Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 76

Wątek: SAAB 9-3 Sport Combi 2.0t BioPower ' 07

Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

W mojej byłej Alfie 156 V6 filtr paliwa również był w baku.
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

były redaktor autoGALERII
    Auto
    Subaru Outback' 07, www.TestySamochodowe.pl

Domyślnie

Dla zainteresowanych parę szczegółów z eksploatacji SAABA 9-3 Sport Combi 2.0t BioPower.

Co najważniejsze - nic się z nim nie dzieje złego. No ale przy przebiegu 24 tys. km nawet byłoby dziwne jakby coś się działo. Teraz ma 29 tys. i odpukać - nawet żarówka nie poszła przez te blisko 9 miesięcy użytkowania. Ale różowo wcale tak nie jest...

- nadal nie otworzono stacji z bioetanolem, której to rychłe otwracie przekonało mnie ostatecznie do zakupu zaturbionego silnika BioPower. A było juz blisko. Nawet dostałem już zaproszenie na styczniowe otwracie pierwszej w Polsce stacji z E85, miałem tankować za free na oczach kamer. Wielki polski koncern paliwowy, który ma ją otworzyć niestety przesunął to znów w czasie. Zaproszenie podobno aktualne, ale żadnych nowych terminów mi nie podali. Wiem, że E85 ma kosztowac ok. 4 zł, więc nie byłoby źle. Ale póki co płace i z rozżewnieniem wspominam spalanie mojego E46 2.0d. Bo jest tak...

... spalanie z ulic Warszawy oscyluje u mnie w granicach 12,5-14 l. Przy czym 12,5 jest osiągalne gdy sekwencyjnie zmieniam biegi przyciskami w kierownicy. Na full auto zawsze bliżej 14l. W trasie, spokojna jazda to ok. 7,5 l/100 km. Ale każde depnięcie w pedał skutkuje wynikiem nieco wyższym. Na szybkich trasach nie miałem okazji go wypróbować, więc nie powiem ile spala, raz leciałem 210 km/h, tak chwilke by sprawdzić, czy się nie rozleci buda. Było ok.

Oprócz spalania denerwujace są drobiazgi. Z tyłu coś mi chrobocze. Myślałem, że to roleta bagażnika. Wyfilcowałem ją wszędzie gdzie mogłem, nadal po przejeździe po wiekszych dziurach odzywa się coś. Na bank to jakiś palstik pod obudową klapy bagażnika. Na razie skapitulowałem. Żona tego nie słyszy, wychodzi na to, że mam paranoje. Jak o tym wspominam, żona mówi, do mnie - Monk....

Kupując SAABA wiedziałem, że centralna kratka nawiewu jest w środku połamana. Jesienią i zimą nie przeszkadzało mi to, ale teraz juz tak, bo klima daje ostro a nawiewu zamknąc nie można. Kupiłem na allegro używaną kratkę i pojechałem na montaż. Okazało się, że do wersji po FL zmienili kratkę, jest teraz o 3 mm krótsza... Celowy zabieg producenta by zarobić. No ale "bebechy" były identyczne więc udało się połaczyć "stare z nowym" i teraz wszystkoi działa jak należy.

Połamana kratka nawiewu była efektem włamania i kradzieży audio pierwszemu właścicielowi. Zapewniał on, że nowe audio jest identyczne. Niestety już wiem, że tak nie jest. Mimo, że przed kupnem byłem w ASO Saaba nie dopatrzyli się oni ,że audio jest z niższej wersji wyposażenia (oryginalnie było z Navi). Okazuje się, że mój system audio Bose cieszyć mnie może tylko napisem na głośnikach. Dlatego gra przeciętnie, że po prostu wzmacniacz i subwoofer nie mogą działać, bo nie są podpięte. Muszę zmienic radio CD na takie z trzema wejściami/kostkami z tyłu. To ma dwa, więc nie działa.

I tyle wrażeń. Żona zadowolona, a ja średnio. Niby fajny, niby ładny, ale frajdy to on mi specjalnej nie daje. Ot solidne (prawie, bo ten dźwięk z tyłu na nierównościach...) i dość nudne auto.
    SEAT Ibiza 1.6 SC DSG Stylance '09, TestySamochodowe.pl

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

5 kkm przez 9 miesięcy to faktycznie malutko, no ale nie dziwię się przy takim spalaniu i cenach paliwa...
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Auto

Domyślnie

nie zapomnij, że wciąż testuję auta, stąd taki przebieg

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez don_pazurro Zobacz posta
    [B] I tyle wrażeń. Żona zadowolona, a ja średnio. Niby fajny, niby ładny, ale frajdy to on mi specjalnej nie daje. Ot solidne (prawie, bo ten dźwięk z tyłu na nierównościach...) i dość nudne auto.
    Cos jak moje CC. Oczywscie przetestowałes wiele aut wiec sadze ze juz sobie poglada na to co jest ciekawe wyrobiłes. Zeby miec fun z codzinnej jazdy trzeba miec rwd, przynajmniej 6 cylindrow i z 200 kuni. Czyz nie?

Auto

Domyślnie

Robak, masz racje oczywiscie, ew. zadowoliłbym sie stałym 4x4

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

I jak udalo Ci sie zatankowac Bio85? Bo stacja podobno juz dziala, cena 4,8, czyli w sumie bez rewelacji (znaczy jelsi ktos moze E85 lac to czemu nie, ale kupowac auto specjalnie po to?).

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Teraz są w ofercie np. Renault silniki na E85 w standarcie. Czyli własciwie dostajemy możliwość "oszczędzania" za friko. Tyle, że ponoć spalanie E85 jest większe i podejrzewam, że wyjdzie na to samo

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Czy może ktoś potwierdzić o ile faktycznie więcej spala ?
    "More is better" - J.Clarkson

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Tyle, że ponoć spalanie E85 jest większe i podejrzewam, że wyjdzie na to samo
    No tak ale tez 35 kuni piechota nie chodzi.

Uprawnienia umieszczania postów