zamierzasz jeździć z przyczepką, ale pomyślałbym wtedy o takim zdejmowanym.
    Poza tym z tego co słyszałem ruda lubi podwozie tego auta bo ogólnie nadwozie jest ocynkowane. Nie wiem czy sprawdzałeś, ale jeśli nie to lepiej to zrób przed zimą. Pozdro

Awatar Dynks
    Auto
    Toyota Corolla E11 1.3

Domyślnie

Przymierzam się do zdjęcia haku w całości, bo tak jak mówisz, można niezłe kuku zrobić. No i wygląda paskudnie. A podwozie sprawdzałem, ruda nie bierze
    Moderator Dream Team

Domyślnie

I małe pytanie: wie ktoś jak skutecznie pozbyć się resztek naklejki rejestracyjnej z przedniej szyby?
    Najpierw podgrzej suszarką do włosów, a potem można ściągać - albo pazurkami, albo delikatnie nożykiem do tapet. Żeby nie było kleju na szybie, to można przejechać benzynką ekstrakcyjną/rozpuszczalnikiem.

Uprawnienia umieszczania postów