Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Japan vs Germany

Awatar SicQ
    Auto
    1

Domyślnie Japan vs Germany

Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem forum. Chciałbym usłyszeć opinię ekspertów lub bardziej znających się na motoryzacji użytkowników forum na temat : jakie sprzęty mianowicie japońskie, czy niemieckie są lepsze na rynku światowym. Biorąc pod uwagę wszystkie kryteria...

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Bardzo trudno odpowiedziec na te pytanie.Jesli chodzi o nowinki techniczne i zawansowanie to na pewno wygrywaja Niemcy.Prozno szukac w srod Japonczykow takich gigantow jak MB S,audi A8,Bmw7,Carrera gt.Jedyne co zaczeło dorownywac zawansowanie technicznym to nowe modele LeXusa i Acury.Jednak jesli chodzi o mniejsze modele w klasie C i D to wg mnie Japonczycy maja lepsza recepte na auta(mazda 6,accord). Lepsza gwarancja trwałosc i niezawodnosc dodatkowo przemawiaja na kozysc japonskich samochodow.Nie nalezy zapomniec ze walke na staraym kontynecie maja utrudniona o wysokie cło jednak sa ciagle konkurecujni cenowo.

Awatar aston
    Auto
    xxxxxxxx xxxxxx

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak
    Prozno szukac w srod Japonczykow takich gigantow jak MB S,audi A8,Bmw7,Carrera gt.
    Sportowych smaochdoów pokroju Porsche nie ma obecnie w Japońskiej ofercie, choć szykuje sie nowa Supra i Nissan GTR, choć dorównają one jedynie 911tce, jednak SLR i Carrera GT pozostaje poza konkurencją

Wielkich luksusowych limuzyn, też nie ma raczej u Japończyków, jedynie ejst Lexus LS 430, jednka nei moze z nimi konkurowac pod wieloma wzgledami, jendka wkróce ma być nowy Lexus LS i moze wtedy się to zmieni.

W innych klasach japończycy oferują podobne smaochody jak niemieckie firmy, a solidnością mimo wszystko biją na głowę niemiecką solidność.
    Silniki tez mają spoko, choć nie ma takiej rozpiętości jendostek napędowych, są tylko te najpopularnijsze.

Obejrzyj sobie amerykańskie wyniki testów konumenckich, tam dostępne są wszysktie japońksie marki a takrzę Audi, Mercedes, VW, Porsche, jakoś nigdy japończycy nei dali sie wyprzedzić niemeikciej konkurencji

BeeMiX
    Guest

Domyślnie

Może podam powody dla których Lexus jest według mnie lepszy ( a przynajmniej dorównuje) niemieckim samochodą:

hmm... po pierwsze wprowadza silniki hybrydowe, obecnie na rynku jest RX400h a na wiosne wyjdzie GS450h (który moim zdaniem będzie hitem, 300KM, 5,9s do 100km/h przy spalaniu 6-7l na 100km), po drugie nowe silniki które mocą nie ustępują niemcą (GS300 AWD i 530xi automat mają takie same przyspieszenie, lex jest słabszy o 10KM, te samo spalanie), po trzecie są lepiej wyciszone i oferują większy komfort podróżowania (miałem okazje przejechać sie nowym GS jako pasażer), po czwarte lexus przeprowadza zmiany stylistyczne na swoją korzyść (to kwestia gustu), po piąte niewiem jak w PL ale w USA Lexus GS300 AWD jest tańszy o 5k $ od 530xi (5 tyś $ to równowartość navi + najlepsze seryjne caraudio jakie słyszałem).
    Po szóste niewiem jak będzie z innymi Lexusami ale dziesięcioletnie są nie do zajechania. Po siódme bardzo dobrze sprzedają sie na dużym wybrednym rynku jakim jest USA.
    A zrozumie to wszystko tylko ten kto ma Lexusa albo ma możliwość nim jeżdzić na codzień.

Awatar SicQ
    Auto
    1

Domyślnie

W sumie owszem Japonia nie ma w swoich najnowszych ofertach typowo sportowych aut, koncentruje się na innych segmentach rynku. Ale wypuszczając na rynek Evo VII, czy tez Subaru Imprezę robi niezłe zamieszanie w pseudo sportowym wymiarze.
    Z innej beczki to jest faktem, że najmniej awaryjnym samochodem świata jest Honda Accord - Japan Machine, a najbardziej awaryjny to Audi TT - German.
    Ja jestem zwolennikiem Japońskich maszyn i myślę, że takie modele jak Mazda 626, Honda Accord, Toyota Avensis skutecznie uprzykrzają życie dla BMW. Mercedesa, Audi, czy też Opla.
    A wracając do historii to przyznam również, że japońskie auta sprzed kilku, kilkunastu lat m.in Toyota Supra, Mitsubishi 3000 GT i Eclipse, Honda Nsx, S2000. Nissan 300ZX czy też Skyline do dzis prezentują piękno na drogach i porównywując te auta do konkurencji (zgodnie z rocznikiem) nie ma na nich bata wśród niemieckich maszyn.
    Japonia również dziś prezentuje klasę, i również posiada bardzo dobre zaplecze techniczne. Swoją rozwagą uderza w najbardziej chłonne rynki konsumenta i zapodaje na rynek świetnie sprzedające się auta.
    Niektórzy są aparatami, generującymi ku***two za plecami

Auto
    *

Domyślnie

Japonia ma o wiele mniejszą ofertę aut, w przeciwieństwie do niemiec które mają wręcz predyspozycje do konstruowania aut, ile było modeli BMW, Porsche, Merc'ów, Wiesmann'ów itd.
    Nawet ilościowo nie ma co gadać, a jeśli chodzi o osiągnięcia i technikę niemieccy inżynierowie nie zawodzą.
    konto zamknięte

Awatar SicQ
    Auto
    1

Domyślnie

Ile ich było tych BMW i Merców i Porsche... przyznam że stanowczo za dużo. Niemcy potrafią nagminnie odswieżać istniejące już modele...zmieniając tylko detale. Samochód ten sam tylko lekki facelifting. Durnota. A popatrz jaki skok był u japońców np. nowa 626, nowy Accord, Civic, czy kucze Avensis. Człowiek
    Niektórzy są aparatami, generującymi ku***two za plecami

Awatar JaCie

Domyślnie

Zdecydowanie Niemcy! Pod względem dopracowania swoich konstrukcji. Może nie są to piękne samochody, ale ładniejsze od Japończyków, nie porywają stylistyką, ale nie starzeją się tak szybko. Niemieckie silniczki chodzą jak szwajcarskie zegarki nawet z pokaźnym przebiegiem. Ogólnie nie lubię Japońskich, więc nie sugeruj się do końca moim zdaniem, bo jest subiektywne.

BeeMiX
    Guest

Domyślnie

moje zdanie też jest subiektywne bo nienawidze niemców ale wydaje mi sie że swoje racje poparłem przykładami. Japońce europę traktują jak zadupie i sprzedają na naszym rynku najmniej aut. Jest bardzo dużo aut które są sprzedawane w Japoni i USA ale nie w europie. Dużo ciekawych aut które niewypłyneły z japoni np. Skyline, mi osobiście przypadła do gustu Toyota Ariso Twin Turbo po krótce to jest Lexus GS pierwszej generacji z silnikem od Supry TT :lol:

Uprawnienia umieszczania postów