Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Czy samochód może stać bokiem na pochyłym podjeździe?

Awatar bartek1

Domyślnie Czy samochód może stać bokiem na pochyłym podjeździe?

Witam,

No cóż pewnie pytanie wynika z mojej nieznajomości tematu, niemniej jednak gdzieś w głębi nie daje mi spokoju. Ale do rzeczy, od pewnego czasu parkuję na zboczu nachylonym pod kątem około 15%, tak że cała prawa strona auta jest wyżej niż lewa. Wygląda to mniej więcej tak https://docs.google.com/drawings/edi...thkey=CMXgpKYP (Google Docs wymiata ) Samochód stoi tak sobie przez większą część doby i zastanawia mnie czy nie jest to dla niego szkodliwe, nie wpłynie na właściwości jezdne, bo to w końcu nierównomierny rozkład sił.

Domyślnie

Ja nigdy nie słyszałem aby coś stało się jakiemuś samochodowi od parkowania na nierównym terenie. A wiele samochodów można spotkać zaparkowanych jedną stroną na wyższym chodniku, a drugą na jezdni. A w razie czego możesz stawiać w jedną noc drzwiami kierowcy "w dół", a drugą pasażera i jeśli jest jakiś nadmierny ucisk, to będzie on rozkładany na cały pojazd

Awatar crossmax
    Auto
    Ford Focus 1.8 Zetec

Domyślnie

Tak jak kolega wyżej napisał - przestawiaj samochód raz na jakiś czas. Jak planujesz nie jeździć przez długi czas (2 tygodnie?) to zaparkuj gdzie indziej. Podczas większych upałów takie parkowanie odczują chyba przede wszystkim opony.

Awatar bartek1

Domyślnie

Pomysł z przestawianiem auta rozwiązuje wszelkie wątpliwości, dzięki!

Uprawnienia umieszczania postów