Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: wół roboczy, mistrz bezawaryjności, klekot, 6tys km/ miesiac

Awatar kadil...
    Auto
    730 e32, kx 250, sc 1.1 rally

Domyślnie wół roboczy, mistrz bezawaryjności, klekot, 6tys km/ miesiac

Witam

Szukam auta na rok, diesel ze względu na większe przebiegi, troche mocniejszy by mógł pociągnąć z 1tone bezproblemu od czasu do czasu, więc moce typu 60km odpadają. Auto bezawaryjne, nie szukam w pl, tylko z niemiec od osoby prywatnej, bo mam wiedze o tym co się robi z autami by sprzedać.
    Auto ma być pewne czyli wsiadam wiem, że dojade 2tys km, wysiade i rano wsiąde, a pozniej auto odpali jakby nigdy nic. Dlatego odpadają auta po 2000r ze wspaniałymi common railami itp. Budżet mam większy, ale to nie ma ładnie wyglądać, ale w miare fajnie jezdzić. Spalanie nie gra aż tak roli może palić w trasie te nawet 8 ON.
    Typy mam takie:
    Audi 80 b4 koniec produkcji 95r, 1.9 tdi,
    Volvo 850 2.5 tdi,
    no i właśnie mam dylemat, oba mi się podobają, obydwoma jezdziłem, oby dwa niezawodne, oby dwa mało palą.
    Może macie inne typy.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Będąc w tym roku na wakacjach sąsiad z apartamentu obok miał W124 300D z 1992r.
    Kupił to w Niemczech za 4tys. euro+ opłaty i akcyza a samochód w dobrym stanie.
    Myślę, że warto rozważyć ten samochód.

Awatar Bolec
    Auto
    Stilo/ 126p 600 82'

Domyślnie

z tego co piszesz, to polecam Passata B4 TDI 90km, auto nie do zajechania, ojciec miał na swoim 413tkm (z tym ze nie napewno ) i oprócz napraw eksploatacyjnych nich koło niego nie trzeba było robic. A jezeli jeszcze chcesz kupic bezposrednio od niemca to spokojnie znajdziesz jeszcze całkiem ładny egzemplarz.

Awatar JDM-san
    Auto
    1M

Domyślnie

popieram post wyżej, znam 2 osoby które używają B4 jako wołu roboczego i tego auta się prawie nie da zajechać, a w każdym razie jest bardzo ciężko
    ze słodyczy to ja najbardziej lubię śledzie

Awatar wojtekwielkiew
    Auto
    Honda Civic Sport 2005

Domyślnie

Również popieram, 3/4 ukraińskiej kontrabandy przyjechało do Polski paskami TDI
    Civic Sport '05 - nie rakieta, ale mój

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kadil... Zobacz posta
    Witam

Szukam auta na rok, diesel ze względu na większe przebiegi, troche mocniejszy by mógł pociągnąć z 1tone bezproblemu od czasu do czasu, więc moce typu 60km odpadają. Auto bezawaryjne, nie szukam w pl, tylko z niemiec od osoby prywatnej, bo mam wiedze o tym co się robi z autami by sprzedać.
    Auto ma być pewne czyli wsiadam wiem, że dojade 2tys km, wysiade i rano wsiąde, a pozniej auto odpali jakby nigdy nic. Dlatego odpadają auta po 2000r ze wspaniałymi common railami itp. Budżet mam większy, ale to nie ma ładnie wyglądać, ale w miare fajnie jezdzić. Spalanie nie gra aż tak roli może palić w trasie te nawet 8 ON.
    Typy mam takie:
    Audi 80 b4 koniec produkcji 95r, 1.9 tdi,
    Volvo 850 2.5 tdi,
    no i właśnie mam dylemat, oba mi się podobają, obydwoma jezdziłem, oby dwa niezawodne, oby dwa mało palą.
    Może macie inne typy.
    Bądź realistą. Po prostu nie masz kasy na CR, który z awaryjnością ma tyle samo wspólnego co TDI.
    Jedyną różnicą jest sposób ich zasilania.
    Do TDI nalejesz nawet odchody z pobliskich łąk i pojedzie

CR trzeba zasilać normalną ropką.
    "More is better" - J.Clarkson

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Jeśli to TDI na pompowtryskach to nie pojedzie na na niczym gorszym od tego co sprawdza się w CR.
    Za 10tys. i tak będą to TDI na pompie rotacyjnej(bo na PD nie wystarczy) więc nie ma co się martwić
    Poza tym z tak starymi samochodami jak B4 czy 850 nigdy nie można być pewnym.
    Zmęczenie materiału po ~15latach daje o sobie znać.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 23-09-2010 o 10:52

Awatar crossmax
    Auto
    Ford Focus 1.8 Zetec

Domyślnie

Dziwny argument: z uwagi na common rail samochód musi być starszy niż 2000r - wtedy będzie mniej awaryjny. Ciekawe

Poza kilkoma nieudanymi silnikami (co do których można mieć solidne wątpliwości), nowoczesne diesle na common railu nie mają limitów dziennych przebiegów, które gwarantują odpalenie silnika na następny dzień

Uprawnienia umieszczania postów