Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Elastyczność silnika na przykładzie 1.2 TSI

Zbanowany
    Auto
    azjatyckie

Domyślnie Elastyczność silnika na przykładzie 1.2 TSI

swego czasu miesięcznik Auto-Moto podawał najszybsze przyspieszenia 60-100 i 80-120 bez względu na bieg - jako jedyni
    uważam, że w/w podawanie czasów jest najbliższe realnej jeździe, a nie sztuczne 60-100 - 4 bieg, 80-120 - 5 bieg
    nikt tak nie jeździ

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Czyli rozumiem ze jak jedziesz na trasie, dojezdzasz do tira i jak jest miejsce to zaczynasz wyprzedzanie to majac za tirem 90km/h redukujesz do 3 biegu i piłujesz do odciecia? A potem za kazdym razem to samo? Ja tak nie jedze i jeszcze nie spotkałem sie zeby inni tak robili.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Ja podczas wyprzedzania często redukuje bieg by podczas manewru znajdować się w optymalnym przedziale obrotowym.
    Skraca to czas manewru i zwiększa bezpieczeństwo.
    Uważam to za prawidłowe zachowanie.
    A kierowcy którzy rozpoczynają wyprzedzanie na zbyt wysokim biegu uważam za jedno z głównych zagrożeń na drogach.
    Twój Passat jest wystarczająco mocny(w dodatku ma turbo i nisko osiągany max. moment obrotowy) żeby nie musieć redukować podobnie jest w 308 rodziców gdzie moment jest wysoki i nisko osiągany więc moc i odczuwalne przyspieszenie pojawia się od razu ale np. u mnie w W202 i wielu samochodach szczególnie z silnikami benzynowymi wolnossącymi trzeba zredukować bieg zrobić by dość szybko znaleźć się znów na swoim pasie.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 19-10-2010 o 18:55

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    Ja podczas wyprzedzania często redukuje bieg by podczas manewru znajdować się w optymalnym przedziale obrotowym.
    Skraca to czas manewru i zwiększa bezpieczeństwo.
    Uważam to za prawidłowe zachowanie.
    Oczywscie ale po to zeby znajdowac sie blisko max momentu obrotowego a nie zeby osiagac maksymalne mozliwe przyspieszenie i jechac do konca skali. Wczesniej miałem dychawicznego golfa i moj styl jazdy był podobny tylko ogolnie mogłem mniej.

Awatar vidocq
    Auto
    służbowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Oczywscie ale po to zeby znajdowac sie blisko max momentu obrotowego a nie zeby osiagac maksymalne mozliwe przyspieszenie i jechac do konca skali. Wczesniej miałem dychawicznego golfa i moj styl jazdy był podobny tylko ogolnie mogłem mniej.
    Robak czytam to i nic z tego nie rozumiem. Chcemy uzyskać optymalny (maksymalny) moment obr., ale nie maksymalne możliwe przyspieszenie? To po co Ci w ogóle ten maksymalny moment?

Cytat Zamieszczone przez maciek-m Zobacz posta
    Dżony - Półautomatyczna klima utrzymuje zadaną temperaturę, ale nie steruje intensywnością nawiewu.
    To w jaki sposób może utrzymać stałą temperaturę?
    Ostatnio edytowane przez vidocq ; 19-10-2010 o 19:21
    History begins every morning.

Zbanowany
    Auto
    azjatyckie

Domyślnie

często przy 80 wrzucam 3-kę i całośc manewru robie praktycznie na tym biegu (zależy tez od wyprzedzanego) (ew. w koncowym etapie załączam 4-kę)
    to zupełnie normalne - wszyscy posiadacze wolnossących aut jakich znam tak robią

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Jiggy F. Zobacz posta
    często przy 80 wrzucam 3-kę i całośc manewru robie praktycznie na tym biegu
    Chyba to zależy od samochodu. Bo ja przy 80 wyprzedzam na 4. Inaczej już dawno bym zarzynał silnik.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Jiggy F. Zobacz posta
    często przy 80 wrzucam 3-kę i całośc manewru robie praktycznie na tym biegu
    Chyba to zależy od samochodu więc o czym tu rozmawiać. Bo ja przy 80 wyprzedzam na 4. Inaczej już dawno bym zarzynał silnik.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

vidocq - nie zawsze. Często ma po prostu jeden czujnik i nie działa strefowo, a jedynie nadzoruje siłą nawiewu.

Zbanowany
    Auto
    audi a4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mimx Zobacz posta
    Poza tym pomiary na konkretnych biegach zawsze będą premiowały samochody z "krótkimi" skrzyniami lub z większą ilością przełożeń.
    :
    Niekoniecznie , bardzo czesto premiuja poprostu elastycznosc silnika, jesli sie wie co to konkretnie oznacza.
    I dlaczego ma premiowac akurat krotsze skrzynie a nie nizej polozone wartosci momentu i mocy silnika?

Uprawnienia umieszczania postów