Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76

Wątek: SAAB 9-3 Sport Combi 2.0t BioPower ' 07

były redaktor autoGALERII
    Auto
    Subaru Outback' 07, www.TestySamochodowe.pl

Domyślnie SAAB 9-3 Sport Combi 2.0t BioPower ' 08

Nadszedł czas sprzedazy mojego Touringa E46, od wystawienia do sprzedaży a transakcja minęły 3 dni, auto poszlo w dobre ręce praktycznie bez targowania się. Serce zabolało, bo upatrzone Subaru Outback z 2006 r. po wizycie w ASO okazało się mieć wadę silnika...;(

Ostatecznie, dość przypadkowo wybór padł na następujące auto:

SAAB 9-3 Sport Combi 2.0t BioPower, wersja po FL, produkcja 26.12.2007 r., data rejestracji luty 2008. Auto w wersji Linear, więc nie jakiś wypas, ale ma to co potrzeba, no może prawie..., ale po kolei.

Zapewne wielu zdziwi się, że po Audi, BMW teraz zdecydowałem się na Saaba. Powodów jest kilka:
    - po pierwsze przebieg: 23 tys. km, pewne, sprawdzone w ASO
    - auto bezwypadkowe, bo nie uważam by lekka wgniota błotnika i peknieta lampa przednia były oznaką wypadku. Widzialem zdjęcia, poza tym właściciel kupił nowy błotnik i lampę w ASO, więc naprawa fachowa i taka jak należy

Jak wspomniałem wersja Linear, a więc m.in;
    - aut. klima dwustrefowa
    - ESP, TCS, ABS, EBD, EBA i inne tego typu
    - 8 x air bag, w tym kurtyny
    - aktywne zagłowki z przodu
    - 4 x el. szyby
    - el., podgrzewane i skladane lusterka
    - skrzynia automatyczna 5-biegowa (Sentronic), z możlwiością sekwencyjnej zmiany przyciskami w kierownicy
    - tempomat
    - tapicerka skórzano-tekstylna, czyli skóra na bokach i tyle foteli plus skórzane boczki drzwi
    - podgrzewane fotele przednie
    - klimatyzowany schowek
    - multifunkcyjna kierownica, pokryta skórą
    - czujnik parkowania tył
    - zdalne włączanie oświetlenia (Halo Lighting i Follow-me-home)
    - system Audio Bose z 10 głosnikami
    - samościemniające się lusterka (wszystkie)
    - alu felgi 16 cali, opony 215/55
    - lakier czarny metalik perłowy
    - i inne, mniej istotne

Najbardziej brakuje mi xenonów i navi, ale da się żyć z tym

Na koniec słowo o silniku, bo to był główny powód zakupu:

Motor 2.0 t BioPower, czyli zasilany albo E95 lub bioetanolem, czyli E85. Zrobilem specjalnie rozeznanie i E85 wchodzi do Polski w listopadzie, a dokładniej bedzie dostepne na 1 stacji w Warszawie eksperymentalnie, stopniowo ma być ich wiecej. Cena ok 3,5-3,8 za litr. Zostałem już nawet zaproszony na event na owa stację gdzie bede mógł w obecności kamer zatankowac za free auto.

Silnik na benzynie ma 175 KM i 265 Nm, ale na bioetanolu już 210 KM i 305 Nm, spala wtedy nieco więcej, bo ok 15 proc., ale okaże sie w praktyce.

Autem zrobiłem dopiero 400 km więc ciezko wypowiadac sie o wrażeniach. Pachnie nowością, ale do jakości BMW nieco brakuje. Materiały w kokpicie są naprawde dobre, większość miękka, nawet na dole drzwi i konsoli centralnej, jednak roleta w bagażniku wydaje jakieś dźwieki, musze tam podziałac chyba "filcem"

Zawias twardy jak w BMW niemal, minimalnie wiecej komfortu. Kierownica za cienka jak dla mnie i zbyt wspomagana, może przywyknę. Tyle na gorąco.

Zdjęcia poglądowe o jakości podłej, nie było czasu i warnków:

Ostatnio edytowane przez don_pazurro ; 18-10-2011 o 20:21
    SEAT Ibiza 1.6 SC DSG Stylance '09, TestySamochodowe.pl

Domyślnie

No gratuluję!
    Kolejny Saabolot na warszawskich ulicach
    I to konkretna wersja, 210km ładnie lata. Dostaliśmy takiego jako auto zastępcze przed odbiorem naszego i naprawdę mi się podobało.

Co do Xenonów to prawda, mój ojciec je ma w swoim 9-3 i bardzo sobie chwali
    "gwiazda na masce to czujnik parkowania dla ubogich".. LiveLetDie

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Gratulacje! Ciekawy samochód. Fajnie świecące światła. Nie wiedziałem, że SAAB ma takie. Ciekaw na raporty o spalaniu benzyny i etanolu.
    A tego co nabił odważnik na felgę bym powiesił.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Gratki! Wygląda świetnie - głęboka czerń i te białe reflektory - bomba Audio Bose musi zapewne świetnie grać.

Swoją drogą, zmiana auta podyktowana była wiekiem i przebiegiem BMW?
    #drivetastefully

były redaktor autoGALERII
    Auto
    Subaru Outback' 07, www.TestySamochodowe.pl

Domyślnie

Co do audio, niestety gra zaledwie poprawnie, niby czysto, ale basy slabiutkie

Zmienilem nie z powodu wieku, chodzilo o automat i FWD, żona jest poczatkujacym kierowcą i chcialem by było jej latwiej, dlatego szukalem tez 4x4, ale wyszlo ja wyszlo. Poza tym "beemka" byla w optymalnym wieku by wziac za nia odpowiednia kase i tak sie stalo. Jedno wiem - kiedys wroce do BMW
    SEAT Ibiza 1.6 SC DSG Stylance '09, TestySamochodowe.pl

Domyślnie

Otóż to, audio gra całkiem zwyczajnie, nie znaczy źle.

Domyślnie

Wreszcie się doczekałem zdjęć, jeszcze raz gratuluję udanego zakupu, a przede wszystkim wyłapania auta w tak dobrym stanie technicznym i z tak niskim przebiegiem. Najbardziej oczywiście ciekawią mnie doświadczenia z bioetanolem, więc z wielkim zainteresowaniem czekam na pierwsze tankowanie.

Awatar Grap!
    Auto
    Toyota Corolla E11

Domyślnie

No, no gratki Piękne auto dostało się w Twoje ręce No to mamy kolejnego Saaba na forum W czarnym ten samochód wygląda wspaniale, elegancji mu nie brak w tych barwach. Felunek tylko mało pokazowy, ale to akurat nie jest dużą wadą. Oby auto dobrze się sprawowało, jeszcze raz gratulacje.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez don_pazurro Zobacz posta
    Co do audio, niestety gra zaledwie poprawnie, niby czysto, ale basy slabiutkie
    Zawsze myślałem, że Bose wszędzie wkłada dobre audio - w A6 i Murano brzmi soczyście.

A jak wygląda kwestia materiałów we wnętrzu? W 9-3 była to dość dyskusyjna sprawa, jestem ciekaw jak to wygląda w rzeczywistości
    #drivetastefully

Domyślnie

Najwięcej na Saaba narzekają ci, którzy go tylko na obrazkach widzieli

Uprawnienia umieszczania postów