Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 83

Wątek: Migiem o... KIA Sportage

Auto
    Astra GTC

Domyślnie

Szanowny Ryjasie ! W tym samochodzie nie ma skóry !! W żadnej wersji ! Jest produkt syntetyczny ( jakiś ultrapolimer pewno ) naśladujący skórę, imitujący skórę, udający skórę itd. Sorry, ale mam alergię na to wszechobecne kłamstwo dilersko - salonowo - folderowo - reklamowe ! Ono powoli, jak zaraza rozpełza się po zbiorowej świadomości konsumenckiej i niestety się przyjmuje ! A my mamy z tym walczyć ! My chcemy prawdy o samochodach, nie kitu i bredni marketingowych !! Jakbyś kupił u jubilera złotą obrączkę, a ona po chemicznym zbadaniu okazałaby sie tombakowa, to jubiler miałby w ryj przecież, czyz nie !? Sorry, nawet za komuny, jak sprzedawali szmaty ze sztucznego tworzywa, to pisali o tym - skaj ( sky, jeśli wolisz )

Awatar Adamus88
    Auto
    Honda Civic IX 1.8 i-VTEC Sport

Domyślnie

Drodzy forumowicze.
    Porównujemy Sportage do CRV czy RAV4...

Weźmy jednak pod uwagę, że za 82400 mamy 1.6 GDI 135KM w najwyższej wersji XL (min. z xenonem i kamerą cofania) z metalikiem. Silniczek podobno dosyć przyjemny i 6 biegowa skrzynia - nigdzie nie ma auta na testówce z tym motorem:/
    Wadą jest brak 4x4, choć jak dla mnie to ma być auto do jazdy po wysokich krawężnikach.

Wybaczcie, ale Toyota czy Honda nie oferują takiego wyposażenia nawet w podobnej cenie... Mają natomiast mocniejsze motory...
    Pozdrawiam,
    Adrian

Auto
    V6; H4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez b707 Zobacz posta
    Jak już mowa o stanach....
    Ciekawe jaką będzie miała lub ma cenę w Chinach i Hondurasie i czy tam też będzie kosztowała/kosztuje tyle co Toyota i Subaru?

Tylko jakie to ma znaczenie skoro żyjemy w UE i kraju zwanym Polska... gdzie cena Toyoty i Nissana jest większa.... a Subaru? Forester startuje w połowie cennika Kianki.
    Przypuszczam, że podobnie jak w USA (Honduras to strasznie biedny kraj, jeżdża tam 20 letnie amerykańskie auta lub przywiezione z sąsiednich latynoskich krajów.
    A w Chinach będa królować chińskie SUVy, bo 60% tańsze od KIA i 90 od VW.
    Ale wiem o co Ci chodzi. Zapewne na rynkach rozwijajacych się bedzie miała KIa b. duże powodzenie i będzie tańsza.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Wojak Zobacz posta
    Szanowny Ryjasie ! W tym samochodzie nie ma skóry !! W żadnej wersji ! Jest produkt syntetyczny ( jakiś ultrapolimer pewno ) naśladujący skórę, imitujący skórę, udający skórę itd. Sorry, ale mam alergię na to wszechobecne kłamstwo dilersko - salonowo - folderowo - reklamowe ! Ono powoli, jak zaraza rozpełza się po zbiorowej świadomości konsumenckiej i niestety się przyjmuje ! A my mamy z tym walczyć ! My chcemy prawdy o samochodach, nie kitu i bredni marketingowych !! Jakbyś kupił u jubilera złotą obrączkę, a ona po chemicznym zbadaniu okazałaby sie tombakowa, to jubiler miałby w ryj przecież, czyz nie !? Sorry, nawet za komuny, jak sprzedawali szmaty ze sztucznego tworzywa, to pisali o tym - skaj ( sky, jeśli wolisz )
    No przecież pisałem, ze mi się ta "skórzana" mniej podoba od prezentowanej Ale w dotyku powiedziałbym, że najgorzej nie jest z tą dermą Są auta z dużo gorszym skóropodobnym wnętrzem za dużo większą kasę..

Auto
    Astra GTC

Domyślnie

Szanowni Koledzy ! Sorry za dyletanckie pytanie, czy motory w samochodach Kia są autonomicznymi produktami koreańskimi, czy to pochodne jakichś europejskich jednostek ? Podobnie w sprawie automatycznej skrzyneczki ( to pytanko głównie do Kolegi Vincentusa )- born in Korea ??

Awatar crossmax
    Auto
    Ford Focus 1.8 Zetec

Domyślnie

Też jestem ciekaw jak to jest z tymi silnikami KIA...

Czy dobrze dostrzegłem głośnik niskotonowy w bagażniku?

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

W specyfikacji jest napisane " skóra ekologiczna" więc nie ze zwierzątek a więc coś sztucznego. Nikt nie wciska że to skóra więc trzeba tylko uważnie czytać. A silniki są koreańskie.

Auto
    Espace III

Domyślnie

W Octavii w najbogatszej wersji też jest napisane, że skóra jest "ekologiczna", w wielu innych markach też spotkałem się z takim określeniem.

Auto
    Focus mk2

Domyślnie

samochód wygląda świetnie (przynajmniej na fotkach, w realu nie miałem okazji jeszcze) - yeti, qq, ravka i tiguan mogą schować się, i35 także (choć jak tylko je zaprezentowali, to bardzo podobało mi się)

drobne uwagi:
    - nie wszystkie silniki mają wtrysk bezpośredni, benzynowy 2.0 ma klasyczny "Multi-Point-Einspritzung",
    - bagażnik pojemność ma 326l do linii okien, 500 do dachu, 873 do linii okien przy złożonych tylnych siedzeniach i 1353l. do dachu przy złożonych tylnych siedzeniach - dość kiepskie (najgorsze w klasie?) wyniki, Golf ma więcej ["Laderaumvolumen (nach VDA) in Liter (ohne Reserveradmulde)" - dane z katalogu z kia.de bo u nas nie znalazłem)

Pozdrawiam!

ps.
    4x4 - IMO jak kupować wersje budżetowe (1.6b lub 1.7d) to bez, w innych wersjach raczej tak

Awatar Vincentus
    Auto
    Kamaz

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Wojak Zobacz posta
    w sprawie automatycznej skrzyneczki ( to pytanko głównie do Kolegi Vincentusa )- born in Korea ??
    Zgadza się... Born in Korea, notabene to ich debiut do spółki z Hyundaiem. Wcześniej korzystali z "gotowców", ale w Sportage i Sorento są to już ich własne konstrukcje. Nazwali je Lambda II i Theta II. Pierwsza jest dla diesla, druga dla benzyny. Zajęło im to 4 lata i kosztowało 200 mln dolców. Czas pokaże jak się bedą spisywać te skrzynie, ale podejrzewam, że raczej OK. Korea mocno atakuje i raczej nie może pozwolić sobie na wpadki.
    Dobry Kamaz nie jest zły

Uprawnienia umieszczania postów